Юридична компанія «ПІК»

ЯК НЕ ПОВЕРТАТИ КРЕДИТ

Що буде, якщо не повернути мікрозайм – питання номер один, яке цікавить неплатоспроможних позичальників МФО.

Повертати кредитні кошти у будь-якому випадку доведеться. У разі неможливості задоволення всіх вимог кредитора можна розраховувати на реструктуризацію, списання відсотків, штрафу, пені.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Чи можна не повертати мікрозайм

Багато боржників, які уклали кредитний договір на невелику суму, впевнені: якщо не повертати кредит, мікрофінансова організація забуде про борг. Нічого подібного. МФО не прощатиме борг. Понад те, починаючи з першого дня прострочення на суму заборгованості починають нараховуватися непомірні штрафні санкції, після яких сума вимог збільшиться в рази.

Якщо платити за кредитом можливості немає, спробуйте домовитись із позичальником про реструктуризацію боргу. Кредитори зацікавлені у поверненні коштів без зайвих розглядів, тому іноді погоджуються на поступки. Якщо домовитися не вдалося, варто бути готовими до спілкування з колекторами або вирішення справи в суді.

До відома! Якщо не повертати мікрозайм на підставі нібито незаконності онлайн-форми договору, розраховувати на рішення суду надалі на вашу користь не варто. Усі електронні документи є законними. «Зачіпкою» до списання відсотків, неустойки (але не суми боргу) може бути невідповідність окремих положень документа до закону.

Що буде, якщо не повернути кредит

Якщо вам довелося зіштовхнутися з фінансовими труднощами, неплатоспроможністю, варто знати, що буде, якщо не повернути онлайн-кредит. У разі невиплати коштів:

 • співробітники МФО дзвонять боржнику, надсилають СМС, електронні повідомлення з вимогою погасити борг;
 • продають борг факторингової компанії;
 • вимагають відкриття виконавчого провадження через суд;
 • звертаються до нотаріуса за виконавчим написом, який є підставою для примусового стягнення грошей.

Крім того, після прострочення заборгованість починає «обростати» додатковими сумами – штрафами та пенею.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Якщо не повернути мікропозику вчасно, штрафи та пеня стягуються лише за період дії договору. Не бажаєте платити більше – не погоджуйтесь на продовження періоду кредитування.

Наслідки, якщо не платити кредит

Які наслідки, якщо не платити кредит чекають на позичальника МФО? Кредитор звертається до колекторів або ініціює виконавче провадження лише у випадку, якщо боржник ігнорує його звернення.

Закон № 1349-IX, який набув чинності в 2021 році, яким внесено зміни до нормативних актів, що стосуються кредитування, жорстко обмежив права колекторів і забороняє чинити тиск на боржника та його родичів. Водночас, рішення суду або виконавчий напис нотаріуса може стати підставою для примусового стягнення фінансових коштів – списання від 20 до 50% доходів, арешту банківських рахунків, авто, нерухомості.

Важливо! Якщо не платити кредит, наслідки досить передбачувані. Щоб блокування рахунків чи арешт майна не стали сюрпризом, варто контролювати ситуацію. Дізнатися про подання позову можна в Реєстрі судових рішень на сайті «Судова влада України», про виконавче провадження в Єдиному реєстрі боржників, доступному на веб-порталі Мін’юсту.

Я не плачу кредити, що мені загрожує

Що загрожує, якщо не сплачувати кредит? Чи можу я втратити цінне майно при непогашенні мікрозайму? Такі питання нерідко ставлять нашим юристам клієнти.

З початку 2021 року діють зміни, внесені до Закону «Про споживче кредитування». Відповідно до нововведень споживчим визнається кредит, що видається строком до 1 місяця або на суму не вищу за мінімальну заробітну плату. Загальний розмір виплат (у т. ч. штрафи, відсотки) щодо нього не може перевищувати дворазової суми позики. Зміна відсоткової ставки має погіршувати умови договору для позичальника. Збільшення суми вимог у кілька разів незаконне, навіть якщо обидві сторони спочатку погоджувалися з розмірами неустойки.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Озброївшись інформацією про те, що загрожує, якщо не платити мікрозайм, не зволікайте з вирішенням питання щодо погашення боргу, захисту ваших прав та інтересів. Дізнавшись про майбутнє судове засідання або виконавчий напис нотаріуса, звертайтесь за допомогою до кредитного адвоката.

Як не повертати позику

Відповідь на питання, як не повертати кредит, однозначна: ніяк. Випадки можливості неповернення боргу, коли кредитний договір грубо порушує закон і визнається нікчемним, поодинокі. Погасити, принаймні, тіло кредиту обов’язково доведеться.

Однак якщо ви прострочили виплату, і кредитор нарахував вам надхмарну суму, якщо ваш рахунок у банку заблоковано та накладено арешт на майно, звертайтесь до юридичної компанії «ПІК». Наші юристи знайдуть спосіб виходу із складної ситуації з мінімальними фінансовими втратами та без негативних наслідків для репутації.

Які наслідки, якщо не сплачувати кредит?

Як не повертати мікрозайм. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо, вирішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн