Юридична компанія «ПІК»

ЯКЩО БАНК ПРОДАВ БОРГ КОЛЕКТОРАМ ЩО РОБИТИ

Банк продав борг колекторам, такий запит в інтернеті пишуть тисячі українців. З’ясуємо ситуацію, розповімо коротко про продаж боргу від банку на колекторське агентство. Для початку уточнимо, що банк продає не борг або кредит, банк продає право вимоги по кредиту, поступають право вимоги іншій юридичній особі.

Чому банки продають борги колекторам

Перше питання, чому банк продає борг колекторам? Відповідь на нього може залежати від основного фактора – який банк?

 • Якщо банк в ліквідації, кредити продаються на аукціонах в рамках ліквідації.
 • Діючі банки можуть продавати кредити в зв’язку з небажанням стягувати борг за кредитом. Адже продають тільки прострочені борги, якщо кредит діючий, банк його не продасть.

Чи має право банк продати борг колекторам? Так, звісно. Єдиним обмеженням при продажу є наявність ліцензії на факторинг у колекторської компанії. Банк продає право вимоги на законних підставах, підписуючи договір поступки або договір факторингу.

Які банки продають борги колекторам в Україні

Банки діляться на діючі, комерційні і державні. Різниця у відповіді на питання, які банки продають борги колекторам, буде в залежності від статусу банку.

 • Комерційні банки продають прострочені кредити, більшість українських банків продають кредити колекторам.
 • Банки в ліквідації продають всі свої кредити, навіть ті, які без прострочення.
 • Державні банки не продають кредити колекторам.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Зверніть увагу на те, що колектори можуть діяти за дорученням банку. Якщо борг не переуступлений (шляхом укладення відповідного договору), значить кредитор не змінився.

ЧИТАТИ ЩЕ: АНТИКОЛЕКТОР УКРАЇНА

Коли банки продають борги колекторам

До відома! Якщо говорити про терміни продажу кредиту, тобто тільки приблизні орієнтовні терміни, в середньому це 90 днів з моменту прострочення. Після закінчення яких кредит визнається проблемним і банк зобов’язаний зарезервувати додаткові кошти в забезпечення неповернення боргу.

Але це тільки приблизно, по іпотечним автокредитам термін продажу більше, так як кредит забезпечений заставою і банк буде стягувати.

До відома! Вартість продажу права вимоги назвати можна лише умовно, адже обставин, що впливають на вартість, дуже багато. За скільки банки продають борги колекторам, в більшості випадків є похідною від багатьох чинників. До того ж, борги продаються портфелями або пулами від 10 до 10 000 кредитів, тому назвати вартість конкретного кредиту можна тільки поділивши суму на кількість, а це не зовсім правильно.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЯК ДІЗНАТИСЯ ЩО БАНК ПРОДАВ БОРГ КОЛЕКТОРАМ

Як дізнатися чи продав борг банк

Про продаж боргу колекторам сторони повідомляються письмово, як банк, так і новий кредитор надсилають повідомлення на адресу, вказану в анкеті або кредитному договорі.

Як дізнатися, що банк продав борг колекторам:

 • в банку, направивши лист або звернувшись особисто;
 • в реєстрі, якщо кредит має заставу, змінюється заставодержатель.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Якщо ви не отримали повідомлення про продаж вашого кредиту, ви можете вимагати таке повідомлення у нового кредитора, до моменту, поки ви не повідомлені, можна вважати передачу кредиту недійсною.

Багато боржників думають, що якщо банк подав до суду і отримав рішення, то змінити кредитора неможливо. Банк продав борг колекторам після суду, ситуація знайома багатьом, особливо тим, у кого був кредит в банку банкруті або за іпотечним кредитом. Банкрути не працюють з 2014 року, іпотека знаходиться під мораторієм.

До відома! Для нового кредитора наявність рішення суду на користь банку має тільки позитивне значення, після поступки колекторам переходять всі зобов’язання по кредиту, в тому числі і судові рішення на користь банку. Це ж стосується і виконавчих проваджень на користь банку, колектор повинен тільки замінити сторону у виконавчому провадженні.

Якщо банк продав борг колекторам, що робити

Продаж банківського боргу колекторам може мати як позитивний, так і негативний ефект для боржника.

 • Позитивний момент, що борг був відступлений за меншу суму і просити знижки, в разі погашення боргу, можна.
 • Негативний момент, те, що новий кредитор почне стягувати борг за кредитом, швидше за все, більш ефективно.

Боржник зіткнеться з колектором і хто виграє в цьому протистоянні буде залежати від того, що зроблять сторони.

Чи мають право банки продавати борги колекторам?

Банк продав кредит колекторам! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить компанию ПИК и юриста Елену. Столкнулся в феврале с внушительной проблемой (долги родственника в 11 МФО с шестизначной суммой только по телу кредитов), обратился за помощью в ПИК. Корректно определили тактику, затем закрыли вопросы последовательно и с минимальными потерями. Сегодня получили справку о закрытии финального 11го кредита. Искренне рекомендую и желаю успехов!

  thumb Роман Городовой
  19.08.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить Олега Секрета за оказанную помощь. Наконец то наша семья освободилась от 2-х кредитов 2008 года. До обращения в компанию "Пик" обращались к нескольким юристам, но профессиональную помощь получили в "Пик". Желаем всех благ! Обязательно будем рекомендовать ваши услуги знакомым.

  thumb Юрий Нижник
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить благодарность юристу ЮК ПИК Егору за грамотную, квалифицированную помощь в моём деле. Благодаря его опыту был достигнут положительный результат. Спасибо!

  thumb Светлана Дорошенко
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить свою огромную благодарность компании ЮК ПИК и особенно Егору и Денису. Благодаря их опыту, высокому профессионализму, терпению и настойчивости они довели до конца и положительно завершили, как мне казалось уже безнадежным, мое дело. Если меня спросят, к какой юридической компании я рекомендовал бы обратиться за помощью - ЮК Пик.

  thumb Vasyl Albul
  25.07.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн