Юридична компанія «ПІК»

СТЯГНЕННЯ КРЕДИТНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Стягнення заборгованості за кредитом примусово здійснюється кредитором, якщо сторони кредитного договору не домовилися, було допущено прострочення або платежі за кредитом припинилися.

Примусові заходи реалізуються порядку виконавчого провадження виходячи з судового рішення чи написи нотаріуса і передбачають арешт рахунків банку, майна, відрахування із зарплати і соцвыплаты.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Стягнення боргу за кредитом

Примусове стягнення заборгованості за кредитом – крайній захід, на яку йдуть банки та мікрокредитні організації з метою повернути позикові гроші. Якщо виникли труднощі з поверненням боргу, не варто чекати, поки кредитор звернеться до колекторів, до суду або нотаріуса за здійсненням виконавчого напису.

Як правило, банки та кредитні організації погоджуються на переговори. Їм вигідніший позичальник, здатний обслуговувати кредит, ніж боржник. Як варіант можуть бути розглянуті кредитні канікули (пільговий період без застосування неустойки, нарахування відсотків) або реструктуризація (продовження терміну виплат та зменшення суми платежів).

До відома! Якщо переговори не мали успіху, стягнення заборгованості по кредитах у примусовому порядку уникнути не вдається, вимоги кредитора можна оскаржити. Однак у такому разі доводити свою неплатоспроможність, неправомірність кредиторських вимог доведеться у суді. Для успішного вирішення справи потрібна допомога юриста.

Процедура стягнення боргу за кредитом

Термін стягнення боргу за кредитом згідно з нормами Цивільного кодексу (ст. 257 ЦК) становить 3 роки, відраховувати його можна з дати першого прострочення або закінчення терміну дії договору.

Якщо позичальник припинив погашати кредит, то кредитор:

 • нараховує на суму заборгованості штрафи, відсотки за прострочення;
 • відправляє СМС із нагадуваннями, дзвонить, вимагаючи сплатити борг;
 • залучає до справи колекторів;
 • звертається до нотаріуса, який ставить на договорі виконавчий напис;
 • ініціює судовий розгляд.

За нотаріальним написом чи виконавчим листом суду, виконавцем відкривається провадження, у межах якого борг стягується примусово.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Термін стягнення заборгованості за кредитом та процедура стягнення заборгованості за кредитом мають чимало спірних нюансів, тому результат вирішення питання залежить від правильно обраної стратегії дій. Ухилитися від погашення позики найчастіше неможливо, натомість зменшити суму, висунуту до оплати, реально.

Рішення суду про стягнення боргу за кредитом

Стягнення кредиту через суд здійснюється шляхом подання кредитором позовної заяви. Разом із позовом подаються копія договору, витяг з рахунку, розрахунок заборгованості. Судовий процес займає чимало часу, проте дає банку, що МФО найбільші шанси стягнути заборгованість.

Якщо відповідач не є присутнім на засіданні або не відстоює свої інтереси, суд автоматично виносить рішення на користь кредитора. Проте заручившись підтримкою досвідченого адвоката, боржник може розраховувати на значну знижку. У деяких випадках навіть домогтися списання боргу.

Важливо! Кредитор подає позов до суду, якщо досудове стягнення заборгованості за кредитом не дало результату. При цьому мінімальний термін прострочення та сума боргу законодавством не регламентовані. Перевірити факт подання на боржника до суду можна на сайті «Судова влада України», у розділі «Стан розгляду справ».

Стягнення за виконавчим написом

Стягнення боргу за виконавчим написом нотаріуса – простий і мінімально витратний для кредитора шлях повернення грошей за іпотекою, автокредитом, мікрозаймом. У такому разі виконавче провадження відкривається без повідомлення боржника, про примусове стягнення він дізнається вже при арешті рахунків, майна, відрахування з зарплати, пенсійної картки.

Найнеприємніший момент у тому, що кредитор може стягнути захмарну суму, яка не відповідає дійсності. Заперечувати вимоги можна лише через суд шляхом визнання напису недійсним, що не підлягає виконанню. При цьому варто розраховувати, що судовий розгляд займе щонайменше 2 місяці.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Якщо стягнення за виконавчим написом нотаріуса заперечується в суді, паралельно з позовом варто подати заяву про його забезпечення. Судова постанова про зупинення виконавчого провадження, подана виконавцю, дозволить уникнути списання коштів з рахунків та реалізації арештованого майна.

Стягнення заборгованості з поручителя

Стягнення заборгованості з поручителя стає можливим, коли боржник не виконує вимогу кредитора щодо погашення боргу. В разі простроченні погашення боргу боржник та поручитель (або кілька поручителів) несуть солідарну (рівну) відповідальність. Поручитель зобов’язується сплатити як тіло кредиту, а й інші витрати (неустойку відсотки, судові витрати, винагороду виконавцю).

Законом передбачено право поручителя вимагати з боржника відшкодування видатків, одна до шанси повернути гроші мінімальні. Якщо йдеться про договір іпотеки, поручитель має право претендувати на заставне майно.

До відома! Строк стягнення боргу з поручителя за нормами ст. 559 ЦК визначається договором поруки. Якщо такий термін не встановлено, застосовується загальне правило визначення строку позовної давності (3 роки з моменту настання строку виконання основного зобов’язання). Крім того, порука припиняється, якщо без повідомлення поручителя було збільшено обсяг відповідальності боржника.

Як оскаржити стягнення за кредитом

У разі незгоди боржника із сумою судової заборгованості подається апеляційна скарга на рішення суду про стягнення боргу за кредитом. Щоб оскаржити рішення суду, у вас є лише 30 днів. За цей час необхідно підготувати необхідні документи та сформулювати аргументи на вашу користь.

Борги потрібно повертати, примусове стягнення заборгованості за кредитом без залучення фахівців, адвокатів та юристів за кредитами коштуватиме боржнику набагато дорожче за оплату таких послуг. Заощадити на закритті боргу допоможе лише фахівець. Ігнорування проблеми боргу може призвести до незворотних наслідків, втрати майна, арештів та інших неприємностей.

Юристи компанії «ПІК» знають, як скасувати рішення щодо стягнення кредитних коштів. За допомогою адвоката ви можете зупинити виконавче провадження і домогтися зменшення суми заборгованості.

Примусове стягнення боргу.

Примусове стягнення заборгованості! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн