Юридична компанія «ПІК»

ЩО ТАКЕ ВИКОНАВЧИЙ НАПИС НОТАРІУСА

Виконавчий напис нотаріуса є видом виконавчого документа і прирівнюється до рішення суду, кредитор отримує виконавчий лист для стягнення. Виконавець може здійснювати примусове стягнення.

Виконавчий напис у нотаріуса

У зв’язку з великою завантаженістю судів, останнім часом в Україні кредитор все частіше став звертатися до нотаріусів для отримання нотаріального напису. Нотаріальний виконавчий напис, отриманий кредитором на будь-якому, навіть електронному договорі, на договорах зі сплившим терміном давності, є незаконним.

Є великі питання до законності здійснення написів на кредитних договорах, а тим більше на онлайн (електронних) договорах з МФО. Але тим не менше, кожен день все більше людей звертаються до нас в компанію з цією проблемою. Виконавче провадження відкрито на підставі виконавчого напису нотаріуса.

До відома! Виконавчий лист, виданий нотаріусом, такий же документ, як і виконавчий лист, виданий судом. Нотаріус звільнений від відповідальності за здійснення нотаріальної написи і не є навіть стороною при оскарженні останньої.

Що таке нотаріальний напис в кредитному договорі

Виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі, як ми вже писали вище – це вид виконавчого документа. Можливість здійснювати нотаріусом стягнення за кредитними договорами закріплена в Законі про Нотаріат. Казус полягає в тому, що судом нотаріальні написи були визнані незаконними ще 22 лютого 2017 року, але змін в законодавстві так і не послідувало.

Можна сказати, що таке можливо тільки в нашій країні. Нотаріус видає законний виконавчий лист, виконавець відкриває виконавче провадження, при цьому обидва користуються своїми законами, а в рішенні суду прямо говориться про незаконність дій нотаріуса.

Важливо! Навіть якщо нотаріальний напис незаконний, йго можна оскаржити тільки в судовому порядку. Виконавець не зобов’язаний перевіряти законність отриманого виконавчого листа.

Стягнення заборгованості за виконавчим написом нотаріуса

Стягнення боргу за виконавчим написом нотаріуса нічим не відрізняється від стягнення за рішенням суду, і порядок виконавчого провадження буде таким же.

Що буде далі?

 • Гроші з рахунку почнуть списувати, про це повідомляють вашого роботодавця.
 • Якщо у вас автокредит, автомобіль оголосять в розшук і можуть вилучити у будь-який момент, вас просто попросять з речами на вихід, вантажать машину на евакуатор.
 • Сперечатися, а тим більше штовхатися з виконавцем і поліцією, марно, можна тільки погіршити становище і заробити статтю за непокору. На іпотечних договорах напис практично не роблять, термін оскарження менше терміну оцінки та реалізації предмета іпотеки.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Варто брати до уваги законодавчі зміни стосовно реалізації майна на торгах. Тепер торги не можна зупинити при поданні позовної заяви, потрібно тільки рішення суду, що набрало чинність.

Скоро кредитори будуть користуватися цим і продавати квартиру з торгів за виконавчим написом, при цьому торги зупинити буде неможливо.

Реєстр виконавчих написів нотаріусів

Реєстр виконавчих написів нотаріуса відсутній як такий, і запис про такі дії існує тільки в реєстраційній книзі самого нотаріуса. Законом не передбачено окремого реєстру для нотаріальних написів і подивитися де-небудь нотаріальний напис неможливо. Ознайомитися з виконавчим листом, який видав нотаріус, можна вже після відкриття виконавцем провадження з примусового стягнення.

Відсутність реєстру нотаріальних написів не дає можливості боржнику дізнатися про стягнення через нотаріуса до внесення даних виконавцем до Єдиного Реєстру Боржників і в Автоматизований Реєстр Виконавчих Проваджень.

До відома! Якщо у вас є борг по кредиту або за комунальні послуги, перевіряйте наявність запису в реєстрі боржників. Якщо ви в реєстрі, значить відкрито і виконавче провадження.

Як перевірити виконавчий напис нотаріуса

Перевірити виконавчий напис нотаріуса, до відкриття виконавчого провадження, неможливо. Сюрпризом для вас буде арешт ваших грошей на карті або розрахунковому рахунку, потім ви дізнаєтеся, що внесені до реєстру боржників і все ваше майно заарештовано.

Найчастіше кредитор робить напис на всю суму з пенею, відсотками і штрафами, незважаючи на пропуск термінів позовної давності. Те, що нотаріус зробив напис на вашому кредитному договорі, ви дізнаєтеся тільки тоді, коли виконавець відкрив виконавче провадження.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Не тягніть час! Поки ви думаєте і приймаєте рішення, гроші списують, якщо це зарплатна картка, то частину, якщо ж це просто розрахунковий рахунок, то всю суму за виконавчим листом.

Чим довше ви вирішуєте, тим більше списують і далі йде процес стягнення. Тут нема чого думати, вам потрібен АДВОКАТ.

Виконавчий напис нотаріуса за кредитом

Важливо! Скасування самого нотаріального напису не забороняє кредитору зробити новий.

Боргові зобов’язання є, і з ними потрібно щось вирішувати. Після закриття провадження краще зв’язатися з кредитором і врегулювати питання з кредитом. Якщо сторони непримиренні і досягти компромісу неможливо, потрібно звертатися до суду. Практика звернень самого боржника в суди практично відсутня, але намагатися в таких обставинах можна.

Важливо! Якщо навіть у вас списали всі гроші по нотаріальному напису, наприклад, провадження відкрили на 5000 грн. і всі гроші у вас списали, кредитний договір продовжує діяти. Через час буде новий напис, і провадження на 3000 грн. або на 6000 грн., і так до нескінченності. БУДЕТЕ ПЛАТИТИ ВІЧНО, питання з кредитом потрібно вирішувати. Поки не буде довідки про відсутність зобов’язань по кредиту – ВИ БОРЖНИК.

Дуже важливо! Якщо вам заблокували гроші на карті, внесли до реєстру боржників і ви про це дізналися, потрібно швидко прийняти рішення і почати діяти. Скористатися послугами юридичної компанії “ПІК” або послугами знайомого адвоката – вирішувати вам.

Гроші та майно, стягнуте за виконавчим провадженням на користь кредитора, повернути дуже складно. Потрібно окреме рішення суду, на це можуть піти роки.

Що таке виконавчий напис нотаріуса?

Виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить компанию ПИК и юриста Елену. Столкнулся в феврале с внушительной проблемой (долги родственника в 11 МФО с шестизначной суммой только по телу кредитов), обратился за помощью в ПИК. Корректно определили тактику, затем закрыли вопросы последовательно и с минимальными потерями. Сегодня получили справку о закрытии финального 11го кредита. Искренне рекомендую и желаю успехов!

  thumb Роман Городовой
  19.08.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить Олега Секрета за оказанную помощь. Наконец то наша семья освободилась от 2-х кредитов 2008 года. До обращения в компанию "Пик" обращались к нескольким юристам, но профессиональную помощь получили в "Пик". Желаем всех благ! Обязательно будем рекомендовать ваши услуги знакомым.

  thumb Юрий Нижник
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить благодарность юристу ЮК ПИК Егору за грамотную, квалифицированную помощь в моём деле. Благодаря его опыту был достигнут положительный результат. Спасибо!

  thumb Светлана Дорошенко
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить свою огромную благодарность компании ЮК ПИК и особенно Егору и Денису. Благодаря их опыту, высокому профессионализму, терпению и настойчивости они довели до конца и положительно завершили, как мне казалось уже безнадежным, мое дело. Если меня спросят, к какой юридической компании я рекомендовал бы обратиться за помощью - ЮК Пик.

  thumb Vasyl Albul
  25.07.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн