Юридична компанія «ПІК»

ВИКОНАВЧИЙ НАПИС НОТАРІУСА ПО КРЕДИТНОМУ ДОГОВОРУ

Виконавчий напис на кредитному договорі є видом виконавчого документа та прирівнювався до рішення суду, кредитор отримував виконавчий лист. Виконавці відкривали виконавчі провадження за нотаріальним написом та здійснювали примусове стягнення.

З березня 2022 року відкривати виконавче провадження за нотаріальними написами заборонили. Крім того, вже відкрите провадження можна скасувати, а списані кошти, у рамках стягнення за виконавчим написом нотаріуса, повернути.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Напис нотаріуса

Виконавчий напис нотаріуса, отриманий кредитором, на будь-якому, навіть електронному договорі, на договорах зі строком давності, що минув, є незаконним. У зв’язку з великою завантаженістю судів, до 2022 року, в Україні кредитори зверталися до нотаріусів для отримання нотаріального напису. Держава “закривало очі”, а нотаріуси не притягувалися до відповідальності.

Великі питання до законності здійснення написів на кредитних договорах, а тим більше онлайн (електронних) договорах з МФО, були і раніше. Але щодня все більше людей зверталися до нас у компанію з цією проблемою. Виконавче провадження, відкрите на підставі виконавчого напису нотаріуса, як і раніше, залишаються і є причиною блокування рахунків та арешту майна.

Важливо! Якщо виконавче провадження відкрито за виконавчим написом нотаріуса, його можна оскаржити лише звернувшись до суду. У суді можна скасувати стягнення, сам виконавчий напис визнати таким, що не підлягає виконанню, стягнути гроші за правову допомогу і повернути списані МФО або банком гроші.

Порядок стягнення за виконавчим написом

Стягнення за виконавчим написом нотаріуса, як ми вже писали вище – визнано незаконним і здійснюється в даний час тільки за написами нотаріуса, прийнятими до виконання раніше. Можливість здійснювати нотаріусом стягнення за кредитними договорами закріплена у законі про нотаріат. Казус полягає в тому, що судом нотаріальні написи було визнано незаконними ще 22 лютого 2017 року, але змін у законодавстві так і не надійшло до лютого 2022 року.

Можна сказати, що таке можливе лише у нашій країні. Нотаріус видає законний виконавчий лист, виконавець відкриває виконавче провадження, при цьому обидва користуються своїми законами, а у рішенні суду прямо йдеться про незаконність дій нотаріуса.

Важливо! Навіть якщо нотаріальний напис незаконний, його можна оскаржити лише у судовому порядку. Виконавець не зобов’язаний закривати виконавче провадження та знімати арешти.

Перевірити виконавчий напис

Як знайти виконавчий напис нотаріуса, до відкриття виконавчого провадження, на жаль, це було неможливо. Арешт ваших грошей на карті або розрахунковому рахунку, внесення до Реєстру боржників може говорити про те, що виконавець відкрив провадження на підставі нотаріального напису.

Найчастіше кредитор робив напис на всю суму з пенею, відсотками та штрафами, незважаючи на пропуск строків позовної давності. Те, що нотаріус зробив напис на вашому кредитному договорі, ви дізнаєтесь лише у виконавця.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Не тягніть час! Поки ви думаєте і приймаєте рішення, гроші списують, якщо це зарплатна картка, то частину, якщо це просто розрахунковий рахунок, то всю суму по виконавчому листу. Чим довше ви вирішуєте, тим більше списують і далі йде стягнення. Тут нема чого думати, вам потрібен АДВОКАТ.

Єдиний реєстр виконавчих написів нотаріуса

Реєстр виконавчих написів нотаріуса відсутній як такий, і запис про такі дії існує лише у реєстраційній книзі самого нотаріуса. Законом не передбачено окремого реєстру для нотаріальних написів, і подивитися десь нотаріальний напис неможливо.

Ознайомитись з виконавчим листом, який видав нотаріус, можна вже після відкриття виконавцем провадження за примусовим стягненням.

Відсутність реєстру нотаріальних написів не дає можливості боржнику дізнатися про стягнення через нотаріуса, перевірити виконавчий напис до внесення даних виконавцем до Єдиного Реєстру боржників та до Автоматизованого Реєстру Виконавчих Проваджень.

До відома! Якщо у вас є борг за кредитом або комунальними послугами, перевіряйте наявність запису в реєстрі боржників. Якщо ви у реєстрі, значить відкрито виконавче провадження.

Виконавчий напис нотаріуса за кредитним договором

Виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі нічим не відрізняється від стягнення за рішенням суду, і порядок виконавчого провадження був таким самим. Що відбувалося далі?

  • Гроші з рахунку списувалися;
  • Якщо у вас автокредит, автомобіль могли вилучити та реалізувати.

На іпотечних договорах напис практично не робили, термін оскарження менший за термін оцінки та реалізації предмета іпотеки.

Важливо! Якщо нотаріальний напис на кредитному договорі було зроблено до лютого 2022 року, його треба оскаржувати, іншого виходу для скасування стягнення немає.

Нотаріальний напис МФО

Виконавчий напис нотаріуса МФО – окремий предмет розмови. Нотаріальні написи на договорах по мікрозаймах абсолютно незаконні і робилися за потурання державних органів. Виконавчий напис МФО – такий запит досі залишається в топі пошуку українців. Виконавчих написів по кредитах у МФО, та й з інших кредитів, було зроблено десятки, а то й сотні тисяч. Незаконних списань коштів, арештів рахунків, відповідно, також.

Як повернути гроші, списані МФО, колекторами та банком за виконавчим написом нотаріуса? Якщо навіть у вас списали всі гроші за нотаріальним написом або рахунок заблоковано – гроші можна повернути, рахунок розблокувати. Вам просто потрібно швидко ухвалити рішення і почати діяти.

Скориставшись послугами юридичної компанії “ПІК”, ви можете відновити справедливість, повернути гроші, списані МФО чи колекторами, закрити виконавче провадження та зняти арешти.

Що таке виконавчий напис нотаріуса?

Виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі! Онлайн – консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


Очень доволен данной компанией, в частности руководителю юридического отдела Денису. Выслушав ситуацию и обсудив условия, в короткие сроки решили проблему, на любые вопросы был ответ, отвечали сразу. Пользуюсь услугами второй раз, поэтому могу советовать обращаться. Надежная компания, прекрасные сотрудники, всегда доводят ситуацию до конца и сопровождают качеством на каждом этапе

роман Дым Avatar роман Дым
10.01.2024

Я очень благодарен юридической компании "ПИК", и в частности моему юристу Станимак Денису Дмитриевичу за помощь в решение моего вопроса. Следуя рекомендации Дениса Дмитриевича я нашёл выход из сложившейся ситуации с банком. Мира Вам и процветания!!! РЕКОМЕНДУЮ!!!

Игорь К. Avatar Игорь К.
05.01.2024

Хочу сказать большое спасибо юристу Олегу, очень квалифицированный специалист. Помогает решить мне мои проблемы с МФО. Так как у меня много кредитов, я уже не первый раз обращаюсь к нему и никаких жалоб как говорится нету. Обращайтесь не пожалеете

Виктория Сафьяник Avatar Виктория Сафьяник
01.11.2023

Очень благодарна вашей компании,а особенно Олегу Григорьевичу Секрет!!! Вопрос,который я не могла решить годами Олег решил за неделю!!! Прекрасный специалист! Человек на своем месте!!! Буду рекомендовать всем,кто нуждается в помощи такого компетентного юриста! Спасибо вам большое Олег Григорьевич!

Ирина Конышева Avatar Ирина Конышева
09.10.2023

Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

Надежда Слесаренко Avatar Надежда Слесаренко
04.10.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн