
Юридична компанія «ПІК»
ЯК СКАСУВАТИ НОТАРІАЛЬНУ НАПИС

Скасування нотаріального напису дозволяє боржникові позбутися від примусового стягнення боргу, ініційованого виконавцем за виконавчим листом виданим нотаріусом.
Нотаріальна напис – це розпорядження на борговому документі, на підставі якого, без суду, здійснюється примусове стягнення коштів на користь кредитора. Такий напис ставиться на документації, яка підтверджує зобов’язання позичальника (наприклад на договорі позики, кредитному договорі).
Чи можна скасувати нотаріальний напис
У більшості випадків, банки і нотаріуси допускають помилки і неточності при вчиненні виконавчого напису. Судова практика нашої компанії дозволяє з упевненістю стверджувати, що виконавчий напис на договорі позики може бути повністю анульований.
Що необхідно зробити, щоб скасувати нотаріальну напис через суд:
- запросити документи у приватного виконавця;
- скласти позовну заяву до суду;
- скласти заяву в суд про зупинення виконавчого провадження;
- сплатити судовий збір в установленому порядку.
До відома! У позовній заяві обов’язково прописується прохання до суду про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що “не підлягає виконанню”. Не допускаються фрази “визнати недійсною” або “визнати незаконною”.
Як можна скасувати нотаріальний напис
Нотаріальний напис вчиняється нотаріусом на підставі документів, наданих кредитором. Банки не приділяють належної уваги підготовці документації та їх якості. Тому, при пошуку варіантів, як зняти виконавчий напис, в першу чергу слід ретельно проаналізувати документи, подані нотаріусу, а також сам нотаріальний напис. Є висока ймовірність того, що буде знайдено безліч порушень.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Термін оскарження виконавчого напису становить три роки з моменту його здійснення. Тому ініціювати процедуру скасування необхідно якомога швидше.
Що робити після скасування виконавчого напису
Що буде після скасування виконавчого напису? Виконавче провадження буде закрито і всі арешти в рамках стягнення будуть зняті. Не забудьте перевірити себе в реєстрі боржників, вас там бути не повинно.
Однак, як показує практика, скасування самого нотаріального напису не є гарантією того, що кредитор не зробить новий. Ризик залишається, поки є боргові зобов’язання.
Тому після завершення провадження, слід зв’язатися з кредитором і постаратися мирно врегулювати проблему. Досвідчені юристи компанії “ПІК” допоможуть скасувати нотаріальний напис і зупинити виконавче провадження.