
Юридична компанія «ПІК»
ЗАЯВА ПРО СКАСУВАННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ

Скасування виконавчого напису нотаріуса через суд – єдиний спосіб закрити виконавче провадження і припинити стягнення, законність напису спірна, але іншого шляху – немає.
Займатися скасуванням написи самостійно, не має особливого сенсу, витрати на правову допомогу можна відшкодувати, як це зробити – розповімо нижче.
Заява про скасування виконавчого напису нотаріуса
Виконавчий напис являє собою розпорядження нотаріуса про стягнення боргу на користь фінансової організації. Такий документ нотаріус має право робити тільки на нотаріально завірених договорів. На практиці цей нюанс часто ігнорується, напис ставиться на всіх без винятку боргових зобов’язаннях.
Зразок заяви про скасування виконавчого напису нотаріуса ви можете знайти в інтернеті, а далі вам слід:
- відредагувати завантажений зразок позову;
- зібрати пакет документів;
- подати позов до суду.
До відома! Навіть при наявності завіреного договору, нотаріус не має права стягувати борг, що накопичився більш ніж за 3 роки. А щодо пені та штрафів термін становить всього рік.
Заява на скасування виконавчого напису
Головна умова успішного результату справи: заява про скасування виконавчого напису, зразок якого ви знайшли інтернеті, вона повинна бути правильно складена. З цим, як показує практика, часто бувають проблеми.
У тексті важливо грамотно викласти підстави для скасування напису, привести докази незаконності дій нотаріуса. В кінці документа сформулювати позовні вимоги, які можуть включати не тільки скасування напису, зупинення виконавчого провадження, а й відшкодування правової допомоги.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Відразу після відкриття виконавчого провадження звернутися до юриста. Правильно складений позов з грамотної аргументацією практично в 100% випадків призводить до позитивного судового рішення.
Скасування виконавчого напису через суд
Звернення до суду – єдиний варіант для анулювання незаконної нотаріального напису. Для цього потрібно підготувати документи: копії паспорта, ІПН, виконавчого напису, ухвали про відкриття провадження, квитанцію про сплату судового збору, додаткові папери на підтвердження вимог.
Пакет документів подається до суду за місцем реєстрації позивача. Стандартний термін розгляду питання – 2-4 місяці. Після винесення позитивного рішення, а воно буде, якщо справою займається фахівець, провадження буде закрито і арешти зняті.
Окремо в позовній заяві потрібно вимагати відшкодування на правову допомогу. За підсумком, всі гроші, витрачені на юристів, повернуть після суду і сенсу вивчати, переробляти і подавати самостійно зразок заяви на скасування виконавчого напису відпадає.