
Юридична компанія «ПІК»
ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ НОТАРІУСА

Виконавчий напис нотаріуса оскарження – один з найчисленніших судових процесів в Україні, напис визнано незаконним. Кількість охочих скасувати арешт або повернути кошти збільшується з кожним днем.
Причина в тому, що стандартний метод стягнення боргів через суд вимагав значних часових, фінансових і трудових витрат. Тому кредитори йшли іншим шляхом, отримуючи виконавчий напис нотаріуса. Так було дешевше і швидше, але, як то кажуть, настав час розплати – виконавчий напис нотаріуса можна оскаржити і повернути списані кошти.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Оскарження виконавчого напису нотаріуса судова практика
Вилучення майна неплатоспроможного боржника на користь кредитора здійснювалося виконавчою службою або приватним виконавцем. Для відкриття виконавчого провадження виконавцю була потрібна підстава. Такою підставою було або рішення суду, або виконавчий напис нотаріуса. Судові процеси можуть тягнутися роками, тому популярним було стягнення боргу через нотаріуса. Написи робили десятками тисяч.
Практично всі документи, що підтверджували наявність боргу та невиконання боржником зобов’язань за ним, дозволяли зробити нотаріальний напис. Зокрема, договір позики та кредитний договір. Після того, як нотаріусом було зроблено виконавчий напис, кредитор міг звернутися до виконавця, а боржник мав подати на оскарження виконавчого напису нотаріуса.
До відома! Практика щодо оскарження виконавчих написів нотаріуса на боці боржника, тільки неправильно складений позов або невідповідність поданих документів можуть перешкодити оскаржити нотаріальний напис.
Оскарження нотаріального напису в судовому порядку
В Україні відсутній реєстр нотаріальних написів, дізнатися про те, що його зроблено, боржник міг тільки тоді, коли було відкрито виконавче провадження. Гроші списувалися, майно реалізовувалось.
Позовна заява про оскарження виконавчого напису подається до суду, навіть якщо гроші списали, а майно продано, у вас є три роки на оскарження таких дій.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Судовий процес не буде швидким, отже і витрати з оскарження нотаріального напису можна розтягнути в часі.
Як оскаржити в суді виконавчий напис нотаріуса
Оскарження виконавчого напису в судовому порядку необхідне у двох випадках: якщо залишився арешт або ви є в реєстрі боржників і якщо кредитор незаконно списав кошти або реалізував майно.
Оскаржити стягнення за виконавчим написом – наступний процес, який слід ініціювати, вже після того як виконавчий напис буде оскаржено. Юристи компанії “ПІК” проконсультують, подадуть необхідні заяви та позови аби відновити справедливість.