Юридична компанія «ПІК»

ПОРЯДОК СТЯГНЕННЯ ЗА ВИКОНАВЧИМ НАПИСОМ

Стягнення боргу за виконавчим написом нотаріуса, така процедура прописана в законодавстві України про нотаріат і кредитори не оминають такої можливості.

Кредитор не звертався до суду, щоб витребувати свої гроші або майно у боржника, а просто йшли до нотаріуса і отримували нотаріальний напис. Як це працювало і де криються підводні камені?

Порядок звернення стягнення за виконавчим написом нотаріуса

Стягнення за виконавчим написом – нотаріальне розпорядження про стягнення заборгованості на користь кредитора. Застосовується часто в силу процесуальної простоти і «скритності» – боржник дізнається про відкриття виконавчого провадження тільки після накладення арешту на рахунки та майно.

Порядок стягнення за виконавчим написом нотаріуса передбачає наступне:

 • документи про наявність заборгованості повинні бути правильно оформлені;
 • попередньо кредитор повинен повідомити боржника про борг;
 • нотаріус зобов’язаний перевірити відсутність судових спорів та дотримання термінів;
 • порядок стягнення повинен відповідати ЗУ «Про виконавче провадження».

Важливо! Кредитори порушували строк позовної давності, правила розрахунку та вимоги до нотаріальних написів, усі стягнуті кошти, за виконавчим написом нотаріуса можна повернути.

Виконавчий напис нотаріуса при стягненні

Стягнення заборгованості за виконавчим написом нотаріуса може бути застосовано до різних видів договірних угод:

 • кредитними договорами;
 • іпотечного кредитування;
 • арендними угодами;
 • договорами лізингу;
 • векселями;
 • фінансовим розписках.

І це далеко не весь список документів, на які за законом може бути зроблений виконавчий напис, як то кажуть, «без суду і слідства».

Рада юридичної компанії “ПІК”

У разі отримання повідомлення про виконавче провадження, перевірити інформацію на сайті Міністерства юстиції. Після чого негайно звернутися до юриста і, при необхідності, оскаржити виконавчий напис в судовому порядку.

Стягнення кредиту за виконавчим написом нотаріуса

Фінансові організації досить часто вдавалися до стягнення за виконавчим написом щодо кредитних договорів. Але тут все однозначно, і закон на боці боржника, стягнення за нотаріальним написом – незаконне.

По-перше, напис можна ставити тільки на нотаріально завіреній угоді, що кредитор часто ігнорує. По-друге, грубо порушуються терміни пред’явлення претензій. І нарешті, кредитор намагається стягнути відсотки і неустойки після закінчення терміну кредиту. Таким чином кредитор і нотаріус порушують ваші громадянські права.

Щоб подібного не сталося, звертайтеся до професійних юристів і оскаржуйте виконавчий напис законним способом. Після цього варто провести переговори з кредитором по врегулювати заборгованості.

Порядок стягнення за виконавчим написом.

Стягнення за виконавчим написом нотаріуса! Онлайн – консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн