
Юридична компанія «ПІК»
СТЯГНЕННЯ ЗА ВИКОНАВЧИМ НАПИСОМ

Стягнення боргу за виконавчим написом нотаріуса, така процедура прописана в законодавстві України про нотаріат і кредитори не оминають такої можливості.
Кредитор може не звертатися до суду, щоб витребувати свої гроші або майно у боржника, а просто піти до нотаріуса і отримати нотаріальну напис. Як це працює і де криються підводні камені?
Порядок звернення стягнення за виконавчим написом нотаріуса
Виконавчий напис – нотаріальне розпорядження про стягнення заборгованості на користь кредитора. Застосовується часто в силу процесуальної простоти і «скритності» – боржник дізнається про відкриття виконавчого провадження тільки після накладення арешту на рахунки та майно.
Порядок стягнення за виконавчим написом нотаріуса передбачає наступне:
- документи про наявність заборгованості повинні бути правильно оформлені;
- попередньо кредитор повинен повідомити боржника про борг;
- нотаріус зобов’язаний перевірити відсутність судових спорів та дотримання термінів;
- порядок стягнення повинен відповідати ЗУ «Про виконавче провадження».
Важливо! Кредитор може отримати напис протягом трьох років з моменту виникнення вимог, але більшість порушують термін позовної давності.
Виконавчий напис нотаріуса при стягненні
Стягнення заборгованості за виконавчим написом нотаріуса може бути застосовано до різних видів договірних угод:
- кредитними договорами;
- іпотечного кредитування;
- арендними угодами;
- договорами лізингу;
- векселями;
- фінансовим розписках.
І це далеко не весь список документів, на які за законом може бути зроблений виконавчий напис, як то кажуть, «без суду і слідства».
Рада юридичної компанії “ПІК”
У разі отримання повідомлення про виконавче провадження, перевірити інформацію на сайті Міністерства юстиції. Після чого негайно звернутися до юриста і, при необхідності, оскаржити виконавчий напис в судовому порядку.
Стягнення кредиту за виконавчим написом нотаріуса
Фінансові організації досить часто вдаються до стягнення за виконавчим написом щодо кредитних договорів. Але тут не все так однозначно, і закон на стороні боржника.
По-перше, напис можна ставити тільки на нотаріально завіреній угоді, що кредитор часто ігнорує. По-друге, грубо порушуються терміни пред’явлення претензій. І нарешті, кредитор намагається стягнути відсотки і неустойки після закінчення терміну кредиту. Таким чином кредитор і нотаріус порушують ваші громадянські права.
Щоб подібного не сталося, звертайтеся до професійних юристів і оскаржуйте виконавчий напис законним способом. Після цього варто провести переговори з кредитором по врегулювати заборгованості.