
Юридична компанія «ПІК»
ЩО БУДЕ ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ ОНЛАЙН КРЕДИТ

Що буде, якщо не платити онлайн-займ – цілком логічне питання, яке виникає у боржників, які не мають можливості погасити кредит МФО.
Проблема ускладнюється нарахуванням відсотків, штрафів та неустойки. Цілком ухилитися від сплати заборгованості не вийде, законне зменшення суми платежу – найкращий вихід у такій ситуації.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Що буде, якщо не сплачувати займи
Якщо у вас є борг, але погашати його нічим, не діяти не можна. Знаючи, що буде, якщо не платити онлайн-займ, ви зможете оперативно вжити необхідних заходів. Наслідками ігнорування вимог позичальника можуть бути:
- нарахування штрафних санкцій;
- психологічний тиск з боку колекторів;
- примусове стягнення коштів виходячи з виконавчої написи нотаріуса чи через суд.
У разі значного прострочення сума боргу МФО може у рази перевищувати тіло кредиту. Незаконність нарахованої неустойки доводиться виключно у суді. Щоб уникнути неприємних контактів із колекторами та судових розглядів, найкраще домовитися з кредитором.
До відома! Якщо не сплачувати онлайн-займ протягом певного періоду, варто очікувати підключення до процесу колекторів – співробітників служби безпеки кредитора або сторонньої організації, яка придбала борг. Передача інформації по кредиту колекторам здійснюється на підставі «галочки», поставленої позичальником навпроти пункту про згоду на обробку персональних даних. Вказані відомості також передаються до бюро кредитних історій.
Що буде, якщо не платити мікрозайми, взяті через інтернет
Що буде якщо не платити мікрозайм, взятий через інтернет? Чи можна визнати договір, підписаний онлайн, недійсним? Нацбанк України, який є регулятором банківських, а з 2020 року також небанківських фінустанов, визнає договори, оформлені в електронному вигляді, рівноцінними паперовим документам.
Відповідно до закону, одноразовий пароль, код докази з СМС наділений тією ж юридичною силою, як і власноручний або електронний підпис позичальника. Підписання договору таким чином означає прийняття на себе зобов’язань щодо його виконання. Тому варто уважно ознайомитися з документом та бажано роздрукувати екземпляр для себе.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Якщо не платити мікрозайм, взятий через інтернет, на вас чекають ті ж наслідки, що і при непогашенні кредиту, оформленого в МФО за особистої присутності. Відповідно, не розраховуйте на визнання електронного документа недійсним. Для захисту своїх прав, зменшення суми боргу звертайтесь за допомогою до юриста.
Якщо не сплачувати займи
Якщо не платити онлайн-займи, дзвінки та повідомлення від співробітників мікрофінансових організацій нагадування про погашення боргу – найспокійніший етап. Проблеми починаються, якщо до справи підключаються колектори.
Нескінченні дзвінки, погрози боржнику та родичам, візити до позичальника додому, на роботу, до навчального закладу – звичайні заходи, що вживаються колекторами. Щоправда, закон, який набув чинності у 2021 році, забороняє колекторським компаніям застосовувати протизаконні методи: психологічний тиск, шантаж тощо. Варто знати, що при зверненні до боржника колектор має представитися, назвати кредитора та суму заборгованості.
Важливо! Якщо не сплачувати онлайн-займ, кредитор може звернутися до суду або за проставленням виконавчого напису до нотаріуса. Рішення суду та наявність на договорі нотаріального виконавчого напису є підставою для відкриття виконавчого провадження. Задля повернення боргу виконавець може накласти арешт на банківський рахунок, майно, списувати гроші з рахунків.
Як не платити онлайн-займи
Питання про те, як не платити займ взагалі, не варто навіть розглядати, якщо ви справді брали кредит та оформляли електронний договір. При цьому у вас можуть бути законні підстави домагатися зменшення обсягу виплат.
Так, після закінчення терміну дії договору кредитор не має права нараховувати відсотки. За загальним правилом, закріпленим у Законі «Про захист прав споживачів», штраф за невиконання умов договору не може перевищувати половини суми основного зобов’язання (тобто суми позики). Закон «Про споживче кредитування» обмежує обсяг кредиторських вимог щодо споживчих позик дворазовим розміром взятої у борг суми.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Онлайн-займ не платити зовсім – неможливо. Однак, якщо сума вимог кредитора суперечить приписам закону, варто звернутися до юриста. Фахівець допоможе виявити помилки у розрахунках та довести неправомірність зайво нарахованих відсотків та неустойки.
Що буде якщо не платити кредити: відгуки
Запит «що буде якщо не платити мікрозайми відгуки» досить популярний останнім часом. У кожному даному випадку події розвиваються по-різному, їхній результат багато в чому залежить від позичальника. Єдине, чого не варто робити, – сидіти склавши руки. Виникли проблеми із грошима – не ігноруйте нагадування МФО. Досить часто позичальникам вдається домогтися мирової угоди зі списанням частини боргу, відстрочення або реструктуризації заборгованості.
Якщо кредитор не йде на поступки – не засмучуйтесь. Юристи компанії «ПІК» завжди готові надати всебічну правову підтримку. Ми допоможемо законним чином досягти скорочення суми боргу та якнайшвидшого закриття проблемного питання.