
Юридична компанія «ПІК»
НАПИСАТИ СКАРГУ НА МФО

Сьогодні розповімо про ГОЛОВНУ ПОМИЛКУ людей, які взяли кредит (позику) в Мікрофінансової компанії (МФО), та у яких виникли проблеми у взаєминах з нею.
Яку помилку роблять позичальники
При виникненні проблем у відносинах з кредиторами, багато позичальники ведуть себе не правильно. Головна помилка – це пасивність, відсутність бажання пошуку шляхів вирішення та небажання вибудовувати лінію захисту, результатом чого має стати відновлення порушених прав.
Порада юридичної компанії “ПІК”
Якщо ви не згодні з діями МФО – вступайте в контакт з кредитором, захищайте свої інтереси, при необхідності зверніться за допомогою до юристів.
Як діяти правильно в спорах з кредиторами
Перше, якщо права вимоги за Вашим кредитом, було передано іншій компанії (колекторам) і ви не володієте інформацією про компанії, її реквізити, при цьому на постійній основі і досить таки наполегливо Вам надходять дзвінки.
Порада юридичної компанії “ПІК”
Подайте заяву на адресу МФО, в якій Ви оформили кредит, з проханням отримати інформацію щодо переуступки Вашого кредиту.
Так Ви дізнаєтеся яка компанія (колекторська організація) придбала права вимоги за Вашим кредитним договором в МФО.
Скарга в НАЦБАНК
Наступний крок – це скарга на фінансову організацію в Нацбанк, держрегулятор, який видає ліцензії на фінансову діяльність МФО.Що можна вказати у скарзі зазначено нижче, ви можете доповнити або видалити інформацію згідно вашої ситуації.
- дзвінки з погрозами фізичної розправи;
- відкриття та передача третім особам ідентифікуючої інформації про наявність у мене кредитних зобов’язань;
- розміщення в місцях громадського користування (написи на парадних дверях і в під’їзді мого будинку) ідентифікуючої інформації щодо мене;
- дзвінки на роботу і родичам, в тому числі і в нічний час, з погрозами фізичної розправи (можете додати на вашому випадку).
Це не марна трата часу, кожна скарга має бути розглянута і чим їх більше, тим складніше МФО використовувати незаконні методи стягнення заборгованості з боржника.
Заява в поліцію на колекторів або МФО
Якщо вам погрожують і шантажують, є сенс написати заяву в поліцію.
Увага! Просто прийти у відділення і сказати : „ я хочу написати заяву на колекторів”, без жодних доказів немає сенсу. Поліція буде всіляко відхрещуватися приймати у вас заяву, а тим більше реєструвати. „Це цивільний спір, – скажуть вони,- ви гроші в кредит брали, ось і віддавайте, вирішуйте свої проблеми самі”.
Тому ви самі повинні зробити максимум, зрозумійте, поліція це не те, що ви бачили в кіно, навіть якщо справу заведуть з такою ж успішністю і закриють, ніхто розслідувати не буде, якщо є докази, які можна долучити до справи, його простіше розслідувати.
Заява в прокуратуру на бездіяльність поліції
Багато клієнтів пишуть і говорять нам: „я на них напишу в прокуратуру, на колекторів”.
Увага! Прокуратура не той орган, який буде займатися слідством по загрозам колекторів, запитають: „в поліцію писали? Ні? Ідіть пишіть”,а от якщо поліція відмовляється, тоді можна заявити в прокуратуру про те, що відмовляються приймати заяву або слідство нікуди не рухається.
Якщо ви хочете отримати реальну допомогу і розібратися, що робити з боргами по кредитах, з простроченнями і колекторами, ви можете скористатися послугами юристів і адвокатів нашої компанії.
Вартість послуги адвокат по мікрокредитах від 599 грн. в місяць.