Юридична компанія «ПІК»

АРЕШТ БАНКІВСЬКИХ РАХУНКІВ

Арешт рахунків, причина того, що люди втратили доступ до власних грошей, деякі взагалі обмежені в найнеобхіднішому. У цій статті відповімо на найпоширеніші питання, розповімо, що робити і як позбутися від цієї проблеми.

Арешти на рахунку

Арешт рахунків фізичної особи є як механізмом примусу боржника до сплати, так і способом забезпечення позовних вимог. У першому випадку, після арешту, слідує списання коштів в рахунок погашення боргу. У другому, грошові кошти заморожуються до розгляду справи по суті.

Якщо вам заарештували рахунки, потрібно розібратися хто і за що це зробив, про це ми розповімо нижче.

До відома! Якщо у вас є борги або невиконані зобов’язання, потрібно бути готовим до того, що рахунок можуть заарештувати.

Арешт коштів на банківському рахунку

Арешт банківського рахунку деякі плутають з тимчасовим блокуванням банком ваших коштів на рахунку. Найчастіше у таких фізосіб немає ніяких боргів і вирішити питання можна зателефонувавши в банк. Арешт рахунку у банку повинен бути підтверджений постановою конкретного органу: виконавця, суду, податкової, тощо. Після отримання постанови, банк накладає арешт і зняти його самостійно банк не може.

Важливо! Не варто просити банк зняти арешт, без постанови про зняття санкції, банк його не зніме про це не може бути й мови.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Звинувачувати банк в арешті вашого рахунку не варто, банк лише виконує постанову. У деяких випадках, банк може накласти арешт самостійно, якщо транзакція здається підозрілою відділу фінмоніторингу.

На рахунку наклали арешт

Давайте розберемося з тим, як банк наклав арешт на рахунок. Державний або приватний виконавець формує в системі запит, що дозволяє дізнатися наявність рахунків боржника у всіх банках, приєднаних до системи АСВП (Автоматична Система Виконавчих Проваджень). Після цього, в тій же системі виконавець може:

 • Сформувати постанову про арешт коштів на рахунках;
 • Направити фінансової організації вимогу про списання грошей з рахунків.

На рахунок накладено арешт і користуватися ним ви вже не можете.

До відома! Виконавець зобов’язаний повідомити боржника про відкриття виконавчого провадження, відсутність повідомлення є порушенням і підставою для скасування арешту рахунку.

Хто має право заарештувати банківський рахунок

Хто може заарештувати рахунок у банку? Подібні повноваження є у багатьох органів:

 • Виконавчої служби;
 • Приватного виконавця;
 • Суду;
 • Податкової служби;
 • Поліції;
 • Прокуратури;
 • СБУ.

Незважаючи на велику кількість тих, хто має право арештувати рахунок у банку, найчастіше це роблять виконавець і суд.

Важливо! Після того, як рахунок був заарештований, може послідувати списання. Не допускайте надходження коштів на арештований рахунок.

Як дізнатися за що накладено арешт на банківський рахунок

Як перевірити арешт рахунку, якщо на рахунок накладено обмеження? Банк повинен сповістити клієнта, в більшості випадків це СМС повідомлення. Також, дізнатися про арешт рахунку можна на сайті Єдиного реєстру боржників, якщо ви в реєстрі, рахунок вже заарештований або буде арештований найближчим часом. Одночасно з відкриттям виконавчого провадження всі дані вносяться до реєстру боржників.

До відома! При наявності боргу, потрібно періодично перевіряти наявність запису в реєстрі боржників, так можна попередити арешт рахунку.

Чи можна відкрити новий рахунок якщо старий заарештований

Багато хто задає питання, чи можливе відкриття нового рахунку при арешті? Це можливо, проте подібна дія дає тільки тимчасову відстрочку і якщо не розібратися з причиною, новий також буде арештований.

Юристи радять бути обережними при відкритті нових рахунків. У кращому випадку їх теж заарештують, в гіршому, можлива відповідальність за ухилення або перешкоджання виконанню рішення.

Важливо! Слід розуміти, що відкриття нового розрахункового рахунку при арешті старого, згідно з нормою ст. 382 Кримінального кодексу, передбачає відповідальність за умисне невиконання рішень суду або перешкоджання в їх виконанні.

На арештований рахунок прийшли гроші як їх зняти

На арештований рахунок можуть продовжувати приходити гроші, нараховуватися зарплата, пенсія, допомоги. Якщо шукайте способи як зняти гроші, якщо рахунок арештований, то врахуйте, що зробити це без зняття арешту не вийде.

Зняти гроші, якщо заарештований рахунок, можна після зміни санкції. Наприклад, домовитися з виконавцем про списання коштів із заробітної плати, таким чином можна буде користуватися рахунком.

До відома! Заарештовані на рахунках гроші не тільки не вийде зняти або перевести, незабаром вони почнуть списуватися.

Які банки не арештовують рахунки клієнтів

Громадян, які мають заборгованості, цікавить, які банки арештовують рахунки в автоматичному режимі? У Мін’юсті обіцяють, що найближчим часом до системи підключаться всі фінансові установи країни. В автоматичному режимі буде і списання коштів з рахунків. Знайти банки, в яких не арештовують рахунки, неможливо. Якщо фінансова організація не включена в АСВП, виконавець все одно розішле листи в усі банки, в яких у боржника можуть бути відкриті рахунки.

Важливо! У разі, коли ваш рахунок заарештований, а є необхідність зарахування коштів, краще відкрити рахунок на іншу особу. Гарантій того, що новий рахунок на ваше ім’я не арештують завтра – нема.

Чому арештовують рахунок в банку

Більшість українців, навіть маючи борги по кредитах, не готові до того, що гроші, а тим більше пенсія або соцвиплати можуть бути заарештовані. За що можуть заарештувати рахунок у банку? В першу чергу, звичайно ж, за борги по кредитах, борги за комунальні послуги, аліменти. Саме не оплачена заборгованість призводить до таких проблем.

Підстави для арешту банківського рахунку теж можуть бути різними, але в більшості випадків це рішення суду або виконавчий напис. Тут варто згадати про те, що державні органи, такі як слідство, податкова і прокуратура теж можуть накласти арешт, як забезпечувальну міру, списання грошових коштів при цьому не буде.

До відома! З 6 липня 2021 року в Україні запрацювала автоматична система, що дозволяє накласти арешт банківського рахунку автоматично.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Розбираючись в причинах арешту рахунку самостійно, ви можете втратити час, що призводить до списання коштів з рахунку.

Як відбувається арешт рахунку в банку

Давайте розберемося, як відбувається арешт рахунку. Після відповідного рішення уповноваженої служби, Міністерство Юстиції застосовує систему автоматизованого арешту рахунків. Тому, якщо фінансова установа приєднана до системи, то арешт грошових коштів на банківському рахунку проводиться автоматично. Прибрати арешт можна тільки після скасування постанови, за якою накладено арешт. Як арештовують рахунки – автоматично.

Важливо! Як правило, арешт відбувається в той же день, коли виконавець виніс постанову. Якщо постанова надійшла в неопераційної час, то доступ до рахунку буде закритий в найближчий робочий день.

Арешт рахунку банком без рішення

Заарештовано рахунки без рішення суду? Так, таке можливо, є нотаріальний напис і за арештом піде списання. Податкова, прокуратура, слідство, в цьому випадку мова йде тільки про арешт коштів, а не про їх автоматичне списання.

Списання грошей в повному обсязі здійснюється після арешту рахунку за рішенням суду, якщо рішення було про стягнення. Суд також може накласти арешт на рахунки, як забезпечувальну міру.

До відома! Арешт рахунку банком без рішення суду може бути проведений за виконавчим написом нотаріуса. Кількість списань і арештів по таких провадженнях сьогодні домінує.

Що робити якщо заарештували рахунки

Що робити, якщо заарештували рахунок? Юристи пропонують кілька варіантів:

 • Скасувати або оскаржити виконавчий документ, рішення суду або нотаріальний напис.
 • Оскаржити рішення в апеляційному порядку. Подати апеляцію можна протягом п’яти днів з моменту оголошення попереднього рішення. Слід врахувати, що подача заяви не знімає арешту з рахунків.
 • Також можна спробувати надати майно, щоб забезпечити вартість позову.
 • Укласти мирову угоду з кредитором.

Варто зауважити, що більшість арештів, припадають на борги фізичних осіб за кредитами. Найчастіше, сума боргу, пред’явлена ​​боржникові, не відповідає дійсності і завищена, якщо не в рази, то значно. В цьому випадку, буде правильніше звернутися до юристів і зняти арешт з рахунку в судовому порядку, а потім провести переговори з кредитором по врегулюванню заборгованості.

Юристи компанії «ПІК» допоможуть розібратися з причинами арешту, зняти арешт з рахунку і врегулювати конфлікт з кредитором або іншим стягувачем.

На ваш рахунок накладено арешт?

Накладення арешту на рахунки! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн