Юридична компанія «ПІК»

СПИСАННЯ КОШТІВ З РАХУНКІВ БОРЖНИКА

Як заборонити банку списувати гроші з картки і чи є така можливість у боржників банків, МФО чи колекторських компаній, скільки можуть списувати із зарплатної картки та на яких підставах.

Списання грошей із зарплатних, пенсійних і навіть соціальних карток в Україні відбувається навіть під час війни, розберемося у ситуації у форматі консультації та розберемо основні моменти.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Списання боргів із банківських карток

Автоматичне списання грошей на погашення простроченої заборгованості – порівняно новий захід примусового стягнення з боржників коштів у погашення кредиту, аліментів, комунальних платежів.

У 2022 році КМУ зобов’язав українські банки не блокувати рахунки боржників у зв’язку з військовим положенням, але надавати на вимогу приватних і державних виконавців інформацію про банківські рахунки боржників та їх реквізити. Нововведення зробило процес стягнення заборгованостей лояльним, адже рахунки не блокують повністю і водночас це дозволяє знімати з них певну суму.

Важливо! Навіть якщо ваш рахунок у банку не заблокований, постанова про арешт може бути направлена до банку, наступний етап автоматичне списання банком коштів за виконавчим листом, тому не дивуйтесь, якщо банк списав всю зарплату.

Як дізнатися за що списують гроші з картки

Боржників про списання не попереджають, щоб вони не встигли зняти з картки всю суму. Процедура списання коштів може тривати менше 1 робочого дня після надходження до банку розпорядження виконавця.

Крім того, стягнення можливі у справах, пов’язаних із відшкодуванням майнової та моральної шкоди та у зв’язку з цим виникають питання:

 • чи має право банк списувати всю зарплату;
 • чи може банк зняти гроші з картки у рахунок боргу;
 • чи можуть колектори знімати гроші з картки;
 • чи може банк знімати гроші із зарплатної картки іншого банку;
 • чи можуть кредитори знімати гроші з картки.

То чому списують гроші з картки, відповідь проста, тому що у вас відкрито виконавче провадження зі стягнення і банк, не те, що має право, а зобов’язаний списувати гроші з карток, а точніше рахунків боржників. Лише для вас карта має статус зарплатної, для банку це просто поточний рахунок фізичної особи.

До відома! Для того, щоб дізнатися, за що списують гроші з картки, можна звернутися до банку, перевірити дані фіз. особи у Реєстрі боржників або у додатку “ДІЯ”.

Утримання кредиту із зарплати

Щоб перевірити законність списання коштів, треба знати, скільки утримують із зарплати за виконавчим листом в Україні. За законом виконавча служба має право щомісячно відраховувати із зарплатного рахунка трохи більше 20% надходжень коштів у кожному виконавчому листу. Якщо відкрито 2 і більше виконавчих проваджень, то може утримуватися до 50% зарплати.

Розмір відрахувань розраховується виходячи із суми, що залишається після сплати податків, зборів та внесків на обов’язкове соцстрахування.

Важливо! Утримання із заробітної плати за кредит відбуватиметься автоматично навіть за зміни роботи. Автоматизована Система Виконавчих Проваджень оновлює дані з податкової один раз на два тижні та інформація про зміну роботи надійде виконавцю.

Чи можуть мікрозайми знімати гроші з картки

Мікрозайми списують гроші з карти і це може відбуватися з двох причин. Перша, в момент оформлення договору позики ви автоматично погодилися на щомісячне списання, МФО надала договір у банк і банк проводить списання згідно договору.

Друга причина, коли МФО знімають гроші з картки, якщо у вас є прострочений борг і по ньому відкрито виконавче провадження, інформація щодо нього вноситься до Єдиного реєстру боржників. У цьому ж Реєстрі є контакти виконавця, який може надати детальну інформацію.

До уваги! МФО списує гроші з картки з двох причин. Перша – списання передбачено договором та гроші йдуть у рахунок погашення кредиту, друга – гроші списують за виконавчим провадженням.

Зняли гроші з картки, що робити

Що робити, якщо з картки списують гроші, багато в чому залежить від ситуації, іноді погашення боргу в такий спосіб є прийнятним для боржника, але в більшості випадків існують розбіжності за сумою боргу. Ви позичали тисячу, а віддаєте п’ять або більше.

Якщо банк списує гроші із зарплатної картки, ви можете погодитись погашати борг у такий спосіб, сплатити всю суму відразу або звернутися до юриста, щоб розібратися з проблемою та припинити відрахування. Ви також можете домовитись з виконавцем про інший спосіб забезпечення боргу.

До відома! Якщо ви вважаєте списання боргу із кредитної картки незаконним, необхідно звертатися до суду. Попередньо варто проконсультуватися із юристом.

Знімають гроші з карти, як відключити

Як зробити, щоб МФО не списували гроші з картки, найпростіше відкрити новий рахунок, якщо має місце списання за договором з МФО. У договорі вказали конкретний рахунок, з якого можна списувати гроші. Якщо йдеться про виконавче провадження, прийдеться звертатися до суду.

Боржники, які не згодні віддавати борг із зарплати, шукають способів, як заборонити банку списувати гроші з картки. Проте, без виконавчої служби припинити утримання неможливо. Вирішення питання із припиненням списань залежить від конкретної ситуації.

Припинити списання боргів із картки, на яку нараховується зарплата, можна:

 • оскаржити виконавчий документ у суді;
 • повністю погасивши заборгованість;
 • обравши інший шлях отримання заробітку (наприклад, готівкою на руки в касі підприємства).

Чи варто добиватися припинення списання коштів з картки, як вигідно позбутися боргу та закрити виконавче провадження, як захистити себе від неправомірного стягнення коштів, підкажуть юристи компанії «ПІК».

Списання коштів з рахунків боржника!

Автоматичне списання грошей для погашення простроченої заборгованості! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі

 • Вікторія

  17.12.2020 в 23:58

  Доброго вечора,допоможіть вирішить питання по кредиту, в мене їх три,спочатку платила,зараз наразі таких доходів немає,спочатку взяла 1 потім 2щоб закрити 1,звонять з банку з погрозами і до суду хочуть передати,в мене мінімальна зарплатня,допожіть будь. ????

  Відповіcти
  • admin

   18.12.2020 в 10:51

   Доброго дня, телефонуйте або залишайте заявку на сайті.

   Відповіcти
 • Ксенія

  14.07.2020 в 17:16

  Використавши особисті дані моєї доньки, її знайомий оформив кредити в 5 різних банках на її ім’я. Вона про це не знала, 2 банки встигли продати борги колекторам. Тепер вони погрожують мені, сусідам і знайомим, пишуть всяку гидоту в соцмережах. Донька подала заяву до поліції. Які можуть бути наслідки ? Доньці 28 років, живе окремо на зйомній квартирі, нерухомості в неї нема, чи несуть батьки відповідальність в такому випадку? І що ще треба робити?

  Відповіcти
  • admin

   15.07.2020 в 11:32

   Доброго дня. Ситуація, на жаль типова для України. Додатково до заяви потрібно написати листи до МФО з поясненням, що не маєте відношення до кредиту, та контролювати дії слідчого. Також потрібно подавати до суду на визнання кредитних договорів недійсними.Це досить складно, але іншого виходу нема.

   Відповіcти
  • admin

   15.07.2020 в 11:33

   Наслідки можуть бути сумні, можуть арештувати і майно, і кошти боржника. Родичі не несуть відповідальності, ваше майно і кошти арештувати не можливо.

   Відповіcти
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн