Юридична компанія «ПІК»

ЗНЯТТЯ АРЕШТУ ІЗ ЗАРПЛАТНОГО РАХУНКУ

Що робити, якщо банк заблокував зарплатну картку – питання, а точніше проблема, з якою стикаються громадяни України, тим більше, що зараз це відбувається автоматично. Блокування зарплатних карток може бути тимчасовим, банк блокує рахунок для фінмоніторингу, його можна зняти, зателефонувавши до банку та довгострокове, коли банк отримує постанову про арешт рахунку.

В Україні відновлено блокування зарплатних карток, згідно зі змінами в законі, з 06.05.2023 р. зарплатний рахунок боржника блокується і за погодженням з виконавцем боржник може використовувати тільки один рахунок, при цьому зняти з рахунку можна не більше двох мінімальних заробітних плат, на 01.05.2023 р. – це 13400 грн.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Арешт зарплатного рахунку

Арешт зарплатної картки – більше фігура мови, оскільки насправді заарештовано рахунок зарплатної картки, на який надходить зарплата. Зарплатні рахунки законодавчо не визначені як рахунки спеціального використання. Законодавство не містить такого поняття, як «зарплатний» рахунок, якщо це не рахунок юридичної особи для виплати зарплати працівникам. Таким чином, при арешті зарплатної картки до отримання документального підтвердження про цільове призначення конкретного рахунку дії виконавця, пов’язані з арештом, вважаються законними.

Арешт зарплатної картки під час воєнного стану було відрегульовано розпорядженням Кабінету Міністрів України. Українцям дозволили користуватися коштами з заарештованих зарплатних рахунків, але головне, щоб сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищувала сто тисяч гривень. Але виконавці не завжди виконують це рішення та арешти зарплатних карток накладаються до з’ясування, а з на 01.05.2023 р. ця норма взагалі скасована.

До відома! Мін’юст частково зняв арешт із зарплатних рахунків боржників на період війни, якщо вам все ж таки заблокували зарплатну картку, зв’яжіться з виконавцем або зверніться до юриста.

Чи можуть накласти арешт на зарплатну картку

Чи має право банк заблокувати зарплатну картку? Так має. Тільки для вас відкрита в банку кредитна картка є зарплатною, відповідно до обов’язків банку не входить з’ясування того, який рахунок у вас відкритий і для чого.

Якщо у вас є можливість виконати вимогу щодо арешту, сплатити борг, закрити кредит, зробіть це. Якщо вважаєте, що вимоги незаконні або завищені, вам потрібна консультація щодо арешту зарплатної картки у юриста.

Важливо! На зарплатну картку можна накласти арешт, це не суперечить законодавству, не варто вірити псевдо юристам, які пропонують писати скарги на виконавця, за винятком норм, запроваджених під час військового стану.

Виконавча служба заблокувала зарплатну картку

Чи може виконавча служба заблокувати зарплатну картку, так, може, навіть під час військового стану виконавці продовжують накладати арешти на зарплатні картки, про обмеження ми говорили спочатку. Накладення арешту на зарплатні, пенсійні та інші карти боржника – прямий обов’язок виконавця. Якщо сума боргу невелика, перше, що робить виконавець – це арешт коштів боржника.

Чи має право приватний виконавець заблокувати зарплатну картку, відповідь буде теж “так”, приватний виконавець має такі самі права, як і державний. Де ви отримуєте зарплату? У банку на карту, а точніше на рахунок, його й блокує виконавець. Заблокувати гроші на зарплатній картці може як державний, так і приватний виконавець.

Рада юридичної компанії “ПІК”

При арешті зарплатної картки приватним виконавцем або виконавчою службою слід написати заяву на ім’я виконавця, в якій навести обґрунтування для зняття арешту. Щоб правильно скласти таку заяву, краще звернутися до досвідчених юристів.

Чи прийдуть гроші на заблоковану картку

Як отримати зарплату, якщо картку заарештовано? Для цього необхідно звернутися до бухгалтерії за місцем роботи та написати заяву з проханням нараховувати зарплату на іншу картку, поштою або видавати готівкою на руки. Нарахування із заробітної плати продовжать надходити на картку, зарплата прийде навіть на заарештований рахунок.

Чи можна отримати зарплату готівкою, якщо картку заблоковано і як це зробити? Вам слід звернутися до бухгалтерії та написати заяву на отримання зарплати готівкою, але після отримання постанови виконавця на підприємство, у вас зобов’язані будуть утримувати частину зарплати.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Якщо у вас є неоплачені борги, краще заздалегідь подбати про те, щоб не залишитися без засобів для існування. Якщо у вас ще немає арешту на зарплатній картці, це не говорить про те, що його не буде вже за годину.

Накладення арешту на зарплатний рахунок фізичної особи

Банк заблокував зарплатну картку і ви не можете користуватись коштами, що робити, якщо наклали арешт на зарплатну картку? Юристи пропонують кілька варіантів вирішення проблеми:

 • Оскаржуватиме рішення в апеляційному порядку. Слід зважити, що подання скарги не знімає арешту з рахунків.
 • При оскарженні звернути увагу на відповідність заходів щодо забезпечення вимог, головне, призупинити виконавче провадження та не допустити списання.
 • Якщо наклали арешт на зарплатню, можна спробувати надати майно, щоб забезпечити вартість вимог.

До відома! Найшвидшим рішенням буде погасити заборгованість, яка призвела до арешту рахунків, якщо ви не погоджуєтесь з розміром боргу або вважаєте арешт незаконним, потрібно писати заяву до суду.

Як зняти арешт з зарплатного рахунку

Як зняти арешт з зарплатної картки і з чого почати, якщо арешт все ж таки наклали. Все залежить від обставин та можливостей кожного конкретного громадянина. Але сьогодні будь-хто може опинитися в ситуації, коли зарплатну картку заарештовано і зняти гроші, зароблені чесною працею, неможливо ні за один день, ні за місяць.

Давайте коротко повторимо. Головне обмеження щодо арешту зарплатних карток під час військового становища знято, сумма яку можна зняти з рахунку омежена і составляє 13400 грн. на місяць. Зняти арешт  із зарплатної картки можна:

 • Сплативши борг повністю.
 • Написавши заяву на виконавця та оплачуючи частинами.
 • Оскаржити причину арешту (рішення суду, виконавчий напис тощо).
 • Уклавши мирову угоду з кредитором.

Заява про зняття арешту з зарплатного рахунку пишеться на ім’я виконавця лише в тому випадку, коли ви згодні сплатити борг або суму стягнення менше ста тисяч. У випадку, коли ви не погоджуєтесь з сумою або арешт накладено незаконно, заяву потрібно подавати до суду. Юристи компанії “ПІК” допоможуть прийняти правильне рішення, не допустити списання коштів та зняти арешт із зарплатного рахунку у стислий термін.

Як зняти арешт із зарплатної картки?

Заява про зняття арешту з зарплатного рахунку! Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо вирішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок чи консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн