Юридична компанія «ПІК»

БАНК ПОДАВ ДО СУДУ ЩО РОБИТИ

Суд по кредиту можливий після того, як позичальник порушив умови кредитного договору або зовсім припинив сплачувати за кредит, банк може подати до суду і стягнути всю суму боргу з нарахованими штрафами, пенями та відсотками.

Банківським та кредитним установам вигідно нав’язувати людям думку про неможливість виграти суд за кредитом. Відсутність надії на сприятливий результат справи, неявка на засідання часто призводять до небажаних для позичальника наслідків. Залучення юриста допоможе якщо не виграти справу, то, як мінімум, зробити меншу суму стягнення.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Суд з банком по кредиту

Суд з банком – основна причина у неплатежах позичальників, банку в більшості випадків не цікаві проблеми боржників. Представники фінустанови ініціюють розгляд за борги як на мільйони, так і кілька тисяч гривень. Точні суми законодавством не регламентовано. Одна з головних цілей кредитора – створити прецедент, показати іншим позичальникам, що банк не має наміру нікому дарувати гроші, прощати борги.

Як правило, банки звертаються до суду за затримки в оплаті більше року. Кредитні установи не поспішають пред’являти позов, сподіваючись збільшити суму відсотків. При цьому штраф часом у рази перевищує тіло кредиту.

Суд по кредиту без вашої участі може відбутися і це законно, боржник повідомляється поштою, якщо в кредитному договорі є електронна пошта позичальника, суд може надіслати і електронного листа.

До відома! Суд з банком по кредиту складний та тривалий процес, може відбутися кілька засідань та подано апеляцію однією із сторін. Рішення суду, одержане в результаті, і буде закінченням спору.

Реклама

Коли банк може подати в суд

Якщо не сплачувати кредит, через скільки подають до суду? Коли банк може подати до суду за несплату кредиту, визначаються внутрішніми правилами фінустанови. Коли клієнт припиняє здійснювати платежі, банківські співробітники надсилають листи з нагадуваннями, телефонують боржнику.

Подання позову до суду за несплату кредиту – крайній захід, який застосовується, якщо:

  • позичальник не виходить на зв’язок із співробітниками банку;
  • боржник не вносить платежі впродовж встановленого проміжку часу;
  • борг досяг певної суми.

Якщо ви заборгували банку і тимчасово не маєте можливості платити за кредитом, спробуйте домовитися про відстрочку, зменшення або списання частини тіла кредиту, штрафів, відсотків.

До відома! Від якої суми банк подає до суду не можна сказати точно, звичайно ж, якщо сума боргу в кілька тисяч гривень чекати, що банк подасть до суду не варто, але борг постійно зростає за рахунок штрафів, пені та відсотків і згодом банк подасть до суду, а сума боргу буде вже іншою.

Суд по простроченому кредиту

Якщо банк подав до суду за прострочення по кредиту, насамперед необхідно проаналізувати договір на предмет правильності розрахунку суми боргу, законності нарахування пені, неустойки, закінчення періоду дії договору поруки (згідно зі ст. 559 Цивільного кодексу (ЦК)).

Договори, підписані позичальником, можуть містити пункти, які суперечать правовим нормам. Наприклад, згідно з п. 5 ч. 3 ст. 18 Закону “Про захист прав споживачів”, штраф за невиконання договірних умов не може перевищувати половини суми продукції (в даному випадку – позики). Насправді банки вимагають відшкодування, сум які у 2 і більше разів перевищують борг.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Суд за простроченим кредитом можливий, а ігнорування повістки – не найкращий вихід. Неявка відповідача на засідання підвищує шанси позивача на повне задоволення його вимог.

Подали до суду за неоплату кредиту

Суд за несплату кредиту невідворотний та довести свою правоту можна, але це зробити непросто. Найчастіше виплачувати заборгованість все одно доводиться, хоч і в меншому розмірі, ніж вимагає позивач. Єдина вагома підстава для повного відхилення позову – пропуск строку позовної давності.

Підставою для закриття справи також може бути недостатня доказова база (наприклад, відсутність ордера про видачу коштів, подання копії договору замість оригіналу). У таких випадках перемога буде тимчасовою. Банк, усунув недоліки, може повторно звернутися з позовом. Для відповідача такий захід дає можливість налагодити переговори з банком, реструктуризувати борг.

Важливо! Щоб домогтися відмови у задоволенні позову, коли банк подав до суду за несплату, обов’язково необхідно подати клопотання, в якому зазначено порушення та наведено посилання на законодавство.

Як дізнатися, що банк подав до суду

Відповідно до ст. 74 Цивільного процесуального кодексу (ДПК) повістки до суду України разом з копіями необхідних документів надсилаються рекомендованим листом поштою з повідомленням чи кур’єром. Через погану роботу пошти, зміну місця проживання, проживання не за адресою, зазначеною в кредитному договорі, відповідач може дізнатися про розгляд після проголошення рішення судом.

Як дізнатися, чи був суд із кредиту? Зайдіть у розділ «Стан розгляду справ» на сайті «Судова влада України», вкажіть номер справи (якщо відомий), у рядок е «Сторона по справі» введіть своє прізвище. Пошук надасть актуальну інформацію у вигляді таблиці.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Коли вдалося перевірити, чи подав банк до суду, або ви дізналися, що судове засідання відбулося, необхідно звернутися до суду з проханням ознайомитись із матеріалами справи. Якщо рішення не набуло чинності, то є можливість його оскаржити.

Прийшла повістка до суду по кредиту, що робити

Що робити, якщо прийшла повістка до суду по кредиту? Повістка до суду за кредитом – це повідомлення боржника, не варто панікувати і опускати руки. Ви можете домогтися відхилення позову або зменшення суми заборгованості, якщо розробите грамотну стратегію захисту. Виходячи із судової практики, до найефективніших схем дій належать клопотання про пропуск терміну позовної давності, зменшення неустойки, визнання недійсними окремих положень договору.

Прийшла повістка до суду по кредиту, після отримання повістки:

  • уважно вивчить ваш кредитний договір та перевірте, чи справді банк подав позов.
  • щоб дізнатися про існування вимог та розмір стягнення, зверніться до канцелярії суду.
  • скопіюйте або зробіть фотокопію матеріалів справи.
  • перерахуйте загальну суму боргу, ви можете виявити арифметичні помилки, неточності в розрахунках або додаткові платежі, а це дасть вам змогу вимагати зниження розміру позову в суді.
  • підготуйте всі необхідні довідки, характеристики, свідчення та інші докази, щоб підтвердити, що причини порушення умов кредитного договору були об’єктивними.
  • беріть участь у всіх судових засіданнях, щоб своєчасно навести докази та докази, необхідні для зниження боргу, відсотків, неустойки, комісій.

До відома! Навіть якщо прийшла повістка до суду за кредитом, ви все ще можете домовитися із позикодавцем про реструктуризацію, відстрочення боргу. При відкликанні позову кредитором, судові витрати доведеться сплачувати позичальнику.

Що робити, якщо банк подав до суду за кредит

Ситуація, коли домовитися з банком про кредитні канікули, реструктуризація заборгованості проблематична – на сьогоднішній день не рідкість.

Банк подав до суду, що робити? Починайте готуватися до процесу. Що може присудити суд за несплату кредиту безпосередньо залежить від того, наскільки боржник захищатиме свої інтереси у процесі. Зверніться до юриста та разом з ним перевірте коректність розрахунку суми заборгованості. Послуга перерахунку оплачується додатково, проте згодом ви заощадите більше.

Важливо! Наслідки суду за кредитом можна пом’якшити, зменшивши суму неустойки виходячи з положень ч. 3 ст. 551 ЦК. Ця норма дозволяє зменшити штрафні санкції, якщо сума збитків перевищує неустойку або є інші поважні причини.

Як оскаржити рішення суду про стягнення заборгованості

Як зменшити борг по кредиту у суді – це можливо двома способами:

  • мировою угодою, сторони домовляються у процесі судового розгляду;
  • перерахунком заборгованості судовим експертом, акредитований у суді експерт робить альтернативний розрахунок заборгованості.

Необхідність оскаржити рішення суду по кредиту виникає у двох випадках: коли відповідач не був присутнім на засіданні та коли рішення винесено не на його користь. Якщо судове рішення не набуло чинності, його можна оскаржити в суді, апеляційної інстанції, а потім касаційної інстанції.

Відповідно до норм статті 354 ЦПК апеляційна скарга на ухвалу («ухвалу») суду першої інстанції подається протягом 15 днів, на рішення – протягом 30 днів з моменту їх проголошення або вручення відповідачу відповідного письмового документа.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Якщо рішення суду по кредиту винесено не на вашу користь і у вас є майно, яке не є предметом застави, перед відкриттям виконавчого провадження оформіть його на близького родича, члена сім’ї. Такий крок дозволить уникнути арешту і, можливо, нерухомості чи транспортного засобу.

Як виграти суд із банком

Як виграти суд у банку по кредиту? Звичайно все залежить від того, що вкладати в цей сенс. Для багатьох перемогою буде зменшення боргу та списання відсотків, а дехто хоче взагалі не платити за кредитом. Визнання кредитних договорів недійсними, в результаті суду з банком – рідкість, зменшити суму боргу вдається частіше.

Варто розуміти, що борг повертати швидше за все доведеться. Іноді з банком можна домовитись і без суду. Якщо розгляд неминучий, до нього слід бути готовим.

Фахівці юридичної компанії «ПІК» готові надати професійну підтримку будь-якому етапі судового процесу. Ми допоможемо розібратися навіть у найскладнішій ситуації. Вирішимо питання з боргом найбільш вигідним для вас способом, спираючись на законодавство та судову практику.

Банк подав до суду, що робити?

Суд по кредиту. Банк подав до суду. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


Очень рада ,что попала в юридическую компанию ПИК .Хочу поблагодарить юриста Олега за устранение ареста карты.Все очень быстро и профессионально!!!Адвокат всегда был со мной на связи.

Дарина Юрасова Avatar Дарина Юрасова
28.02.2024

Очень доволен данной компанией, в частности руководителю юридического отдела Денису. Выслушав ситуацию и обсудив условия, в короткие сроки решили проблему, на любые вопросы был ответ, отвечали сразу. Пользуюсь услугами второй раз, поэтому могу советовать обращаться. Надежная компания, прекрасные сотрудники, всегда доводят ситуацию до конца и сопровождают качеством на каждом этапе

роман Дым Avatar роман Дым
10.01.2024

Я очень благодарен юридической компании "ПИК", и в частности моему юристу Станимак Денису Дмитриевичу за помощь в решение моего вопроса. Следуя рекомендации Дениса Дмитриевича я нашёл выход из сложившейся ситуации с банком. Мира Вам и процветания!!! РЕКОМЕНДУЮ!!!

Игорь К. Avatar Игорь К.
05.01.2024

Хочу сказать большое спасибо юристу Олегу, очень квалифицированный специалист. Помогает решить мне мои проблемы с МФО. Так как у меня много кредитов, я уже не первый раз обращаюсь к нему и никаких жалоб как говорится нету. Обращайтесь не пожалеете

Виктория Сафьяник Avatar Виктория Сафьяник
01.11.2023

Очень благодарна вашей компании,а особенно Олегу Григорьевичу Секрет!!! Вопрос,который я не могла решить годами Олег решил за неделю!!! Прекрасный специалист! Человек на своем месте!!! Буду рекомендовать всем,кто нуждается в помощи такого компетентного юриста! Спасибо вам большое Олег Григорьевич!

Ирина Конышева Avatar Ирина Конышева
09.10.2023

Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

Надежда Слесаренко Avatar Надежда Слесаренко
04.10.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн