
Юридична компанія «ПІК»
КРЕДИТИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Кредити під час військового стану, незалежно від платоспроможності позичальника, нікуди не поділися, незважаючи на пом’якшення вимог щодо їх погашення.
Поки на території України ведуться бойові дії, можливість тимчасово не погашати позику існує. Проте все ж таки варто повідомити кредитора про неможливість платити за кредитом і розглянути подальші перспективи повернення боргу.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Кредити під час військового стану Україна
Чи можна не сплачувати кредит під час війни – це питання зберігає актуальність для позичальників банків, МФО протягом усього періоду дії воєнного стану.
Законодавство забороняє нараховувати штрафи та пеню за прострочення, проте це ще не означає, що про позику тимчасово можна забути або сподіватися на подальше списання. Рано чи пізно війна закінчиться, а кредит доведеться виплачувати разом із відсотками, що накопичилися. Приступати до вирішення питання бажано якомога раніше.
До відома! Якщо своєчасна виплата кредиту під час війни або його погашення у повному обсязі стали неможливими, варто проконсультуватися з юристом щодо можливих наслідків несплати.
Що робити з мікрозаймами під час війни
Платити чи не платити мікрозайми під час війни? Рішення позичальника залежить насамперед з його платоспроможності. Якщо є можливість погасити позику, з кредитором краще розраховуватись одразу, щоб надалі не довелося зіткнутися з вимогою про сплату непосильної суми.
Якщо грошей немає або сума внесків вам занадто висока, не ігноруйте нагадування кредитора. Обов’язково зверніться до юриста за кредитами, повідомте про неможливість погасити кредит. Можливість здійснювати платежі у менших розмірах, ніж це було передбачено кредитним договором, у цьому випадку збільшиться. Кредитор може запропонувати варіант реструктуризації кредиту чи кредитні канікули.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Не всі МФО під час військового стану дотримуються мораторію застосування штрафних санкцій і примусове стягнення боргів. Деякі організації вживають досить жорстких заходів до боржників. Однак, поки йде війна, кредитори не мають права вимагати дострокового погашення позики, залучати до справи колекторів або стягувати заборгованості примусово за виконавчим написом нотаріуса. Якщо ваші права були порушені, звертайтеся за консультацією до юристів компанії ПІК.
Що робити з кредитами під час війни
Оплата кредиту під час війни – період дії воєнного стану продовжується, термін закінчення ніхто не знає. Якщо ваше фінансове становище не дозволяє виплачувати кредит, складіть заяву, в якій поясніть причину неплатоспроможності та надішліть її кредитору. Такою причиною можуть бути:
- втрата роботи;
- загибель годувальника;
- тяжке поранення, інвалідність близького родича;
- знищення майна внаслідок бойових дій;
- статус переселенця.
Відповідна заява дозволить на законних підставах тимчасово не віддавати кредит.
Важливо! Оплата кредитів у війсковий час спочатку призупинялася банками без нарахування відсотків. Починаючи з 1 червня, навіть якщо щомісячні внески не сплачуються, відсотки нараховуються.
Списання кредиту під час війни
Списання кредитів під час війни найбільше цікавить позичальників з автокредитів та іпотеки, у яких заставне майно було знищено внаслідок бойових дій або втрачено під час окупації території. На даний момент закон, який передбачає анулювання таких кредитів, перебуває у Верховній Раді на стадії розробки. В інших випадках списання можливе лише за наявності “поважної” причини та доброї волі кредитора.
Фахівці ЮК «ПІК» мають значний досвід допомоги позичальникам, боржникам до війни та постійно стежать за змінами у нинішній нестабільний період. Готові у будь-який час допомогти у вирішенні різних кредитних питань.