
Юридична компанія «ПІК»
ЯК ЧАСТО КОЛЕКТОРИ ПОДАЮТЬ ДО СУДУ

Суд із колекторами – ще один важливий етап у відносинах боржника та кредитора, випадків продажу боргу колекторам дуже багато і відносини з колекторською організацією можуть з’ясовуватись у суді.
Постараємося відповісти на основні питання щодо суду з колекторами, а саме: чи подають колектори до суду на боржників, чи можуть колектори подати до суду на боржника, дізнатися чи подають колектори до суду та найцікавіше питання – як подати до суду на колекторів.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Через який час колектори подають до суду
Чи подають колектори до суду? Для початку давайте уточнимо, колектора бувають різні, хтось скуповує борги по мікрозаймам, інші портфелі з іпотечними, автокредитами або боргами за кредитними картками.
Колектора мікрозаймів до суду подають рідко, їх звернення на рівні статистичної похибки, але позови та суди є, це не можна заперечувати. Коли справа стосується іпотеки чи іншої застави то на сьогодні, у зв’язку із забороною виконавчих написів, іншого варіанта стягнути майно або гроші просто немає.
Через скільки колектори подають до суду, зазвичай, це трапляється дуже швидко, якщо за боргом вже відкрито виконавче провадження і потрібно замінити сторону. Коли попередній кредитор не проводив роботи зі стягнення, точних термінів назвати не можна. Все залежить від привабливості активів, суми боргу та деталей кредитної справи.
Важливо! Колектори подають до суду чи ні, безпосередньо залежить від суми боргу та виду кредиту. Беззаставні кредити на маленькі суми, швидше за все, не загрожують судом із колекторами, але сказати, що цього не станеться, теж не можна, таке право у колекторів є.
Чи можуть колектори подати до суду на боржника
Колектори подають до суду, так, це твердження, яке, підтверджено судовою практикою, юристами та адвокатами. Чи мають право колектори подавати до суду, так, теж мають. Міфи, що можна все списати за терміном давності, не завжди правдиві, нам доводилося зустрічати кредитні договори, де термін давності, згідно з договором, і десять, і навіть двадцять років.
Борг за кредитом, проданий колекторам, може спричинити судовий позов. Судовий процес – крайній захід повернення простроченої заборгованості, до якого вдаються, тільки якщо позичальник відмовляється добровільно погасити борг, незважаючи на поступки з боку колекторів.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Не варто думати, що колектори не вміють стягувати борги через суд, багато колекторських компаній робить це швидше і успішніше банків.
Якщо колектори подають до суду
Якщо колектори подали до суду, отже, вони вже провели аналіз кредитної справи, або справа стосується формальних причин, без заміни кредитора не можна стягувати по виконавчому провадженню, відновлення виконавчих листів теж може бути причиною подання позову.
Подання позову про стягнення суми боргу колекторами, ось що має турбувати боржника. Колектора не подають до суду без повної впевненості у перспективах виграти справу, іноді подання позову може бути елементом тиску та мірою примусу боржника бути зговірливішим.
До відома! Чи можуть колектори звернутися до суду чи не можуть, питання другорядне, якщо у вас є борг, його стягуватимуть.
Дзвонять колектори після рішення суду
Чи можуть дзвонити колектори після суду та чому таке відбувається. Суд відбувся, рішення є, але навіть якщо ви виконали рішення, кредитний договір ще може діяти, це перший момент, який потрібно враховувати. Так, вам нарахували ще відсотки, пеню та штрафи на решту суми. Для припинення кредитного договору потрібно подавати до суду і визнавати кредитний договір виконаним.
Другий момент, контроль за виконанням судового рішення, якщо боржник не виконує рішення суду, колектори можуть продовжити дзвінки. Судове рішення не позбавляє від дзвінків колекторів, лише припинення відносин, довідка про відсутність заборгованості або визнання кредитного договору виконаним може припинити дзвінки.
Важливо! Після погашення кредиту у колекторів, за рішенням суду, обов’язково візьміть довідку про закриття кредиту та закінчення кредитних відносин.
Чи можу я подати до суду на колекторів
Як подати позов до суду на колекторів, дуже часто запитують боржники за позиками та кредитами МФО, рідше – власники іпотечних та автокредитів. Якщо ми говоримо про позики та ваше бажання покарати колекторів за дзвінки чи погрози, змушені вас засмутити. Подати до суду на колекторів не вийде, до суду через погрози матеріали подає поліція, регулює етику колекторів та дзвінки Національний банк.
Адвокати “дурять голову” розмовами про визнання кредитної угоди щодо мікрозайму недійсною, але перспектив виграти справу, яка затягнеться на рік чи роки, є малоймовірною. Не сплачуйте гроші за такі позови.
Що дійсно варто робити і в яких випадках варто подати до суду на колекторів:
- минув строк позовної давності кредиту, необхідно подати заяву до суду про його застосування;
- сплатили за рішенням суду або виконавчим провадженням, подати позов про визнання кредитного договору виконаним;
- визнання відступлення кредиту, за відсутності валютної ліцензії у колекторів недійсним, у разі продажу валютного кредиту.
У поодиноких випадках, є помилки в договорах і випадки визнання кредитних договорів недійсними існують.
Як висновок: Заяву до суду на колекторів можна подавати, а в деяких випадках просто потрібно це зробити. Як виграти суд у колекторів, не важливо, чи на вас подали до суду, чи ви хочете це зробити, підкажуть юристи компанії “ПІК”.