
Юридична компанія «ПІК»
ЩО БУДЕ, ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТ У БАНКУ

Борг банку за кредитом – не рідкість для українських позичальників і виникає через різні причини, проблемою є виплата заборгованості.
Віддавати борг швидше за все доведеться, повне списання кредиту можливе у вкрай поодиноких випадках. Водночас, є шанси отримати від банку розстрочку або навіть знижку. Для найбільш сприятливого виходу із ситуації, уникнення нарахування захмарних штрафів, арешту майна та рахунків варто звернутися до юриста.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Борг перед банком
Борг банку виникає найчастіше через неможливість сплачувати кредит. Якщо позичальник чи член його сім’ї захворів, став інвалідом, якщо людина втратила роботу або зазнала краху в бізнесі, для нього виплата навіть невеликої суми у кілька тисяч гривень може стати непосильною.
За законом кредитор має право списати борг, таке можливо, якщо сума невелика та обслуговування, судові розгляди невигідні. Закінчення 3-річного терміну позовної давності та відсутність платежів у цей період не означає, що банк (або новий кредитор) не може подати до суду. У цьому випадку необхідно прийти на засідання та довести, що термін закінчився, тільки тоді виконавче провадження буде закрито.
До відома! Якщо після закінчення строку позовної давності за борги банку відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса, такі дії слід оскаржити в суді.
Заборгованість банку за кредитом
Заборгованість у банках у разі прострочення погашення боргу загрожує насамперед нарахуванням штрафу та пені. Спочатку співробітники кредитора дзвонять або надсилають повідомлення з нагадуванням про необхідність погашення кредиту. При ігноруванні вимог банку події можуть розвиватися по-різному:
- борг продається колекторам;
- звертаються до нотаріуса за написом на кредитному договорі;
- більшість банків подають позов до суду.
За виконавчим написом нотаріуса чи судовим рішення відкривається виконавче провадження, за яким борг стягується у примусовому порядку.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Якщо у вас є заборгованість по банках і співробітники спілкуються з вами у ввічливій формі, не думайте, що ситуація не зміниться. Відсотки, штрафи та пеня продовжать накопичуватись, сума боргу може виявитися непередбачуваною, як і відкриття виконавчого провадження.
Як не виплачувати кредит банку
Способи, як не платити кредити банкам, цікавлять багатьох проблемних позичальників. На жаль, таких шляхів немає. Пропуск банком терміну позовної давності, що може бути підставою визнання вимог позивача незаконними, – велика рідкість. Плюс слід ще довести цей факт, посилаючись на законодавство.
Помилки у процедурі подання позову допоможуть лише відстрочити розгляд справи. Проте, варто розраховувати, що після виправлення помилок банк звернеться до суду повторно.
Важливо! Чи можна не сплачувати кредит банку? Так, можна, але не варто думати, що проблем не буде, навіть якщо у вас немає жодного майна, яке може бути стягнуте.
Чи можна заморозити кредит у банку
Як можна заморозити кредит – цілком логічне та розумне питання, коли у позичальника виникли фінансові труднощі.
Але більшість громадян хочуть не платити кредит зовсім, частина адвокатів піаряться на «заморожуванні кредиту» в суді, затягуванні стягнення, тільки ніхто з них не каже, що буде потім! Ви програли усі суди, що далі? Сподіваючись на адвоката, ви ухвалили неправильне рішення – він виграв (заробив), ви програли та розраховувати на лояльність кредитора вже не варто.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Заморозити кредит практично неможливо. Якщо у вас прострочення, на нього нараховуватимуть відсотки, обійтися без штрафів – так, можна. Затягувати справу у судах – собі дорожче.
Що буде, якщо банку не платити кредит
Якщо не сплачувати кредит у банку, кредитор продасть ваш борг колекторам або буде відкрито виконавче провадження. У свою чергу, виконавче провадження загрожує арештом нерухомості або авто, арештом банківських рахунків, списанням грошей із зарплатної чи соціальної картки (20% щомісяця – якщо кредит один, 50% – якщо їх 2 та більше).
Незважаючи на те, що в Україні діє антиколекторський закон, не варто недооцінювати можливі негативні наслідки, до яких можуть призвести психологічний тиск та маніпуляція колекторів.
До відома! Що буде, якщо не платити кредит банку в Україні, багато в чому залежить від суми кредиту та чи забезпечено його заставою.
Як погасити борг банку
Як позбутися боргів у банках, якщо кредити прострочені і сума відсотків і штрафів досить висока – питання складне, проте це не означає, що ваша ситуація безнадійна. Шляхи вирішення проблеми залежать від суми боргу, виду кредиту (споживчий, автокредит чи іпотека), банку-кредитора.
Юристи компанії «ПІК» готові надати кваліфіковану допомогу на будь-якій стадії процесу: у переговорах із банком, колекторами чи розгляді справи у суді. Детально вивчивши матеріали справи, ми знайдемо спосіб закриття кредиту з найменшими втратами коштів і збереженням цінного майна.