
Юридична компанія «ПІК»
ЯК ОГОЛОСИТИ СЕБЕ БАНКРУТОМ В УКРАЇНІ

Банкрутство фізичних осіб, багато хто чув про те, що можна оголосити себе банкрутом і не платити кредит, так це чи ні, розберемося з юристом компанії “ПІК”.
Для повноти інформації, як експерта, ми залучили практикуючого арбітражного керуючого. Арбітражний керуючий, Роман Біленко, допоможе врахувати всі нюанси, пов’язані з процедурою банкрутства фізичної особи в Україні, та доповнити наш матеріал судовою практикою.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Банкрутство фізичних осіб в Україні
Провадження у справах про банкрутство і як і саме банкрутство фіз. особи порівняно нова процедура, але на сьогодні можна з упевненістю сказати, що це робочий інструмент, який допоможе позбутися заборгованості (боргів) за кредитами та позиками. Для кваліфікованого фахівця, на відміну від звичайного громадянина, банкрутство фізособи – це не просто судовий розгляд, а інструмент досягнення цілей, які переслідує клієнт.
Як зробити банкрутство фізичної особи по кредитах , не можна відповісти без аналізу вашої, конкретно вашої, кредитної історії. Банкрутство фіз. осіб передбачає повне розкриття інформації, зокрема щодо близьких родичів боржника. Однозначно можна сказати лише одне, що банкрутство фізичних осіб в Україні підійде не всім позичальникам.
Важливо! Банкрутство фізичних осіб дозволяє назавжди позбутися боргів, навіть якщо відкрито виконавче провадження, є рішення суду або є судовий процес щодо стягнення, це не заважає розпочати процедуру банкрутства.
Як оголосити себе банкрутом
Оголошення про банкрутство, зробити це можна лише за рішенням господарського суду, для цього потрібно подати відповідну заяву та пройти процедуру банкрутства. Супроводжує процедуру банкрутства арбітражний керуючий. Залучення юриста робить процедуру банкрутства фізичної особи контрольованою та більш зрозумілою для клієнта.
Як оголосити банкрутство фізичної особи, порядок дій буде приблизно такий:
- консультація юриста про визнання фіз. особи банкрутом (можливо буде потрібна додаткова консультація з арбітражним керуючим);
- підготовка документів та довідок про майно боржника (або його відсутність), формування списку кредиторів та суми боргу;
- підготовка документів про доходи боржника;
- підготовка заяви до суду та відкриття провадження про банкрутство фізичної особи;
- судові засідання, заслуховування сторін судом (мінімум два засідання);
- винесення рішення та визнання боржника банкрутом.
Варто зазначити, що в процесі банкрутства фізичних осіб, не завжди йдеться про беззаперечне списання всіх боргів. Такі інструменти, як: мирова угода, реструктуризація, списання частини боргу та розстрочка оплати можуть бути застосовані сторонами у процедурі банкрутства фізичних осіб, але виключно за згодою фізичної особи!
Важливо! Оголошення банкрутства фізичної особи відбувається лише на підставі рішення суду, початок процедури банкрутства зупиняє стягнення за іншими провадженнями, а всі справи, відкриті в інших судах, закриваються та передаються до господарського суду, який відкрив справу.
Кодекс з процедур Банкрутства
Процедура банкрутства фізичної особи ділиться на кілька етапів, причому на будь-якому суд може відмовити боржнику. Розкажемо, як відбувається процедура банкрутства фізичних осіб, які основні етапи доведеться подолати на шляху списання боргів.
Обов’язкові етапи процедури банкрутства фізичних осіб:
- Подання заяви та необхідних документів до суду.
- Призначення арбітражного керуючого, боржник сам вибирає з ким співпрацювати.
- Подання до суду вимог з боку кредиторів.
- Розгляд цих вимог судом та визнання кредиторів.
- Розробка боржником та арбітражним керуючим плану реструктуризації та подання його зборам кредиторів.
- Розгляд плану реструктуризації судом та затвердження.
Якщо план реструктуризації не затверджено судом, не виконується або не погоджено з кредиторами, фізична особа визнається банкрутом. Суд запроваджує процедуру погашення боргу, що передбачає продаж арбітражним керуючим майна боржника та виплати боргів кредиторам.
Кодекс процедур банкрутства враховує, що додатково, боржник може подати перелік майна, що виключається зі складу ліквідаційної маси у сумі 201 000 грн. (30 мінімальних зарплат), список затверджується господарським судом, майно залишається у власності. До списку ліквідаційного майна не попадає єдине житло – квартира площею до 60 кв. метрів (13,65 кв. метрів на особу) або будинок площею не більше 120 кв. метрів, що не є іпотечним.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Слід зазначати виключно правдиву інформацію про фінансовий стан боржника, інакше суд закриє справу про банкрутство фізособи.
Заява про банкрутство
Заява про визнання фізичної особи банкрутом є важливою складовою процедури банкрутства, подати заяву на банкрутство можна лише після того, як буде зібрано весь пакет документів. Пакет документів для подання заяви на банкрутство фізичної особи буде значним.
Банкрутство фізичної особи у Києві, Харкові чи Одесі, в будь-якому іншому місті України, не відрізняється, боржнику необхідно подати документи на банкрутство спільно із заявою. Список документів, щоб подати заявку на банкрутство, виглядає так:
- план реструктуризації;
- документи, що підтверджують особу боржника;
- документи, що підтверджують статус боржника;
- список боржників та кредиторів, загальну суму боргу, причини виникнення та строки погашення;
- опис активів (із зазначенням розташування, зберігання та документів, що підтверджують право власності);
- список майна, що перебуває у заставі (із зазначенням місця знаходження та даних про кожного кредитора майна, що перебуває у заставі);
- копії документації про угоди боржника за останній рік щодо майна вартістю понад 30 мінімальних зарплат;
- копії кредитних договорів та договорів позики;
- декларації про майновий стан боржника.
Ось основний список документів. Але ці документи допомагає зібрати юрист і/або арбітражний управляючий.
Подати заяву на банкрутство можна лише після того, як усі документи зібрані та описані. Заява на банкрутство фізичної особи подається до господарського суду за місцем реєстрації (прописки) боржника.
Важливо! Подати заяву про банкрутство може лише фізична особа, у кредитора таке право відсутнє, борг за кредитом чи позикою вони можуть стягнути лише у судовому порядку.
Банкрутство фізичних осіб по кредитах
Як оголосити себе банкрутом, якщо не можеш платити кредит, таке питання рано чи пізно виникає у боржників. Проблема в тому, що багато хто і не знає про те, що банкрутство фізичних осіб по кредитах можливе. Деякі намагалися з’ясувати це питання, як тільки процедура банкрутства фізичних осіб була прописана в Кодексі про процедури банкрутства в Україні або вважають цю процедуру не вигідною або неможливою.
Оголосити себе банкрутом та не платити кредит стало набагато простіше. Прибрали низку обмежень, боржника було звільнено від сплати судового збору за подання заяви про банкрутство. На сьогодні, якщо сума кредитних боргів більше ста п’ятдесяти – двохсот тисяч гривень, цього вже достатньо і рекомендувати пройти процедуру банкрутства можна, особливо якщо у вас багато кредиторів.
До відома! Чи можна оголосити себе банкрутом і не сплачувати кредит, ви з’ясуйте після короткої консультації, судова практика з питань банкрутства фізичних осіб збільшується з кожним днем.
Процедура банкрутства відгуки
Хто пройшов процедуру банкрутства відгуки – саме так боржники намагаються з’ясувати для себе доцільність проходження процедури банкрутства фізичної особи. Грунтуючись на чужому досвіді та думці про послугу, не можна бути повністю впевненим у правильності зроблених висновків.
Відгуки про банкрутство форум та форум про банкрутство – подібний запит. З незрозумілих причин люди довіряють абсолютно неперевіреній інформації замість того, щоб з’ясовувати можливість банкрутства у юриста. Так легко можна “попасти на гроші”, шахраїв, які нібито займаються банкрутством фізичних осіб – достатньо. Відгуки про банкрутство фіз. осіб розміщуються спеціально, як і реклама.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Для боржника має бути очевидним, що процедура банкрутства фізичних осіб – витратна та досить складна процедура. Погоджуватися чи погоджуватися на процес банкрутства фізособи, можна з’ясувати після консультації юриста і арбітражного керуючого.
Визнання фізичної особи банкрутом
Визнання банкрутом фізичної особи, тобто, неплатоспроможною, відбувається коли у встановлений термін кредитори не погодилися на ті умови реструктуризації, які запропонував боржник! І це важливо, тому що, план реструктуризації готується не кредиторами, а боржником з участю арбітражного управляючого!
Визнання банкрутом фізичної особи має незаперечну перевагу – людина отримує можливість позбутися боргів, що накопичилися, і почати життя з «чистого листа». При цьому небажані наслідки визнання людини неплатоспроможною досить м’які:
- зіпсована кредитна історія;
- неможливість започаткування нової процедури банкрутства протягом п’яти наступних років;
- необхідність обов’язково протягом п’яти років письмово сповіщати нових кредиторів про факт банкрутства.
Банкрутство не звільняє від боргів за аліментами, виплатами з відшкодування шкоди та іншими фінансовими вимогами, пов’язаними з особистістю суб’єкта.
Процедура визнання фізичної особи – це непростий та трудомісткий процес, який часто є єдиним шляхом вирішення проблем із боргами. Якщо ви розглядаєте варіант визнання неплатоспроможності як спосіб позбавлення від заборгованостей, зверніться за консультацією до юристів компанії «ПІК». Ми допоможемо оцінити ваші шанси на успішне завершення процедури, розробити індивідуальний варіант списання боргів і проконтролювати цей процес на всіх етапах справи про банкрутство аж до отримання остаточного рішення суду про звільнення вас від боргів!