Юридична компанія «ПІК»

СПИСАННЯ БОРГІВ ЗА БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ

Прийнятий закон про банкрутство і списання боргів регламентує процедуру того, як оголосити себе банкрутом в Україні, і дозволяє будь-кому, як фізичній, так і юридичній особі цивілізовано вирішити проблему неплатоспроможності.

Давайте детальніше розглянемо основні положення закону і з’ясуємо, як оголосити себе банкрутом, щоб не платити кредит, які особливості списання боргів при наявності іпотеки, а також можна замовити банкрутство під ключ.

Банкрутство та списання боргів по кредитах

Процес списання боргів при банкрутстві регламентується статтею 115 Кодексу України про процедурі банкрутства. Відповідно до закону, особа може подати заяву про визнання її неплатоспроможною, грунтуючись на наступних обставинах:

 • загальний борг позичальника перед кредитором перевищує 30 мінімальних розмірів оплати праці;
 • боржник не вносить платежі по кредиту більше двох місяців;
 • у боржника немає майна, яке можна вилучити в рахунок погашення боргу;
 • є інші чинники, які доводять неплатоспроможність боржника.

Списання боргів без банкрутства на законних підставах в Україні, можливо тільки в судовому порядку або за мировою угодою, банкрутство ж позбавляє від боргів в цілому.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Слід бути готовими до того, що доведеться показати все своє майно і доходи за останні три роки, в тому числі зарплату, гонорари і майно, спільно нажите подружжям.

До відома! Оголошення фізичної особи банкрутом призводить до повного списання боргів. Також доступна процедура реструктуризації, за взаємною згодою сторін про розстрочення виплат або часткове списання боргу.

Банкрутство і мікрозайми

Домогтися банкрутства за позиками МФО досить проблематично, так як сума боргу в цьому випадку зазвичай невелика, але це можливо. Для цього слід:

 • У сукупності оцінити всі наявні на даний момент заборгованості та оформити заяву про банкрутство не по конкретному боргу, а по їх сумі.
 • Дати оцінку власної платоспроможності в перспективі. Якщо вона незадовільна, можна провести процедуру банкрутства, щоб не погіршити ситуацію.
 • Розрахувати вартість майна, яке може бути продано на конкурсних торгах в рахунок сплати боргу.
 • Підготувати всі необхідні документи і подати заяву до арбітражного суду про визнання себе банкрутом.

Важливо! У процесі провадження про банкрутство мікрозайму особа позбавляється права укладати фінансові угоди, виїжджати за межі країни, користуватися деякими пожитками.

Банкрутство при іпотеці

До жовтня 2020 року в Україні діяв мораторій на примусовий продаж іпотечного житла в рахунок оплати кредитів. Тому оформити банкрутство з іпотекою – ефективне рішення. В іншому випадку є ризик залишитися без квартири. При цьому виплати за боргом доведеться провести в повному обсязі, і не обов’язково, що коштів, отриманих від продажу іпотечної квартири, вистачить на погашення кредиту. У деяких випадках квартиру можна зберегти, потрібно щоб боргові зобов’язання проаналізував юрист.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Після подачі заяви в суд, регулярно відстежуйте стан вашої справи, беріть участь в засіданнях і зборах. Так ви можете контролювати ситуацію і своєчасно приймати необхідні рішення для ефективного закінчення процедури.

До відома! Якщо ініціюється банкрутство за наявності іпотечного боргу по кредиту в іноземній валюті, забезпеченого іпотекою, то він виплачується згідно з графіком виплат в національній валюті в розмірі ринкової вартості нерухомості.

Банкрутство та реалізація майна

При наявності позитивного рішення арбітражного суду в справі про банкрутство, наступним етапом є реалізація майна при банкрутстві в рахунок погашення боргів. Здійснюється його інвентаризація, проводиться оцінка вартості, після чого слід продаж.

Важливо! Майно, що підлягає реалізації при банкрутстві, не включає житло, що є єдиним місцем проживання (квартира не більше 60 кв. метрів з розрахунку 13,65 кв. Метрів на людину або житловий будинок не більше 120 кв. метрів).

Банкрутство фізичної особи під ключ

Успіх процедури по визнанню неплатоспроможності безпосередньо залежить від наявності у заявника певних знань в області права. Тому оптимальним рішенням буде замовити процедуру банкрутства фізичної особи під ключ у професіоналів.

Юридична компанія «ПІК» – команда досвідчених фахівців, які готові проконсультувати з будь-якого питання, пов’язаного з позбавленням від боргів по кредитах. Вартість банкрутства фізичної особи під ключ визначається цілою низкою чинників і залежить від області проживання боржника, типу боргу, наявності обтяжень, майна та ін.

Як подати на банкрутство фізичної особи?

Визнання фізичної особи банкрутом! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить компанию ПИК и юриста Елену. Столкнулся в феврале с внушительной проблемой (долги родственника в 11 МФО с шестизначной суммой только по телу кредитов), обратился за помощью в ПИК. Корректно определили тактику, затем закрыли вопросы последовательно и с минимальными потерями. Сегодня получили справку о закрытии финального 11го кредита. Искренне рекомендую и желаю успехов!

  thumb Роман Городовой
  19.08.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить Олега Секрета за оказанную помощь. Наконец то наша семья освободилась от 2-х кредитов 2008 года. До обращения в компанию "Пик" обращались к нескольким юристам, но профессиональную помощь получили в "Пик". Желаем всех благ! Обязательно будем рекомендовать ваши услуги знакомым.

  thumb Юрий Нижник
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить благодарность юристу ЮК ПИК Егору за грамотную, квалифицированную помощь в моём деле. Благодаря его опыту был достигнут положительный результат. Спасибо!

  thumb Светлана Дорошенко
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить свою огромную благодарность компании ЮК ПИК и особенно Егору и Денису. Благодаря их опыту, высокому профессионализму, терпению и настойчивости они довели до конца и положительно завершили, как мне казалось уже безнадежным, мое дело. Если меня спросят, к какой юридической компании я рекомендовал бы обратиться за помощью - ЮК Пик.

  thumb Vasyl Albul
  25.07.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн