Юридична компанія «ПІК»

БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ НАСЛІДКИ

Як оформити банкрутство фізичної особи та отримати списання всіх боргів, питання, яке цікавить українців, і у нас є на нього відповідь.

Ви не можете самі визнати себе банкрутом; це робить господарський суд, а супроводжує процедуру арбітражний керуючий. Вам потрібно подати всі необхідні документи та заяву, щоб довести, що ви не можете сплачувати за боргами. Після того, як суд прийме вашу заяву, буде призначено судове засідання, за підсумками якого боржник визнається банкрутом.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Як подати на банкрутство

Ініціювання процедури банкрутства, з чого розпочати процедуру банкрутства фізичної особи, адже відомо, що визнати банкрутом можуть не кожного. Особливості банкрутства фізичних осіб передбачають чималу суму витрат, вони складаються з оплати послуг юристів та арбітражного керуючого. Тому потрібно тверезо оцінити свої можливості та суму боргів, насамперед це має бути вигідно боржникові. Сукупні витрати на оформлення банкрутства в Україні приблизно 80 000 – 100 000 грн.

На законодавчому рівні процедура банкрутства фіз. особи доступна з 2019 року, на сьогодні кількість фізичних осіб, які хочуть стати банкрутом, зросла. До Кодексу з процедур банкрутства було внесено зміни, які зробили процес банкрутства простішим. Далі докладніше поговоримо про те, кого можна визнати банкрутом і що потрібно для банкрутства фіз. особи.

До відома! З чого почати банкрутство фізичної особи вам підкаже юрист у процесі консультації, процедура досить складна і пройти її самостійно неможливо.

Як стати банкрутом

Як оформити банкрутство і не сплачувати борги, таке питання задають собі десятки, якщо не сотні боржників банків та МФО. Оформити банкрутство фіз особи, що дозволяє списати всі борги, а бонусом, вам залишиться єдине житло (якщо воно не купувалося в іпотеку) – мрія боржника.

Як оформити себе банкрутом, алгоритм дій боржника приблизно такий:

 • консультація у юриста, юрист зробить аналіз ситуації та можливість ініціювання процедури у вашому випадку;
 • підготовка необхідних документів (довідок та виписок);
 • залучення арбітражного керуючого та укладання договору (оплата послуг у розмірі 40260 грн.);
 • подання заяви до суду;
 • власне сам судовий процес (може тривати від трьох і довше, якщо боржник не має майна, яке реалізовуватиметься арбітражним керуючим; за наявності майна термін процедури буде близько року);
 • вердикт суду та списання всіх боргів за кредитами.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Банкрутство призводить до повного списання боргів і більш вигідного вирішення боргових проблем, по суті, на сьогодні в Україні не існує.

Ліквідаційна процедура у справі про банкрутство

Реалізація майна банкрутів – найстрашніша для боржників процедура, багато хто думає, що реалізації підлягає все до останньої ложки. Це не так, і можна зберегти навіть квартиру.

За наявності позитивного рішення суду у справі про банкрутство, наступним одним із етапів процедури є реалізація майна у процедурі банкрутства, в рахунок погашення боргів. Здійснюється його інвентаризація, проводиться оцінка вартості, після чого слідує продаж.

У справі про банкрутство, суд за клопотанням арбітражного керуючого може залишити боржнику майна на суму до 201 тис. грн. (Це частина 3 статті 132 кодексу). Іншими словами, меблі та побутова техніка не будуть включені в ліквідаційну масу.

Важливо! Майно, що підлягає реалізації при банкрутстві, не включає житло, що є єдиним місцем проживання (квартира загальною площею не більше 60 кв. м або житловою площею не більше 13,65 кв. метрів на кожного члена сім’ї боржника, або житловий будинок, не більше 120 кв. метрів).

Банкрутство по кредитах МФО

Банкрутство по мікрозаймам, домогтися банкрутства по кредитах МФО досить проблематично, оскільки сума боргу у разі зазвичай невелика, але це можливо.

Для цього потрібно:

 • У сукупності оцінити всі заборгованості, які є на даний момент, і оформити заяву про банкрутство не за конкретним боргом, а за їх загальною сумою.
 • Дати оцінку власної платоспроможності у перспективі. Якщо вона є незадовільною, можна провести процедуру банкрутства, щоб не погіршити ситуацію.
 • Розрахувати вартість майна, що може бути продано, на конкурсних торгах у рахунок сплати боргу.
 • Підготувати всі необхідні документи та подати заяву до суду про визнання себе банкрутом.

Допомога у банкрутстві по кредитах та мікрозаймам можуть надати юристи компанії “ПІК”, основна вимога при цьому – сума боргу не менше 100 – 150 тисяч гривень, подавати на банкрутство при меншій сумі боргів просто не вигідно.

Важливо! У процесі провадження з банкрутства МФО позик все може закінчитися набагато швидше, оскільки кредитори МФО можуть просто не з’явитися на засідання через відсутність інтересу, адже борг в окремо взятому МФО порівняно малий. У цьому випадку суд спише усі борги через 3 місяці після відкриття справи.

Банкрутство за іпотекою

В Україні, як і раніше діє мораторій на примусовий продаж іпотечного житла рахунок оплати кредитів, його закінчення залежить від припинення дії військового стану. Тому оформити банкрутство за іпотекою, не чекаючи реалізації іпотечного майна після скасування мораторію – ефективне рішення.

В іншому випадку ризик залишитися без квартири, а борг по кредиту залишиться. При цьому виплати за боргом доведеться здійснити в повному обсязі, і не важливо, що коштів, отриманих від продажу іпотечної квартири, не вистачить на погашення кредиту. Кредитор у такому разі вимагатиме продаж іншого майна боржника або через виконавчу службу може списувати залишок із заробітної плати боржника роками.

Як зберегти іпотеку під час банкрутства? Щоб визначити спосіб збереження квартири, необхідно, щоби боргові зобов’язання спочатку проаналізував юрист.

До відома! Якщо ініціюється банкрутство, за наявності іпотечного боргу по кредиту, у іноземній валюті, забезпеченого іпотекою, він виплачується відповідно до графіку виплат у національній валюті у вигляді ринкової вартості нерухомості.

Списання кредитів без банкрутства

Списання боргів шляхом банкрутства фізичних осіб, лише один із варіантів погашення боргів із дисконтом. Не заглиблюватимемося у те, як позбутися боргів без банкрутства, це також можливо, нас у цьому матеріалі цікавить списання боргів у процедурі банкрутстві фізичної особи.

Списання кредиту по процедурі банкрутства може бути вигіднішим боржнику, коли:

 • фізична особа має велику кількість боргів у різних фінансових компаніях і домовитися з усіма просто неможливо;
 • велика сума боргу та наявність майна у боржника;

Списання кредитів без банкрутства, на законних підставах, в Україні можливе лише в судовому порядку або за мировою угодою, банкрутство ж позбавляє боргів взагалі і назавжди.

У судовій процедурі можна реструктуризувати свої борги. У цьому фіз. особа не визнається банкрутом, а підписує з кредиторами план реструктуризації боргів, що передбачає розстрочення, відстрочення платежів, і навіть часткове списання боргів. Цей варіант вигідний тим боржникам, які мають невеликі борги і мало кредиторів.

До відома! Підстави для започаткування справи про банкрутство зазначені у статті 115 Кодексу України за процедурами банкрутства. Згідно із законом, особа може подати заяву про визнання її неплатоспроможною.

Банкрутство фізичних осіб судова практика

Заява до суду про банкрутство фізичної особи подається з пакетом необхідних документів та квитанцією про оплату послуг арбітражного керуючого. Без передоплати за послуги суд не приймає заяву до розгляду.

Справи про банкрутство фізичних осіб розглядаються господарським судом за місцем реєстрації боржника (прописки). Якщо ви не проживаєте за місцем реєстрації, це може стати додатковою проблемою (витратами) щодо процедури, якщо ви “повернули не туди” під час укладання договору та вибору адвоката. Деякі адвокати користуються відсутністю знань у боржника і списують на відрядження до суду непогані гроші. Саму заяву до суду можна подати і поштою, адвокат може брати участь по відеоконференції.

Порушення справи про банкрутство можно домогтися приблизно за місяць, а рішення суду про визнання фізичної особи банкрутом можна отримати вже через три місяці. Крайній термін отримання рішення ми вказати не можемо, все залежить від складності справи, кількості кредиторів та термінів призначення розгляду справи.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Послуги банкрутства фіз. осіб через суд надають безліч адвокатів та юристів, про деякі нюанси ми вже розповіли. Не можна швидко і недорого стати банкрутом і списати борги, будьте уважні у своєму виборі, дешевий сир, самі знаєте де.

Наслідки визнання фізичної особи банкрутом

Які наслідки після банкрутства фіз. особи про які замовчуються або наслідки визнання боржника банкрутом, які можуть стати вирішальним фактором, щоб відмовитися від процедури існують. Більшість юристів наслідки викладають у вигляді списку, що базується на інформації з Кодексу по процедурі банкрутства, виглядає він приблизно так:

 • ділова репутація не бездоганна, протягом трьох років банкрут не вважається людиною з гарною діловою репутацією;
 • при оформленні кредиту банкрут має письмовий обов’язок повідомити про факт неплатоспроможності протягом п’яти років;
 • не можна подавати нову заяву на банкрутство до п’яти років.

Як бачите, наслідки визнання банкрутом фізичної особи не такі вже й фатальні. Так, новий кредит вам швидше за все не дадуть, але ваше завдання – позбутися старих, а думати про нові можна розпочати і через п’ять років.

Відмова від процедури через зіпсовану ділову репутацію як наслідок банкрутства в нашій практиці не зустрічалася.

Після списання боргів фіз. особа може виїжджати з країни, тобто. заборони такої у Кодексі немає, займатися підприємницькою діяльністю чи розпочати (продовжити) свій бізнес! Відкривати рахунки в банках (будь-які), влаштовуватися на будь-яку роботу, отримувати доходи від бізнесу або роботи, отримувати дозволи, ліцензії, свідоцтва теж не заборонено. Іншими словами – ви можете жити звичним життям.

Чи варто оголошувати себе банкрутом, ви можете з’ясувати після консультації з юристом компанії “ПІК”. Додатково ми можемо узгодити консультацію з практикуючим арбітражним керуючим.

Як оформити банкрутство фізичної особи?

Ініціювання процедури банкрутства. Порушення справи про банкрутство. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн