Юридична компанія «ПІК»

ПРОЦЕДУРА БАНКРУТСТВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Як подати на банкрутство фізичної особи, зробити це може тільки сам боржник, розмір боргу якого відповідає встановленій сумі. Незважаючи на те, що на законодавчому рівні процедура банкрутства фізособи доступна з 2019 року, на сьогоднішній день офіційно неплатоспроможними було визнано тільки кілька десятків людей. Далі докладніше поговоримо про те, як подати заяву на банкрутство фізичної особи, щоб позбутися від накопичених заборгованостей.

Процес банкрутства фізичних осіб

Як почати процес банкрутства фізичної особи? Для початку давайте розповімо про критерії, при яких даний процес можна ініціювати.

Процес банкрутства фізичної особи можна ініціювати тільки в разі, якщо позичальник відповідає наступним критеріям:

 • Загальна сума боргу становить не менше 30 мінімальних зарплат (станом на 2021 рік – від 180 000 грн);
 • Заборгованість по виплатах становить не менше 2-х місяців, протягом яких позичальник погашає менше половини щомісячних платежів по кожному зі своїх зобов’язань;
 • У боржника немає майна, яке може бути конфісковано в рахунок сплати боргу;
 • Є причини, за якими боржник не може виробляти щомісячні платежі.

У разі невідповідності наведеним вище критеріям, ініціювати процес визнання неплатоспроможності не вийде.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Банкрутство фізосіб підходить для іпотечних і валютних позик, взятих до 2014 року, дозволяючи істотно зменшити суму боргу або зовсім позбутися від заборгованостей.

Документи на визнання банкрутом фізичної особи

Правильне оформлення документів для подачі в суд – це важливий етап на шляху визнання неплатоспроможності боржника.

Документи для визнання банкрутом фізичної особи подаються боржником в господарський суд за місцем реєстрації.

Для визнання банкрутом, фізична особа подає наступний перелік документів:

 • Заяву, в якій чітко і ясно викладає причини неплатоспроможності;
 • План реструктуризації, згідно з яким встановлюється новий графік виплат;
 • Документи, що підтверджують особу боржника;
 • Іншу документацію, пов’язану з фінансовою діяльністю заявника.

Перед тим як подавати заяву на банкрутство, бажано пройти консультацію у досвідченого юриста.

Важливо! Перед тим як подати заяву на визнання банкрутом фізичної особи, слід заручитися підтримкою досвідчених юристів, які допоможуть грамотно скласти заяву і не упустять жодної важливої ​​деталі при подачі документів.

Процедура банкрутства фізичних осіб

Ми розібралися, яким критеріям має відповідати боржник, щоб почати процедуру банкрутства, і які документи для цього необхідні. Тепер розповімо, як проходить процедура банкрутства фізичних осіб, які основні етапи доведеться подолати на шляху списання боргів.

Обов’язкові етапи процедури банкрутства фізичних осіб:

 • Подача заяви і необхідних документів до суду.
 • Призначення арбітражного керуючого випадковим автоматичним вибором.
 • Подача вимог з боку кредиторів.
 • Розробка і подача плану реструктуризації.

Якщо план реструктуризації не затверджений судом, не виконується або не узгоджений з кредиторами, фізична особа визнається банкрутом. Суд починає процедуру погашення боргу – продаж майна і виплату боргів.

Рада юридичної компанії «ПІК»

У заяві слід вказувати виключно правдиву інформацію про фінансовий стан боржника, в іншому випадку суд закриває справу.

До відома! У список ліквідаційного майна не потрапляє єдине житло – квартира площею до 60 кв. метрів (13,65 кв. метрів на людину) або будинок площею не більше 120 кв. метрів, яке не є іпотечними.

Визнання банкрутами фізичних осіб

Фізична особа визнається неплатоспроможною в тому випадку, якщо у встановлений термін кредитори не погоджують план реструктуризації або ж він не дотримується.

Визнання банкрутом фізичної особи має незаперечну перевагу – людина отримує можливість позбутися від накопичених боргів та почати життя з «чистого аркуша». Однак не можна забувати про небажані наслідки визнання людини неплатоспроможним:

 • Зіпсована кредитна історія;
 • Неможливість початку нової процедури банкрутства протягом п’яти наступних років;
 • Необхідність в обов’язковому порядку протягом п’яти років письмово повідомляти нових кредиторів про факт банкрутства.

Важливо! Банкрутство не звільняє від боргів по аліментах, виплат по відшкодуванню шкоди і іншим фінансовим вимогам, пов’язаним з особою суб’єкта.

Банкрутство фізичних осіб, скільки коштує процедура

Процедура банкрутства фізичної особи триває близько восьми місяців. Однак при відновленні платоспроможності за допомогою процедури реструктуризації, процес може зайняти до 5 років (15 років у випадку іпотеки).

Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи, точно сказати неможливо. Все залежить від регіону проживання боржника, особливостей, справи, наявності додаткових факторів.

Кінцева вартість процедури банкрутства фізичної особи складається з наступних моментів:

 • Заробітної плати арбітражного керуючого (п’ять мінімальних заробітних плат за три місяці роботи), що в 2021 році становить понад 35 тисяч гривень;
 • Оплати послуг адвоката – за домовленістю;
 • Оплати нотаріальних послуг (якщо потрібно) – від 2 до 4 тисячі гривень.

Важливо! Судовий збір за відкриття справи про неплатоспроможність не сплачується, що дозволяє заощадити більше 21 тисячі гривень.

На підставі чого відбувається списання боргів у банкрутстві

Списання боргів при банкрутстві фізичної особи здійснюється в результаті наступних подій:

 • На офіційному порталі судової влади з’являється повідомлення про визнання особи неплатоспроможною;
 • Суд розпродає майно банкрута через торги, після чого погашає борги і надає про це звіт.

Якщо суми, вирученої від продажу майна, не вистачає на погашення всіх заборгованостей, залишок боргу підлягає списанню. Особа повністю позбавляється від боргового вантажу.

Підсумок:

Процедура визнання фізичної особи банкрутом – це непростий і трудомісткий процес, який часто є єдиним шляхом вирішення проблем з боргами. Якщо ви розглядаєте варіант визнання неплатоспроможності, як спосіб позбавлення від заборгованостей, зверніться за консультацією до досвідчених юристів компанії «ПІК». Ми допоможемо оцінити шанси на успішне завершення процедури, допоможемо на всіх етапах справи про банкрутство.

Як подати на банкрутство фізичної особи?

Визнання фізичної особи банкрутом! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн