Юридична компанія «ПІК»

ЯКІ МФО ПОДАЮТЬ ДО СУДУ

Чи можуть мікрозайми подати до суду – не єдине питання, яке цікавить боржників МФО, іноді позичальники мікрофінансових організацій самі хочуть звернутися до суду.

Бажання звернутися до суду на МФО часто криється у непомірних відсотках та штрафних санкціях, і, відповідно, у неможливості сплатити борг або незгоду з грабіжницькими сумами. У більшості випадків боржникам відмовляють у розгляді позову або процес затягується, а боржники втрачають інтерес до подальшого судового розгляду. Про судові процеси, пов’язані з мікрозаймами, коротко розповімо нижче.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Суди з МФО

Хто судився з МФО, той уже знає, що такі організації не поспішають зі зверненням до суду, чекаючи, поки набіжить кругленька сума відсотків, до яких ще приплюсуються штрафи та пеня. При цьому боржник не може знати, до яких методів вирішить вдатися кредитор: до залучення колекторів та «вибивання» грошей загрозами, відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса або до судового розгляду.

Якщо “мікрозайм” подав до суду – це не привід для паніки, але й не діяти також не можна. У разі вашої неявки на засідання та відсутності заперечень суд із великою часткою ймовірності задовольнить вимоги позивача.

До відома! У кого був суд із МФО, і хто як слід до нього підготувався, домагаються можливості погасити борг зі списання величезних сум неустойки та закривають кредит на пільгових умовах.

Чи можуть МФО подати до суду

На запитання, чи подають мікрозайми до суду, ніхто не може дати однозначної відповіді. Проте не варто вірити твердженням, що мікрофінансові організації взагалі не вдаються до судових розглядів. Хоча насправді МФО частіше загрожують судом, аніж подають позови.

При цьому звернутися до суду за неоплаченим кредитом або онлайн-займом можуть не лише МФО, а й факторингові компанії, яким первинний кредитор продав борг.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Мікрозайми подають до суду досить рідко. При цьому все більш популярним у кредиторів стає виконавчий напис нотаріуса, на підставі якого виконавець може накласти арешт. Щоб убезпечити себе від можливого сюрпризу, проконсультуйтесь із юристом.

Які МФО не подають до суду

Чому МФО не подають до суду? Звернення до суду – не найпопулярніший серед мікрофінансових організацій шлях стягнення боргів, оскільки:

 • після подання позову припиняють нараховуватися відсотки та штрафи;
 • розгляд у суді потребує часу та грошей і не гарантує повернення мікрозайма;
 • розгляд справи судом, та примусове стягнення грошей можуть затягнутися довгі місяці.

Точного списку українських МФО, які не подають до суду на боржників, ви не знайдете ніде, якщо є десь в інтернеті – це зразковий і дуже неточний список. При цьому будь-який кредитор має право стягнути заборгованість у судовому порядку та може почати готувати позов вже після першого прострочення.

Важливо! Якщо МФО не подають до суду, це ще не означає, що вони готові вибачити борг. Причому судовий розгляд – не найгірший наслідок прострочення боргу. Принаймні в суді ви маєте всі шанси, спираючись на закон, захистити свої інтереси.

Які МФО подають до суду

Які мікрозайми подають до суду, можна визначити лише на основі судової практики та відгуків на форумах боржників. До них здебільшого належать великі фінансові організації: Moneyveo, «ШвидкоГроші», «ЄвроГроші», Dinero, Alexcredit, «Ваша готівочка». Коли МФО подасть позов і чи станеться це взагалі – нікому невідомо.

Термін позовної давності всім кредитних договорів однаковий і становить 3 роки.

Рада юридичної компанії «ПІК»

До списку МФО, які подають до суду, особливо орієнтуватися не варто. Якщо кредитор вважає за краще не позиватися до суду, це не означає, що позов і напис не може подати колекторська компанія, якій переуступили борг. До речі, колектори набагато жорсткіше стягують борги, ніж МФО.

Мікрозайм судова практика

У разі прострочення виплати мікрокредиту, онлайн-кредиту досудове стягнення МФО застосовують найчастіше. Деякі компанії мають власний відділ, який займається проблемними боржниками, зокрема примусовим стягненням. Інші продають борги фінансовим компаніям (колекторам).

Основний сенс досудового стягнення полягає у залякуванні та маніпуляціях, психологічному тиску. Якщо вважаєте, що вимоги щодо сплати боргу завищені, чекайте на суд або звертайтеся до юристів.

До відома! Судова практика з мікрозаймами підтверджує, що у боржника є всі шанси виграти суперечку з кредитором або колекторами. Необхідно лише розробити грамотну стратегію захисту своїх прав, зібрати докази порушень з боку МФО.

Як позиватися до МФО

Як позиватися на мікрозайми? В даному випадку можливі 2 ситуації:

 • До суду подає кредитор (МФО) або колекторська компанія.
 • Позов подається боржником.

Якщо необхідно оскаржити суму, що підлягає сплаті за мікрозаймом, варто дочекатися, поки позов подасть кредитор. Боржник звертається до суду, коли договір слід визнати виконаним чи недійсним або коли потрібно оскаржити виконавчий напис нотаріуса. Просто подати позов до суду на МФО у зв’язку з незгодою з нарахованими відсотками, пенями та штрафами -НЕ МОЖНА. Не слухайте «горе»-юристів – витратите час та гроші.

Важливо! Якщо мікрозайм подав до суду, боржнику необхідно доводити свою неплатоспроможність, незаконність нарахування відсотків та неустойки, надати вагомі аргументи. В іншому випадку будуть автоматично задоволені вимоги позивача.

Подати до суду на мікрозайм

Подати до суду на МФО варто, якщо борг сплачений у рамках виконавчого провадження, і ви хочете уникнути повторних стягнень, а також коли після закінчення кредитного договору та повного погашення були нараховані відсотки або штраф, якщо ви не брали кредит та стали жертвою шахраїв.

Безумовно, взятий кредит потрібно платити, проте не варто задовольняти непомірні та незаконні вимоги кредитора. Юристи компанії «ПІК» знають як виграти суд із МФО, допоможуть знайти правильний вихід із складної ситуації та домогтися у суді повного закриття кредиту або значного зменшення суми відсотків, пені та штрафів.

Чи подають онлайн МФО до суду?

МФО подали до суду! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн