Юридична компанія «ПІК»

Чи існує термін давності по кредиту

У багатьох українців є кредит, дуже багато припинили виплачувати кредити, і всіх цікавить термін давності по кредиту. Розчаруємо, у кредиту немає терміну давності, борг безстроковий, а ось можливість стягнути позичені кошти у кредитора, обмежена терміном позовної давності. Тобто після закінчення, в Україні це термін 3 роки, трьох років, кредитор може вимагати погасити борг в судовому порядку із застосуванням норми щодо терміну позовної давності. Детальніше читайте далі.

ЧИТАТИ ЩЕ: ПРИВАТНІ СУДОВІ ВИКОНАВЦІ УКРАЇНА

Обчислення строку позовної давності

Більшість судів застосовують такі розрахунки для початку обчислення строку позовної давності, в Україні – це дата закінчення кредитного договору плюс три роки. Якщо ваш кредитний договір закінчується 01.01.2020 року, це початок обчислення строку позовної давності. Другий варіант, який застосовується, початок обчислення від дати направлення вимоги кредитором про погашення боргу, в разі порушення боржником порядку оплати, прострочення. Третій варіант обчислення, з моменту настання прострочення щомісячного платежу.

Термін позовної давності по онлайн займу

Термін позовної давності по кредиту МФО – три роки. Знову ж таки, звернемо вашу увагу, що він застосовний, коли мова йде про стягнення боргу через суд. Більшість МФО не обтяжують себе судовими позовами. Як максимум робиться нотаріальний напис, в більшості випадків це колектора, загрози і телефонний терор. Якщо ж МФО вирішить подати в суд, на це у нього є три роки. Питання тільки в тому, з якої дати буде обчислення, кредитний договір у вас був на місяць, в разі пролонгацій, з моменту останньої оплати.

Термін давності по іпотечному кредиту

Термін позовної давності по іпотечному кредиту в Україні – три роки з моменту …. А ось тут можуть бути нюанси:

 • з моменту закінчення кредитного договору;
 • з моменту настання прострочення;
 • з моменту направлення вимоги про дострокове погашення боргу.

Тому, якщо ви маєте іпотечний кредит, давно його не сплачуєте і банк не подавав на вас в суд або направив вимогу про повне дострокове погашення, стягнути борг по кредиту буде складніше. У разі застосування терміну позовної давності за іпотечним кредитом, сума боргу зменшиться, але іпотеку кредитор не зніме. Застосування терміну можливо, але і боржник може зайти в “глухий кут”, кредитор не зобов’язаний знімати іпотечне обтяження з майна, потрібно знаходити компроміс.

Термін давності кредиту після продажу на колекторів

Якщо ви не платили за кредитом, його можуть продати колекторам, а правильніше – фінансовій компанії, тепер у вас новий кредитор. Якщо говорити про те, який термін давності кредиту у колекторів, він однаковий з моменту укладення кредитного договору. Залежно від того, який кредит був проданий, може змінюватися термін обчислення, в загальному він дорівнює трьом рокам.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ТЕРМІН ДАВНОСТІ КРЕДИТУ

Який термін давності судового рішення

Термін давності судового рішення Україна відводить три роки, після отримання виконавчого листа кредитором. Тут є важливий момент, а саме, продовження терміну судового рішення. Кредитор може продовжувати і відновлювати термін виконавчого листа. Продовження відбувається за рахунок відкликання і повторного пред’явлення листа виконавцю, оновити строк судового рішення можна в суді, довівши поважну причину пропуску.

Висновок: Термін позовної давності по кредитах може бути застосований у разі подачі кредитором позову про стягнення заборгованості, а боржником заяви до суду про застосування терміну позовної давності. Якщо боржник не подасть заяви, дана норма судом не буде застосована.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить компанию ПИК и юриста Елену. Столкнулся в феврале с внушительной проблемой (долги родственника в 11 МФО с шестизначной суммой только по телу кредитов), обратился за помощью в ПИК. Корректно определили тактику, затем закрыли вопросы последовательно и с минимальными потерями. Сегодня получили справку о закрытии финального 11го кредита. Искренне рекомендую и желаю успехов!

  thumb Роман Городовой
  19.08.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить Олега Секрета за оказанную помощь. Наконец то наша семья освободилась от 2-х кредитов 2008 года. До обращения в компанию "Пик" обращались к нескольким юристам, но профессиональную помощь получили в "Пик". Желаем всех благ! Обязательно будем рекомендовать ваши услуги знакомым.

  thumb Юрий Нижник
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить благодарность юристу ЮК ПИК Егору за грамотную, квалифицированную помощь в моём деле. Благодаря его опыту был достигнут положительный результат. Спасибо!

  thumb Светлана Дорошенко
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить свою огромную благодарность компании ЮК ПИК и особенно Егору и Денису. Благодаря их опыту, высокому профессионализму, терпению и настойчивости они довели до конца и положительно завершили, как мне казалось уже безнадежным, мое дело. Если меня спросят, к какой юридической компании я рекомендовал бы обратиться за помощью - ЮК Пик.

  thumb Vasyl Albul
  25.07.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн