Юридична компанія «ПІК»

ЯК БАНК ЗАБИРАЄ ІПОТЕЧНУ КВАРТИРУ

Виграти суд з іпотеки і не втратити заставну квартиру нелегко, але можливо, якщо ви звернетеся за допомогою до юриста.

Іпотечне житло належить його власнику лише формально. У разі прострочення чи припинення виплат банк може забрати майно. Протидіяти вилученню можна, домовившись із кредитором чи колекторами про реструктуризацію, розстрочення боргу або шляхом оскарження їх дій у суді.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Банк забирає іпотечну квартиру

Якщо банк забирає квартиру за борги з іпотеки, підставами для цього можуть бути:

 • розпорядження ст. 37 Закону «Про іпотеку», згідно з якою іпотекотримач (кредитор) має право задовольнити вимоги щодо кредиту за рахунок предмета іпотеки;
 • виконавчий напис нотаріуса;
 • рішення суду.

Передумовами для подання до суду або застосування інших способів стягнення нерухомості є певна сума боргу, кількість пропущених платежів або внутрішні правила банку.

До відома! Щоб не забрали квартиру за іпотекою, якщо у вас утворилося прострочення і не вдалося домовитися з кредитором, необхідно підготуватися до розгляду справи в суді, заручившись підтримкою адвоката за кредитами.

Мораторій на валютну іпотеку

У 2014 році в Україні було запроваджено мораторій на валютні кредити, який захищав права позичальників, які оформили іпотеку в іноземній валюті ще до різкого падіння курсу гривні та надалі виявилися неплатоспроможними. Цей мораторій поширювався на іпотечне житло, що є місцем проживання, єдиною нерухомістю позичальника і діяв до квітня 2021 року.

На сьогоднішній день процедура закриття боргів за іпотечними кредитами регулюється Кодексом з процедур банкрутства.

Рада юридичної компанії «ПІК»

В умовах, коли мораторій на кредитні квартири скасовано, рішення про виселення боржника з квартири має право приймати виключно суд. Інші засоби виселення з іпотечного житла є незаконними.

Чи може банк забрати іпотечну квартиру

Чи може банк забрати квартиру в іпотеці? Так, може, обов’язково це зробить, якщо інші способи повернути борг не будуть запропоновані. Якщо основою є ст. 37 Закону “Про іпотеку”, майно переходить на баланс банку.

За рішенням суду або виконавчим написом нотаріуса відкривається виконавче провадження, у межах якого відбуваються опис та оцінка нерухомості, після чого майно виставляється на торги. Аукціон може бути проведений тричі, з кожним разом ціна знижується. Якщо після третіх торгів нерухомість не купується, предмет іпотеки може перейти у власність кредитора.

Важливо! Багатьох боржників турбує питання, чи може банк забрати іпотечну квартиру, якщо це єдине житло. Якщо предмет іпотеки не купувався за рахунок іпотечних коштів – може, з наданням альтернативного житла. У разі придбання квартири за рахунок кредиту, житло забрати можуть зовсім, виселити “на вулицю”.

Іпотека – прострочення – суд

Якщо ви програли суд, шанси не втратити нерухомого майна мінімальні. Проте способи, як зберегти іпотечну квартиру після суду, все ж таки існують. Якщо боржник та власник квартири – одна особа, кредитор відкриває виконавче провадження. Коли квартиру виставлено на торги, позичальник може:

 • викупити своє майно шляхом залучення третьої особи;
 • домовитися про відміну торгів або спільний продаж майна.

Якщо викупити житло чи знайти компроміс із кредитором не вдається, можна спробувати оскаржити дії виконавця.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Суд із іпотеки дає деяким позичальникам можливість закрити кредит на вигідних умовах. Адже на торгах майно найчастіше реалізується за ціною на 30–50% нижчою за ринкову.

Банк виставив квартиру на торги

Вилучення квартири за борги відбувається після зміни власника, яким може стати як кредитор, так і особа, яка набула нерухомість на аукціоні. Новий власник інформує старого власника про набуття права власності на житло та вимагає звільнити житлову площу у певний проміжок часу.

Якщо боржник відмовляється залишати житло, кредитор чи новий власник вживають різних заходів – від зрізання замків та проникнення у квартиру до підселення у житло осіб із неблагополучних верств суспільства. Єдиний законний спосіб виселення – отримання спеціального рішення суду та залучення правоохоронних органів.

До відома! Вирішення питання, що робити, якщо квартиру виставили на торги, залежить від конкретної ситуації. Варто також враховувати, що сума, отримана від продажу квартири, може бути як більшою, так і меншою від суми боргу.

Виселення із заставної квартири

Судова практика виселення з іпотечної квартири не є абсолютною. В одних випадках суд досить швидко приймає рішення про виписку та виселення старих власників, в інших – унеможливлює виселення боржників за іпотечними кредитами. Все залежить від конкретного суду та суддів, обставин, а також стратегії захисту, обраної боржником.

Юристи компанії «ПІК» у кожному випадку застосовують індивідуальний підхід та можуть надати ефективну допомогу у збереженні іпотечного житла. Однак не варто чекати виконавчого провадження та торгів. Чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим вищі шанси на успіх.

Банк забирає квартиру за борги?

Виселення з квартири! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн