Юридична компанія «ПІК»

ЯК ПРОДАТИ ЗАСТАВНУ КВАРТИРУ

Як продати квартиру під іпотекою – це питання цікавить боржників, які не можуть виплачувати іпотечний кредит, мають великий борг по іпотеці, а можливо просто хочуть продати заставне майно.

Розглянемо варіанти продажу іпотечної квартири, як можна продати заставне майно та закрити кредит. Це не інструкція для шахрайських схем, а реальні способи закрити іпотечний кредит з мінімальними втратами.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Продаж квартири, що знаходиться в іпотеці

Продати квартиру в іпотеці можна:

 • самостійно без письмової згоди банку/колекторської компанії, якщо є можливість сплатити одразу всю суму заборгованості;
 • самостійно за умови отримання письмового дозволу від банківської установи;
 • за допомогою банку, що знаходить покупця.

Будь-який із способів має складності та несе в собі ризики як для продавця, так і для покупця. Більше того, банк зазвичай погоджується на реалізацію заставного майна, якщо його вартість вища за заборгованість. Однак, якщо квартира коштує менше, ніж сума боргу, домовитися проблематично. У такому разі до переговорів варто підключити юриста.

До відома! Продати квартиру, що знаходиться в іпотеці, самостійно можна лише, якщо кредит погашається справно і заставне майно ще не потрапило до системи примусового продажу на аукціоні.

Чи можна продати закладену квартиру

Продати заставну квартиру, звичайно, можна, проте зробити це набагато складніше, ніж за звичайного продажу. Адже, насправді, на житло накладається своєрідний арешт, хоча об’єкт іпотеки знаходиться у володінні та користуванні позичальника.

Заставне майно можна продати лише за згодою кредитора. Зацікавлення боржника вирішити проблему у такий спосіб може негативно вплинути на переговори щодо суми боргу. Якщо борг по іпотечному кредиту великий, спочатку потрібно говорити про списання частини боргу і лише потім про продаж заставної квартири.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Найчастіше продаж предмета застави несе ризики для боржника, після продажу залишаються незакриті виконавчі провадження, суди та арешти на все майно. Непоодинокі випадки обману, коли заставне майно продано, а кредит залишився. Довірте супровід угоди кредитному адвокату.

Як віддати квартиру банку по іпотеці та списати всі борги

Чи можна віддати квартиру банку, щоби закрити всі борги? Такий варіант можливий. У разі банк виставляє реалізацію іпотечне майно у своїй основі чи знаходить покупців через ріелторів, із якими співпрацює. Укладається тристороння угода. Заставна сума віддається банку. Боржник і покупець підписують договір купівлі-продажу, продавцю передається залишок суми, якщо борг менший за вартість квартири. Банк видає довідку щодо відсутності боргу. Інформація про зміну власника вноситься до Реєстру.

Але здебільшого борг за кредит у рази перевищує вартість заставного майна, у такому разі вигідніше домовитися про продаж самого кредиту, а не віддавати квартиру банку.

Важливо! Добровільно віддати квартиру банку можна, але без адвоката робити угоду не варто, весь механізм має бути прописаний на папері, особливо коли кредитор уже не банк, а колектори.

Чи можна продати квартиру, що знаходиться в іпотеці

Чи можна продати квартиру, взяту в іпотеку, іншими способами, крім перерахованих? Можливий варіант переоформлення кредиту іншого позичальника, коли продавець повертає собі сплачену за кредитом суму, об’єкт застави передається покупцю (за договором купівлі-продажу), який погашає банку залишок коштів. Варто зазначити, що банки неохоче йдуть на такий крок, оскільки потрібно оцінити платоспроможність нового позичальника.

Також можна вигідно закрити іпотечний кредит шляхом викупу боргу банку зі знижкою, наша компанія готова в цьому допомогти.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Продати квартиру якщо є кредит у банку, не іпотечний, можна, а іноді й потрібно, щоб уникнути арешту у разі невиконання зобов’язань щодо кредиту.

Як продати іпотечну квартиру

Як продати квартиру в іпотеці – коротко резюмуємо.

 • Добровільно продати іпотечну квартиру за участю банку (квартира виставляється на аукціон із позначкою «добровільний продаж»).
 • Віддати заставну квартиру банку/колекторам рахунок погашення боргу (майно переоформляється у власність кредитора).
 • Викупити борг за іпотечним кредитом у банку/колекторів на довірену особу і потім продавати квартиру (новий іпотекодатель).
 • Переоформити іпотечний кредит іншу особу (зміна позичальника).

Будь-який спосіб продажу має нюанси та ризики. Для безпеки та надійності угоди зверніться до юристів компанії «ПІК», які проконсультують з важливих питань та забезпечать якісний правовий супровід процесу оформлення продажу.

Як продати заставну квартиру?

Як продати квартиру, взяту в іпотеку? Продати квартиру в іпотеці! Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо, вирішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн