Юридична компанія «ПІК»

ЩО РОБИТИ З ВИКОНАВЧИМ ЛИСТОМ

Виконавчий лист прийшов на роботу – це означає, що ваші борги кредиту кредитор вирішив стягнути примусово, шляхом відрахування із заробітної плати. На місце роботи боржника може бути направлений як сам виконавчий лист( аліменти), так і постанова виконавця, якщо відбувається стягнення боргу по кредиту.

За законом роботодавець зобов’язаний проводити відрахування, скасувати чи обмежити відрахування він має права, тому домовлятися з ним чи бухгалтерією марно. Ваше завдання у цьому випадку – зупинити виконавче провадження, у цьому може допомогти кредитний юрист.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Виконавчий лист за несплату кредиту

Якщо боржник не вносить платежів за кредитом, ігнорує дзвінки, листи та СМС від співробітників банку, МФО, кредитор звертається з позовом до суду або за написом до нотаріуса. Виконавчий лист за кредитом видається судом, нотаріусом видається виконавчий напис, далі виконавчий документ до державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Після отримання виконавчого листа (напису) виконавець виносить і надсилає підприємство постанову про накладення стягнення на зарплату боржника. Бухгалтер фіксує надходження документа та щомісяця переказує відрахування на рахунок виконавця. Стягнення із заробітку проводяться, якщо у відповідача немає чи не вистачає грошей на банківських рахунках та сума боргу невелика.

До відома! Виконавчі листи за кредитом можуть надсилатися на різні підприємства, якщо боржник має не одне місце роботи. Відповідно до п. 6 розділу XX Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 2.04.2012 р. № 512/5, відрахування щодо кожного з місць роботи здійснюються за окремими постановами виконавця.

Як дізнатися, за що виконавчий лист

В Україні нерідкі випадки, коли боржник пропускає судове засідання не з власної вини і суд виносить заочне рішення. Причиною неотримання повістки можуть бути збої у роботі пошти, зміна місця проживання позичальника (порядок денний надсилається за адресою, зазначеною в кредитному договорі). Якщо говорити про нотаріальний напис, боржник дізнається, що виконавчий документ (напис) було видано лише після відкриття виконавчого провадження.

Якщо стягнення зарплати стало для боржника сюрпризом, то виникає питання: «Як дізнатися, за що прийшов виконавчий лист?». Знайти потрібну інформацію можна на порталі “Онлайн-будинок юстиції” (ОБЮ), в Єдиному Реєстрі Боржників.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Якщо ви сплатили за борг по виконавчому листу та провадження закрито, слід отримати лист про відсутність заборгованості у кредитора. У разі відмови звертайтеся до суду та визнавайте кредитний договір виконаним.

Як дізнатися заборгованість виконавчим листам

Після отримання інформації за виконавчим провадженням у відповідача цілком закономірно виникає питання, як дізнатися про борг по виконавчому листу. Отримати інформацію, що вас цікавить, ви можете в Єдиному реєстрі боржників на порталі ОБЮ.

Боржникам варто знати, що крім аркушів до виконавчих документів належать також ухвали про стягнення виконавчого збору. Відповідно, відповідач, який програв суд, крім виплати коштів на користь стягувача, зобов’язується сплатити роботу виконавця. Сума компенсації становить 10% судової заборгованості.

Важливо! Дізнатися борг за виконавчими листами, якщо ви не були присутні на судовому засіданні, необхідно обов’язково, щоб у разі незаконності вимог банку, МФО зуміти домогтися справедливості. Якщо не погоджуєтесь з сумою стягнення, зверніться за допомогою до юриста за кредитами.

Що робити, якщо виконавчий лист прийшов на роботу

Якщо прийшов виконавчий лист на роботу, і ви знаєте, що відрахування йдуть у рахунок погашення реального боргу, можете змиритися з цим і потихеньку виплачувати заборгованість. Але можлива ситуація (а ми стикалися у своїй практиці з подібними випадками), коли кредитр, отримавши всі гроші, домагається нового судового рішення або робить виконавчий напис нотаріуса вже на іншу суму. Тобто кредит не закривається, і так може тривати нескінченно.

Щоб остаточно завершити справу із виплатою заборгованості, варто проконсультуватися з юристом. Фахівець із кредитів з урахуванням усіх можливих нюансів допоможе знайти правильне рішення.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Якщо на підприємство прийшов виконавчий лист, ваше першорядне завдання – домогтися якнайшвидшого закриття виконавчого провадження. Крім того, необхідно проконтролювати виключення даних про вас як боржника з Реєстру, а також скасування заходів, пов’язаних із примусовим стягненням коштів. Без допомоги професіонала у своїй обійтися дуже складно.

Утримання із зарплати за виконавчим листом

Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про працю, утримання із зарплати за виконавчими листами може становити не більше 20%, за кількох відкритих виконавчих проваджень – до 50% щомісячного доходу. У цьому ні роботодавець, ні бухгалтер зобов’язані попереджати працівника про здійснення відрахувань. Відрахування повинні бути проведені не пізніше 10 числа місяця наступного за тим, за який провадиться стягнення.

Домовитися з керівником підприємства, бухгалтерією про припинення відрахувань чи зменшення їх розміру не вдасться. За ухилення від виконання вимог виконавця на підставі статей 18, 76 Закону «Про виконавче провадження» передбачено штрафні санкції.

До відома! Якщо за місцем роботи боржника провадиться утримання із заробітної плати за виконавчим листом, роботодавець зобов’язаний повідомляти співробітника про розміри та підстави для відрахувань.

Як відкликати виконавчий лист з роботи

Багато позичальників, які мають заборгованість, цікавить питання, як відкликати виконавчий лист. Припинити відрахування із зарплати можна лише через закриття виконавчого провадження шляхом:

 • повного погашення боргу (до речі, це можна зробити онлайн через “Онлайн-будинок юстиції”);
 • визнання незаконним рішення суду, нотаріального напису на підставі яких видано документ;
 • оскарження у судовому порядку дій виконавця;
 • укладання мирової угоди з кредитором;
 • відмови стягувача своїх вимог.

Для оскарження судового рішення чи дій виконавця потрібно визначити вагомі юридичні підстави. Без залучення адвоката сподіватись на позитивний результат неможливо.

Важливо! Щоб відкликати виконавчий лист після мирової угоди з кредитором або його відмови від вимог, обов’язково потрібне підтвердження суду.

Як оскаржити виконавчий лист за кредитом

Якщо щодо вас відкрито виконавче провадження, із заробітної плати почали відраховувати кошти на погашення боргу, заарештували зарплатний рахунок, обов’язково з’ясуйте підстави для примусового стягнення, перевірте суму боргу.

Як оскаржити виконавчий лист, якщо ви не погоджуєтесь з рішенням суду та сумою судової заборгованості? Не витрачайте час на спроби вирішити питання самостійно. Звертайтесь до юристів компанії «ПІК». Фахівці у галузі захисту прав позичальників допоможуть грамотно скласти позовну заяву, а також відстояти в суді вашу юридичну позицію.

Важливий момент: якщо виконавчий документ вдасться оскаржити, боржник сам стає стягувачем та повертає гроші, витрачені на юридичну допомогу, у судовому порядку.

Як відкликати виконавчий лист із роботи?

Якщо надійшов виконавчий лист на роботу. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо, вирішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн