Юридична компанія «ПІК»

ВІДКРИТО ПРОВАДЖЕННЯ ЩО ДАЛІ

Виконавче провадження в Україні основний спосіб примусового погашення боргів, виконавчі провадження  для примусового стягнення боргу можуть відкривати та здійснювати державні та приватні виконавці. У межах виконавчого провадження, виконавець, накладає арешт на все майно боржника, включно з грошовими коштами на рахунках, рухомим і нерухомим майном.

Надалі, виконавець вживає заходів, що сприяють погашенню заборгованості, такі як: списання коштів боржника, утримання частини заробітної плати, реалізація майна боржника, заборона виїзду боржнику за кордон тощо.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Постанова про відкриття виконавчого провадження

Виконавче провадження відкривають та організовують посадові особи — виконавці, згідно постанови. В Україні виконавці можуть бути як державними, так і приватними. Якщо законодавство не встановлює обов’язкового звернення до державного виконавця, то вибір, до кого звернутися залишається за кредитором.

Відкрито виконавче провадження, так, відкрите виконавче провадження є способом стягнення, який може бути застосований до боржника. Це процес, з допомогою якого виконавець задовольняє кримінальний чи цивільний позов, спрямований проти людини чи юридичної особи. У такому разі суддя може виносити рішення, які вимагають від відповідача компенсувати збитки, погасити борг, застосовувати санкції до боржника, примусити до виконання зобов’язань тощо.

Важливо! Якщо ви нічого не вирішили, не сплатили дрібний штраф, приміром, або будь-який інший борг, приховували доходи і з вас нічого не стягнули, виконавче провадження закриють і знищать. При цьому арешт залишиться, зняти такий арешт буде можливо лише через суд, навіть при погашенні боргу.

Термін дії виконавчого провадження

Як ознайомитися з виконавчим провадженням та який термін у виконавчого провадження? Що означає виконавче провадження — це процес виконання рішень суду чи інших органів, які мають повноваження, у примусовому порядку. Виконавче провадження відкривається виконавцем, виходячи з виконавчого документа. Найчастіше це рішення суду, іноді — судовий наказ чи виконавчий напис нотаріуса.

Строк виконавчого провадження, як правило, становить близько 3-х місяців. Проте терміни виконавчого провадження можуть бути збільшені, якщо виконавець бачить на це підстави. Максимальний термін виконавчого провадження, в законі, не встановлений, але виходячи з практики можна сказати, що, якщо стягнення по виконавчому провадженню неможливо, його закриють через два роки.

До відома! Ознайомитися з виконавчим провадженням, матеріалами виконавчого провадження можна особисто у виконавця або в системі АСВП, за допомогою ідентифікатора доступу.

Як оплатити виконавче провадження

Як сплатити виконавче провадження? Можна оплатити виконавче провадження за допомогою веб-сайту АСВП у розділі «Доступ сторін до виконавчого провадження»; за допомогою сервісу «Дія», вибравши «Виконавче провадження» у меню «Послуги»; або за допомогою реквізитів виконавця в банківському відділенні.

Крім того, після сплати боргу за виконавчим провадженням боржнику потрібно сплатити виконавчий збір у розмірі десяти відсотків від суми, яка була стягнута. Без додаткової оплати виконавець не закриває виконавче провадження.

Борги по виконавчих провадженям є грошовими сумами, які мають бути виплачені за судовими рішеннями, постановами чи іншими виконавчими документами. У деяких випадках борги по виконавчих провадженнях можуть також включати судові витрати, такі як витрати, пов’язані з організацією судового процесу, юридичною допомогою, а також витрати, пов’язані з виконанням рішення.

Боржник у виконавчому провадженні є однією із сторін. Права боржника прописані у Законі про Виконавче Провадження. Основне, боржник має право:

  • ознайомитись з виконавчим провадженням;
  • призупинити виконавче провадження за заявою;
  • оскаржити дії виконавця.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Захист прав боржника у виконавчому провадженні може будуватися по-різному, від оскарження дій виконавця, до оскарження рішення суду, за яким провадження власне і було воно відкрито.

Порядок виконавчого провадження

Порядок у виконавчому провадженні наступний:

  • Спочатку вилучаються кошти.
  • За їх браку, вилучається рухоме майно.
  • Якщо цих коштів не вистачило, вилучається нерухомість.

Конфісковане майно реалізується на торгах.

Визначення вартості арештованого майна відбувається так:

  • за погодженням сторін;
  • вартість визначається самостійно виконавцем;
  • залученим виконавцем незалежним оцінювачем.

Тому боржнику слід, для захисту своїх інтересів, звернутися за юридичною допомогою, інакше є ризик не лише втратити все, а й залишитися боржником.

До відома! Виконавець може змінити порядок на власний розсуд, наприклад, якщо ваш кредитний автомобіль не вдається знайти, він може розпочати реалізацію нерухомості.

Скарга на дії приватного виконавця

Оскарження дій приватного виконавця або оскарження дій державного виконавця, необхідний крок, коли виконавцем вчинено дію, що призвела до порушення прав та інтересів. Наприклад, порушення законів України у виконавчому провадженні, помилки при відкритті, затягуванні строків, порушення територіальності виконання, самоврядування щодо майна боржника та багато іншого. Оскарження дії приватного виконавця можна у суді. Скаргу на дії виконавця слід подати протягом 10 днів з моменту, коли фізична чи юридична особа дізналася, що її права або інтереси було порушено.

Куди скаржитися на приватного виконавця, коли не йдеться про оскарження постанови, а виконавець просто веде себе некоректно, наприклад: не надає доступу до ознайомлення, у системі АСВП відсутні матеріали виконавчого провадження або просто відсутній зв’язок. Для цього потрібно подати заяву до департаменту Міністерства юстиції для ініціювання службової перевірки.

Важливо! Як не платити приватному виконавцю, не можна відповісти до ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, рішення суду, кредитного договору тощо.

Оскарження постанови про стягнення виконавчого збору

Як не платити виконавчий збір, на жаль, незважаючи на оскарження практики зі стягнення виконавчого збору у виконавчому провадженні, лише скасування (оскарження) виконавчого документа (рішення суду, виконавчого напису нотаріуса, постанови) може позбавити вас від сплати виконавчого збору.

Як оскаржити виконавчий збір, відповідь лежить у тій самій площині, оскарження виконавчого збору безперспективне, довести відсутність примусового виконання рішення з боку виконавця неможливо. Тому не сплачувати виконавчий збір через відкликання виконавчого листа кредитором не вийде.

До відома! Строк давності виконавчого збору не обмежений, виконавчий збір виноситься після закриття виконавчого провадження та до фактичної його сплати.

Що буде, якщо не платити виконавче провадження

Якщо відкрито виконавче провадження, виконавець зобов’язаний приступити до стягнення, знайти рахунки та майно боржника, накласти арешт та внести дані до Реєстру боржників. Подальші дії виконавця залежатимуть від дій боржника.

Виконавче провадження по кредиту немає суттєвих відмінностей, наприклад, від стягнення штрафу. Після отримання виконавчого документа виконавець протягом трьох днів приймає рішення про відкриття виконавчого провадження. Негативне рішення може бути ухвалене лише в тому випадку, якщо виконавчий документ оформлений неправильно.

Одразу після відкриття виконавчого провадження відомості про неплатоспроможного позичальника потрапляють до Єдиного реєстру боржників України. З цього моменту відчуження майна, яке потребує державної реєстрації речових прав власності, стає йому неможливим. Що буде якщо не платити виконавче провадження, далі буде ініційовано стягнення, згідно з порядком, описаним вище.

Кредитним боржникам не варто сподіватися на те, що виконавче провадження буде закрито, у зв’язку із закінченням терміну давності, виконавчий документ можна продовжувати та пред’являти занов. Допомогти розібратися, супроводити виконавче провадження до його закриття, допоможуть юристи компанії “ПІК”.

ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ.

Відкрито виконавче провадження. Оскарження дій виконавця. Виконавчий збір. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо, як вирішити вашу проблему з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


Очень доволен данной компанией, в частности руководителю юридического отдела Денису. Выслушав ситуацию и обсудив условия, в короткие сроки решили проблему, на любые вопросы был ответ, отвечали сразу. Пользуюсь услугами второй раз, поэтому могу советовать обращаться. Надежная компания, прекрасные сотрудники, всегда доводят ситуацию до конца и сопровождают качеством на каждом этапе

роман Дым Avatar роман Дым
10.01.2024

Я очень благодарен юридической компании "ПИК", и в частности моему юристу Станимак Денису Дмитриевичу за помощь в решение моего вопроса. Следуя рекомендации Дениса Дмитриевича я нашёл выход из сложившейся ситуации с банком. Мира Вам и процветания!!! РЕКОМЕНДУЮ!!!

Игорь К. Avatar Игорь К.
05.01.2024

Хочу сказать большое спасибо юристу Олегу, очень квалифицированный специалист. Помогает решить мне мои проблемы с МФО. Так как у меня много кредитов, я уже не первый раз обращаюсь к нему и никаких жалоб как говорится нету. Обращайтесь не пожалеете

Виктория Сафьяник Avatar Виктория Сафьяник
01.11.2023

Очень благодарна вашей компании,а особенно Олегу Григорьевичу Секрет!!! Вопрос,который я не могла решить годами Олег решил за неделю!!! Прекрасный специалист! Человек на своем месте!!! Буду рекомендовать всем,кто нуждается в помощи такого компетентного юриста! Спасибо вам большое Олег Григорьевич!

Ирина Конышева Avatar Ирина Конышева
09.10.2023

Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

Надежда Слесаренко Avatar Надежда Слесаренко
04.10.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн