
Юридична компанія «ПІК»
ЯКЩО ПОДАЛИ ДО СУДУ ЗА НЕСПЛАТУ КРЕДИТУ

Банк подав до суду за несплату кредиту, наданого позичальнику, оскільки той не сплачував встановлені розрахунки. У процесі, банк є позивачем, тобто, тією стороною, яка подає позов, а позичальник – відповідачем. Банк стверджує, що умови кредитного договору було порушено, т.к. сума, встановлена за регламентом, була сплачена. Таким чином, банк вимагає, щоб суд визнав його правоту і виніс відповідне рішення. Ризик втратити майно чи кошти після рішення суду дуже великий. Причиною може бути як прострочення, так і відмова від оплати загалом.
Банк подав до суду за несплату
Банк – це комерційна установа, яка не може пробачити кредит, які б складності не відчував позичальник. Банк не тільки зацікавлений у стягненні боргів, але і прямо зобов’язаний їх збирати по законодавству. З’ясуємо, як, з точки зору законів, як ставиться до ситуації, якщо банк подав до суду за несплату кредиту.
До відома! Якщо ви ігноруєте оплати по кредиту більше 90 днів, банк може подати в суд на боржника, при цьому навіть якщо на сьогодні у вас немає судового засідання, про вас точно не забудуть і борг не пробачать.
Суд по несплаті кредиту
Коли банк, в результаті проведених переговорів з позичальником, переконався, що той не може або не хоче платити за кредитом, у нього залишається два шляхи:
- Продати борг колекторським агентствам зі значною знижкою, і надати вирішувати проблему стягнення заборгованості колекторам.
- Займатися стягненням боргу самостійно і суд по несплаті кредиту.
Перший варіант банки вважають за краще, коли перспективи стягнення боргу туманні. До другого варіанту банки вдаються, якщо шанси задовольнити свої претензії за рахунок майна боржника високі.
Подавши позов до суду, банк:
- Виграє справу і отримує виконавчий лист.
- Арешт рахунків і продаж майна.
З виручених коштів задовольняються претензії банку. Якщо щось залишилося, ця частина коштів передається позичальнику.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Перевіряйте наявність судових засідань в онлайн сервісі “Судова Влада”, особливо якщо ви не проживаєте за пропискою.
Що робити якщо банк подав до суду за невиплату кредиту
Що робити якщо банк подав до суду за несплату кредиту, закон надає позичальникові цілий ряд можливостей вийти із ситуації з найменшими втратами. До цих методів належать:
- Мирова угода.
- Реструктуризація кредиту.
- Банкрутство.
- Рефінансування.
- Викуп боргу.
Є й інші варіанти вирішення проблеми. Складність в тому, що для вирішення проблеми одним з наявних способів потрібні юридичні знання і досвід, яких у більшості українців немає. Юридична компанія “ПІК” допоможе знайти вихід з ситуації, що склалася.