
Юридична компанія «ПІК»
ЧИ МОЖЕ МФО ПОДАТИ ДО ПОЛІЦІЇ

Питання про те, які МФО пишуть заяву в поліцію, став все частіше з’являтися в пошті. Тобто, чутки про новий метод примусу боржників до сплати заборгованостей поширилися вже широко. З’ясуємо, чи може МФО подати заяву в поліцію, і чим це загрожує боржнику.
Як МФО працюють з боржниками
Метод роботи мікрофінансових організацій з боржниками – колекторські дії. Стягнення боргу по закону забирає багато часу і сил. Якщо ж залякати боржника різними неприємностями, іноді вдається отримати розрахунок набагато швидше. Так як суми по мікропозикам не дуже великі, боржник може попросити їх у родичів або взяти кредит в іншому МФО. Залякуванням і займаються колектори.
Порада юридичної компанії “ПІК”
Маючи справу з МФО слід бути готовим до самих різних казок та страшилок. У хід йде все, від опису майбутнього розорення і зубожіння, до загроз фізичною розправою.
Варіант таких страшилок – мікропозика подала заяву в поліцію, одна з таких. Можливо, прозвучить і повідомлення про те, що боржника тепер очікує 12 років в’язниці з конфіскацією майна. Розберемося, який грунт під такими погрозами.
Законодавство України про відповідальність за неповернення боргу
Важливо! Кредитор має право отримати позичені гроші разом із законними відсотками штрафами і пенями, а позичальник зобов’язаний їх повернути. Однак відповідає за зобов’язання боржник тільки матеріально.
Порада юридичної компанії “ПІК”
Не піддавайтеся паніці навіть якщо МФО подала на вас заяву в поліцію. Ви можете втратити майно, але кримінальне покарання за борги вам не загрожує.
Спеціальна в’язниця для боржників – «боргова яма», на території України була скасована в 1879 році.
Чи можна покарати боржника МФО за ст.190 ККУ
До відома! Заяву в поліцію на боржника колектор може подати тільки по ст. 190 Кримінального Кодексу України. Ця стаття встановлює відповідальність за шахрайство. Максимальне покарання за нею дійсно 12 років ув’язнення, але призначається воно злочинцям, які вчинили шахрайство в особливо великих розмірах. Сам формат мікрозайму вказує на те, що до боржників МФО ця частина ст. 190 непридатна. За іншими частинами цієї статті відповідальність набагато м’якше.
Крім того, склад злочину – заволодіння майном шляхом обману або зловживання довірою, а не те, що позичальник не повернув гроші вчасно.
Важливо! Якщо надані при отриманні кредиту документи і відомості справжні, відповідальність за ст. 190 Кримінального Кодексу України неможлива. Тобто подати заяву в поліцію колектор може, а залучити боржника до кримінальної відповідальності – ні.