Юридична компанія «ПІК»

ЧИ МОЖЕ МФО ПОДАТИ ДО ПОЛІЦІЇ

 

Питання про те, які МФО пишуть заяву в поліцію, став все частіше з’являтися в пошті. Тобто, чутки про новий метод примусу боржників до сплати заборгованостей поширилися вже широко. З’ясуємо, чи може МФО подати заяву в поліцію, і чим це загрожує боржнику.

Як МФО працюють з боржниками

Метод роботи мікрофінансових організацій з боржниками – колекторські дії. Стягнення боргу по закону забирає багато часу і сил. Якщо ж залякати боржника різними неприємностями, іноді вдається отримати розрахунок набагато швидше. Так як суми по мікропозикам не дуже великі, боржник може попросити їх у родичів або взяти кредит в іншому МФО. Залякуванням і займаються колектори.

Порада юридичної компанії “ПІК”

Маючи справу з МФО слід бути готовим до самих різних казок та страшилок. У хід йде все, від опису майбутнього розорення і зубожіння, до загроз фізичною розправою.

Варіант таких страшилок – мікропозика подала заяву в поліцію, одна з таких. Можливо, прозвучить і повідомлення про те, що боржника тепер очікує 12 років в’язниці з конфіскацією майна. Розберемося, який грунт під такими погрозами.

Законодавство України про відповідальність за неповернення боргу

Важливо! Кредитор має право отримати позичені гроші разом із законними відсотками штрафами і пенями, а позичальник зобов’язаний їх повернути. Однак відповідає за зобов’язання боржник тільки матеріально.

Порада юридичної компанії “ПІК”

Не піддавайтеся паніці навіть якщо МФО подала на вас заяву в поліцію. Ви можете втратити майно, але кримінальне покарання за борги вам не загрожує.

Спеціальна в’язниця для боржників – «боргова яма», на території України була скасована в 1879 році.

Чи можна покарати боржника МФО за ст.190 ККУ

До відома! Заяву в поліцію на боржника колектор може подати тільки по ст. 190 Кримінального Кодексу України. Ця стаття встановлює відповідальність за шахрайство. Максимальне покарання за нею дійсно 12 років ув’язнення, але призначається воно злочинцям, які вчинили шахрайство в особливо великих розмірах. Сам формат мікрозайму вказує на те, що до боржників МФО ця частина ст. 190 непридатна. За іншими частинами цієї статті відповідальність набагато м’якше.

Крім того, склад злочину – заволодіння майном шляхом обману або зловживання довірою, а не те, що позичальник не повернув гроші вчасно.

Важливо! Якщо надані при отриманні кредиту документи і відомості справжні, відповідальність за ст. 190 Кримінального Кодексу України неможлива. Тобто подати заяву в поліцію колектор може, а залучити боржника до кримінальної відповідальності – ні.

 

Чи можуть МФО подати заяву в поліцію?

МФО написали заяву в поліцію!? Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн