
Юридична компанія «ПІК»
БАНК ПОДАВ ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ДО СУДУ, ЩО РОБИТИ

Банк подав позов до суду за кредит, така ситуація цілком передбачувана, якщо позичальник припинив погашати позику та не реагує на повідомлення та дзвінки банківських співробітників.
Якщо ви опинилися у скрутній ситуації і раніше не намагалися домовитися з кредитором, можна обговорити можливість реструктуризації боргу та попросити відкликати позов. У разі неможливості домовитися з банком не варто ігнорувати судове засідання: підключивши до справи грамотного юриста, ви зможете якщо не виграти справу, то хоча б зменшити суму виплат.
Банк подав позовну заяву до суду
Якщо банк подав позов до суду, не діяти не можна в жодному разі. Якщо ви не прийдете на засідання, не будете наполегливо відстоювати свої інтереси, не надасте заперечень, суд задовольнить повною мірою вимоги банку. Тому, отримавши повістку:
- перевірте термін позовної давності;
- перерахуйте суму боргу, коректність нарахування пені та штрафів. З чинних законодавчих норм неустойка не може перевищувати половини суми банківського кредиту;
- підготуйте документи, які можуть стати аргументом для зменшення суми стягнення (довідку про інвалідність, втрату годувальника тощо).
Для розробки ефективної стратегії дій зверніться по допомогу до юриста.
До відома! Чинне законодавство дозволяє судам розглядати справу без особистої присутності відповідача. Якщо засідання пропущено або ви програли справу, рішення суду першої інстанції можна оскаржити.
Строки подання позову до суду за кредитом
Відповідно до положень українського громадянського законодавства позовна давність становить 3 роки. Загальне правило поширюється, зокрема, на подання позову до суду за кредитом незалежно від суми. У цьому термін може обчислюватися:
- від дати закінчення терміну кредитного договору (банківської картки);
- з часу першого прострочення боржника за щомісячними платежами.
Вказаний термін не є абсолютним, він може бути продовжений за домовленістю. Згода обох сторін при цьому є обов’язковою умовою. По штрафах і піні позовна давність дорівнює 1 року.
Пропуск позивачем встановленого договором терміну позовної давності є підставою для відмови судом у задоволенні позову.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Якщо банк пропустив термін, передбачений для подання заяви, суд не може ухвалити цю обставину до розгляду автоматично. Боржнику обов’язково варто подати клопотання. Його оформляють у довільній формі як окрему заяву або включають у відкликання на позов.
Що робити, якщо банк подав позовну заяву до суду
Банк подав позовну заяву до суду: що робити? Хоч би якою була ситуація, необхідно розробити чіткий план дій. Пасивна поведінка не позбавить сплати боргу, а навпаки, лише призведе до додаткових витрат і примусового стягнення фінансових коштів, арешту рахунків та майна.
Тому, якщо ви отримали повістку до суду, зберігайте спокій, уважно ознайомтеся з вимогами позивача та звертайтеся за юридичною підтримкою. Фахівці компанії «ПІК» допоможуть підібрати ефективні способи захисту ваших інтересів та досягти максимального зменшення суми виплат.