Юридична компанія «ПІК»

Чи є термін давності по кредитах

Срок исковой давности по кредиту

Кредитори, як правило, це великі організації, у яких багато позичальників і в яких працюють звичайні люди. Людям властиво помилятися, вони можуть забути своєчасно зажадати виплатити борг. Такі помилки іноді допомагають позичальникам зняти з себе відповідальність за виплату боргу. З’ясуємо, яким є термін позовної давності по кредиту, і на які хитрощі йдуть кредитори для його продовження.

ЧИТАТИ ЩЕ: ТЕРМІН ДАВНОСТІ ПО КРЕДИТУ

Що таке термін позовної давності і який період його дії в Україні

Термін позовної давності – це період часу, протягом якого юридична або фізична особа, чиї права порушені, має право на звернення до суду з позовом про поновлення своїх прав. Тобто, навіть якщо права позивача дійсно порушені, і цьому є докази, при пропуску строку позовної давності, позивач позбавляється можливості відновити свої права, через суд.

Право вимоги по кредиту, теж право, і воно порушується неплатниками. Якщо кредитор, в особі своїх співробітників, не звернувся до суду своєчасно, то захист його права на отримання боргу не провадиться. Тобто, законним способом він не може примусити боржника до оплати. Відразу обмовимося, якщо колектори викупили борг, з точки зору закону, вони стають кредиторами і мають не більше і не менше прав, ніж банк, який їм продав кредит. Термін давності єдиний для банків і колекторів.

В Україні термін позовної давності по кредиту становить 3 роки. Проблема в тому, що законодавство чітко не визначає, з якого моменту обчислюється строк давності за кредитними спорами.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЯКИЙ ТЕРМІН ДАВНОСТІ ПО КРЕДИТУ ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ

Юридична практика щодо застосування терміну давності до позовів про примусове стягнення боргу

Якщо колектори подали в суд або це зробив сам банк, що видав кредит, питання про те, з якого моменту обчислюється строк давності, є принциповим при розгляді справи по суті. Якщо строк пропущено, кредитор втрачає права на повернення грошей, а якщо не пропущений, то немає.

В умовах законодавчої невизначеності, момент, з якого починає обчислюватися строк давності, визначає суддя. Судова практика показує, що приблизно 70% суддів вважають, що цей момент збігається з закінченням терміну дії кредитного договору. Тобто, якщо повністю розрахуватися за кредитом позичальник повинен був до 20.02. 2025 року, то термін давності закінчується 20.02. 2028 року.

Приблизно 30% суддів вважає, що термін давності обчислюється з моменту прострочення виконання зобов’язань позичальником. Тобто якщо кредитний договір встановлює, що щомісяця до 20 числа позичальник повинен вносити певну суму, і вперше не виконав це зобов’язання 20.06.2017 року, то термін позовної давності минає 20.06. 2020 року. Кредитори, щоб виграти процес, при веденні справи такими суддями, часто застосовують прийом: умовивши позичальника здійснити невеликий платіж або заплативши самостійно. Щоб момент відліку терміну давності зрушився і обчислювався з моменту останнього платежу.

Що робити позичальникам

Судовий процес є змагальним. Суддя аналізує інформацію, надану сторонами процесу, і приймає рішення на основі закону і цієї інформації. Залежно від якості захисту інтересів позичальника, рішення може змінитися. Обов’язково найміть адвоката з юридичної компанії, яка практикується в сфері захисту прав боржників. Він зуміє захистити ваші права. Можливо, до суду і не дійде. У таких компаній є різні методи врегулювання правових спорів. Один з них – викуп мікрозайму у колекторів, за частину його ціни, зі значною знижкою. Зверніться до юристів і вони запропонують вам всі можливі варіанти захисту ваших інтересів.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить компанию ПИК и юриста Елену. Столкнулся в феврале с внушительной проблемой (долги родственника в 11 МФО с шестизначной суммой только по телу кредитов), обратился за помощью в ПИК. Корректно определили тактику, затем закрыли вопросы последовательно и с минимальными потерями. Сегодня получили справку о закрытии финального 11го кредита. Искренне рекомендую и желаю успехов!

  thumb Роман Городовой
  19.08.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить Олега Секрета за оказанную помощь. Наконец то наша семья освободилась от 2-х кредитов 2008 года. До обращения в компанию "Пик" обращались к нескольким юристам, но профессиональную помощь получили в "Пик". Желаем всех благ! Обязательно будем рекомендовать ваши услуги знакомым.

  thumb Юрий Нижник
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить благодарность юристу ЮК ПИК Егору за грамотную, квалифицированную помощь в моём деле. Благодаря его опыту был достигнут положительный результат. Спасибо!

  thumb Светлана Дорошенко
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить свою огромную благодарность компании ЮК ПИК и особенно Егору и Денису. Благодаря их опыту, высокому профессионализму, терпению и настойчивости они довели до конца и положительно завершили, как мне казалось уже безнадежным, мое дело. Если меня спросят, к какой юридической компании я рекомендовал бы обратиться за помощью - ЮК Пик.

  thumb Vasyl Albul
  25.07.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн