Юридична компанія «ПІК»

Борг по кредиту термін давності

Позичальники, які не можуть погашати кредити, часто, замість розумних дій, опускають руки і сподіваються, що проблема вирішиться сама собою. Одним із заспокійливих чуток є розповідь про те, що після закінчення деякого часу, банк не зможе зажадати назад свої гроші і буде змушений їх списати. З’ясуємо, яким є термін давності по кредиту в Україні, і чи існує він взагалі.

ЧИТАТИ ЩЕ: ТЕРМІН ДАВНОСТІ ПО КРЕДИТУ

Що таке термін давності, і як він застосовується до кредитів

Подія юридичного факту викликає виникнення юридичних наслідків. Наприклад, людина вкрала і повинна сісти в тюрму. У зв’язку з тим, що не всі події викликають належні наслідки, а з плином часу актуальність цих наслідків втрачається, законодавство більшості країн світу містить поняття терміну давності – це період часу, після закінчення якого настання відповідальності неможливо. За різними подіями, терміни давності встановлюються різні. Деякі дії терміну давності не мають.

Термін давності кредиту в Україні не встановлено. Відповідно, борг не списується і підлягає поверненню безстроково. Якби було інакше, багато позичальників брали б мільйонні кредити і їхали на кілька років. Поки кредит не погашений, позичальник залишається боржником.

Проте, в інтернеті широко поширені чутки про те, що термін давності кредиту існує, і навіть називається конкретна цифра – 3 роки. Звідки вона взялася? Існує інше юридичне поняття – термін позовної давності. Розберемося, що це таке і як він застосовується до кредитів.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: КОЛИ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ТЕРМІН ДАВНОСТІ ПО КРЕДИТУ

Строк позивної давності

Позовний строк давності по кредиту встановлений законодавчо, і він дійсно становить 3 роки. Однак це не період часу, після якого борг списується, а термін, протягом якого кредитор повинен звернутися до суду за захистом своїх прав. Пропуск цього терміну відбувається рідко. У кредитора зберігається можливість відновлення терміну позовної давності через суд.

Важливий також момент, від якого цей термін відраховується. Прямих вказівок про це в законодавстві немає, і думки суддів розділилися. Аналіз судової практики показує, що приблизно 30% суддів готові відраховувати строк позовної давності від першого порушення умов кредитного договору, а 70% – від моменту закінчення терміну договору. Коли мова йде про довготривалі кредити, такі як іпотека, кардинально змінює становище боржника, навіть якщо співробітники кредитора допустили помилку і не звернулися до суду відразу.

Якщо звернення до суду відбулося вчасно, позичальник може уникати погашення боргу як завгодно довго, в кінцевому підсумку погасити кредит доведеться. Правило: борги треба платити, діє завжди.

Якщо ви впевнені, що термін позовної давності минув, або припускаєте таку можливість, зверніться за юридичною допомогою. Адвокати проаналізують справу і, якщо цей факт мав місце, запропонують вам варіанти його використання.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить компанию ПИК и юриста Елену. Столкнулся в феврале с внушительной проблемой (долги родственника в 11 МФО с шестизначной суммой только по телу кредитов), обратился за помощью в ПИК. Корректно определили тактику, затем закрыли вопросы последовательно и с минимальными потерями. Сегодня получили справку о закрытии финального 11го кредита. Искренне рекомендую и желаю успехов!

  thumb Роман Городовой
  19.08.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить Олега Секрета за оказанную помощь. Наконец то наша семья освободилась от 2-х кредитов 2008 года. До обращения в компанию "Пик" обращались к нескольким юристам, но профессиональную помощь получили в "Пик". Желаем всех благ! Обязательно будем рекомендовать ваши услуги знакомым.

  thumb Юрий Нижник
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить благодарность юристу ЮК ПИК Егору за грамотную, квалифицированную помощь в моём деле. Благодаря его опыту был достигнут положительный результат. Спасибо!

  thumb Светлана Дорошенко
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить свою огромную благодарность компании ЮК ПИК и особенно Егору и Денису. Благодаря их опыту, высокому профессионализму, терпению и настойчивости они довели до конца и положительно завершили, как мне казалось уже безнадежным, мое дело. Если меня спросят, к какой юридической компании я рекомендовал бы обратиться за помощью - ЮК Пик.

  thumb Vasyl Albul
  25.07.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн