Юридична компанія «ПІК»

ЧОРНИЙ СПИСОК БОРЖНИКІВ ПО КРЕДИТАХ

Список кредитних боржників – це список людей, які не можуть (або не хочуть) повертати свої борги. Він складається з прізвищ, адрес, розміру боргу, терміну закінчення, проваджень, судових рішень та ін. Цей список складається банком або іншим кредитором (МФО, колекторською компанією), щоб сповіщати інших кредиторів, що ця людина – неплатник.

Звичайно, назва «чорний список боржників» є неофіційною, але точно відображає суть цього списку. Також як список боржників працює, розміщений на сайті Міністерства Юстиції України Єдиний Реєстр боржників». З’ясуємо, як боржники потрапляють у чорний список боржників, чим їм це загрожує, і як виключити боржника зі списку.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Як перевірити чи ти в чорному списку

Перевірити список боржників можна на сайті Єдиного Реєстру боржників та в Бюро Кредитних історій. У першому випадку перевірка буде безкоштовна, кредитні бюро беруть плату за надання інформації. Будь-яке прострочення по сплаті кредиту, заборгованість, звернення до суду загрожує занесенням до чорного списку.

До чорного списку боржників вносять не тільки боржників за кредитами, а й усіх фізичних та юридичних осіб щодо яких порушено виконавче провадження. Крім того, до списку потрапляють ті, хто не здійснює регулярні платежі, наприклад — аліменти протягом більше трьох місяців.

До відома! Порушення термінів оплати, прострочення платежу вже погіршують вашу кредитну історію, не кажучи вже про примусове стягнення боргу.

Список боржників

Список кредитних боржників (Реєстр боржників) знаходиться у відкритому доступі. Для отримання з неї відомостей достатньо знати прізвище, ім’я та номер платника податків для фізичних осіб, або найменування та ідентифікаційний номер юридичної особи. Тобто відомості може отримати будь-хто.

Основними обмеженнями для боржників, що потрапили в чорний список, стають:

 • Неможливість продажу майна, яке потребує оформлення прав власності. Нотаріуси та державні органи, які оформляють ці права, зобов’язані перевірити продавця по реєстру.
 • Крім того, реєстр все ширше застосовують для перевірки потенційних співробітників та партнерів.

Щодо списку боржників у Бюро кредитних історій, його використовують лише для службового користування, вам загрожує лише неможливість отримати новий кредит. Співробітники банку або МФО обов’язково перевірять вас у списку.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Якщо ви перебуваєте в Реєстрі боржників, запитувати дані в Бюро кредитних історій немає сенсу, ви точно в списках боржників.

Чорний список банків

Чорні списки банків також існують, банки мають свої списки, але користуються ним лише співробітники банку, його немає у загальному доступі. Якщо ви звернетеся до банку за кредитом, банк насамперед перевірить вас у своєму чорному списку, у кредиті можуть відмовити.

Список боржників з мікрозаймів, як окремий реєстр, звісно не існує, МФО користуються як державними реєстрами, так і чорним списком приватних Бюро кредитних історій. Обмін інформацією між МФО звичайно дуже розповсюджений, до чорного списку боржників МФО більшою мірою потрапляють шахраї, мета яких оформити якнайбільше кредитів і не платити.

Важливо! Всі дані про борги та кредити збирають банки, МФО та Бюро кредитних історій, тому приховати інформацію про проблему, наявність неоплаченого боргу чи кредиту не вийде.

Як дізнатися, чи є ти у чорному списку банків

Як дізнатися, чи є я у списку боржників? Для того, щоб дізнатися, чи є у списку боржників, можна використовувати кілька способів:

 • перевірити себе у Реєстрі боржників;
 • перевірити себе у Бюро кредитних історій;
 • спробувати отримати кредит у банку чи МФО.

Доступ до Реєстру боржників безкоштовний та цілодобовий, відповідно і перевірка проста. Подати заявку на отримання кредиту теж просто, у разі відмови фахівець банку може повідомити причину, але можуть відмовити без пояснення. У Бюро кредитних історій довідка буде платною, а інформація може бути відсутня.

До відома! Іноді, з’ясувати, чому не дають кредит дуже складно і не завжди це означає, що ви в будь-якому списку боржників. Банк легко може відмовити у видачі кредиту, якщо у боржниках один із ваших родичів.

Виключити себе з чорного списку боржників

Видалити себе з чорного списку боржників, можна різними способами. Все залежить від того, що сталося, якщо вас внесли до списку Реєстру боржників, щоб відомості видалили, має відбутися одна з наступних подій:

 • повна оплата боргу;
 • подання апеляції.
 • відгук стягувачем виконавчого документа.
 • відмова стягувача від залишення у себе нереалізованого майна.
 • ліквідація кредитора.

Як прибрати себе з чорного списку банку чи МФО, однозначних інструкцій немає, як то кажуть, “рукописи не горять”, виправити кредитну історію складно. Рекомендується брати невеликі кредити та обслуговувати їх протягом кількох років без порушень, таким чином відновлюючи довіру системи.

Якщо відомості про вас потрапили до чорного списку боржників, краще звернутися за допомогою до юристів, цілком можливо доведеться вирішувати проблему через суд.

Як прибрати себе зі списку боржників?

Список неплатників кредитів. Перевірити себе в списку боржників. Онлайн – консультація юриста. Ми знаємо як вирішити вашу проблему з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн