Юридична компанія «ПІК»

ЯК ДОМОВИТСЬ З КОЛЕКТОРАМИ ПРО ЗМЕНШЕННЯ БОРГУ

Як правильно сплатити борг колекторам – найпопулярніше питання, з яким доводиться стикатися боржникам банків та МФО, коли право вимоги перейшло колекторам.

«Жахливий» імідж колекторів – не міф, варто врахувати, що колектори діють жорсткіше ніж кредитор, іноді порушуючи закон. Але і з ними можна домовитися про погашення кредиту на вигідних для вас умовах, але для цього буде потрібна допомога юриста за кредитами.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Чи можна домовитись з колекторами

Домовитися з колекторами про порядок виплат, про розстрочення та знижки можна. Запитань, які ставлять юристам достатньо, основними є:

 • як домовитись з колекторами про погашення заборгованості;
 • як домовитись з колекторами про розстрочку;
 • як домовитись з колекторами про зменшення боргу;
 • як домовитись з колекторами про списання боргу.

У пошуку шляхів, як домовитися з колекторами щодо погашення заборгованості, слід бути дуже обережними. Не варто показувати свою зацікавленість у якнайшвидшій виплаті боргу у зв’язку, наприклад, із необхідністю. У такому разі на знижку можна не сподіватись.

Більше того, колектори можуть змінити умови домовленості: спочатку вони погоджуються на одну суму, а потім висувають додаткові вимоги. Щоб не стати жертвою обману, варто одразу підключити до справи юриста.

Важливо! Навіть якщо ви чітко знаєте, про що можна домовитися з колекторами і вже вдалося дійти взаємної згоди, всі домовленості фіксуйте письмово, найкраще офіційно на папері. Все листування варто вести через листи, що надсилаються поштою.

Якщо не платити колекторам

Розглядати способи, як не платити колекторам, допустимо (але небажано) тільки якщо виконуються одночасно 3 умови:

 • кредит беззаставний;
 • поручителі відсутні;
 • у власності немає нерухомості та/або авто.

У такому разі співробітники колекторської компанії не зможуть зайти далі за неприємні розмови, психологічний тиск. Якщо сума боргу невелика, звертатись до суду невигідно.

Проте ховатися від колекторів, ігнорувати дзвінки та повідомлення – не найкращий варіант вирішення проблеми. Щоб назавжди закрити питання з проблемним кредитом, рекомендуємо все ж таки віддати борг, домігшись максимально вигідних умов погашення.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Перш ніж розглядати будь-які можливості, як не платити кредит колекторам, варто встановити їхню правомочність. Вимагайте від колекторів пред’явити договір про відступлення права вимоги до погашення боргу коллекторам. Колекторська компанія також має надіслати боржнику листа про те, що вона є його новим кредитором.

Що можуть зробити колектори

Щоб правильно реагувати на вимоги нового кредитора, потрібно знати, що можуть зробити колектори в Україні. Закон № 4241, який набув чинності у липні 2021 року, жорстко обмежує права представників колекторських організацій.

Зокрема, колектори не мають права:

 • стягувати суми понад передбачені договором та законом;
 • приходити до боржника додому та на роботу;
 • загрожувати споживачеві арештом;
 • чинити тиск на родичів боржника;
 • надсилати повідомлення про прострочення по e-mail та СМС;
 • контактувати зі споживачем після отримання інформації про надання інтересів боржника адвокатом.

Телефонувати позичальнику дозволено тільки в будні дні з 9:00 до 20:00, не частіше ніж 1 раз на тиждень.

До відома! Якщо кредит беззаставний, все, що можуть зробити колектори – це вимагати сплати боргу за допомогою дзвінків, офіційних листів та особистої зустрічі. Примусово стягнути можуть лише за виконавчим написом нотаріуса, він незаконний і його легко оскаржити.

Чи потрібно платити колекторам

Чи варто сплачувати борг колекторам? Самостійно віддавати гроші, продавати цінні речі, щоби розплатитися, однозначно не варто. Тисячі ошуканих боржників в Україні вже переконалися. Ви можете заплатити, і вас залишать на певний час у спокої, а потім знову повернеться з вимогами. І так до безкінечності.

Який би психологічний тиск на вас не чинили, якщо немає грошей, у жодному разі не погоджуйтеся взяти новий кредит для погашення боргу. Обов’язково перевіряйте правильність та законність нарахованої кредитором суми.

До відома! Платити колекторам або чекати суду – вибрати правильний шлях і вжити грамотних дій щодо позбавлення проблемної заборгованості допоможе адвокат по кредитах.

Як сплатити борг колекторам

Якщо колекторська компанія купила заборгованість у банку або МФО за мінімальною ціною, ви маєте шанс домогтися знижки і погасити кредит на вигідних умовах. У той же час необхідно знати, як сплатити колекторам, щоб закрити борг назавжди та не стикатися з новими вимогами.

Бажано проводити розрахунки через банк, оскільки всі рухи коштів у разі фіксуються. Факт погашення боргу має бути підтверджено гарантійним листом. Однозначно, те, чого не варто робити – це віддавати гроші під чесне слово домовившись по телефону про прощення або списання частини. обіцянкам колекторів не варто вірити.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Коли борг продали колекторам, платити чи ні – це питання варто вирішувати лише в індивідуальному порядку. Практика показує, що в 99% випадків віддавати позику все ж таки доводиться. При зверненні до спеціалістів із кредитів ви зможете списати штрафи та пеню, оформити розстрочку, а також бути спокійними щодо закриття кредиту.

Як позбавиться від колекторів

Незважаючи на жорсткі вимоги до діяльності колекторських компаній, спілкування з їхніми представниками – не найпростіший та не дуже приємний процес. Психологічне тиск, маніпуляції з боку колекторів часто змушують боржників робити необдумані вчинки.

Як вирішити питання з колекторами, якщо вони неохоче йдуть на переговори чи не погоджуються на знижку? Звертайтеся до компанії «ПІК». Адвокат за кредитами, що має успішний досвід у аналогічних справах, допоможе налагодити ефективний діалог та гарантовано закрити проблемну заборгованість із мінімальними витратами.

Чи можуть колектори забрати майно?

Чи варто платити колекторам! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн