
Юридична компанія «ПІК»
ЯК ПОДАТИ НА БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ

Як подати на банкрутство фізичної особи, розповімо як це зробити, а також обговоримо нюанси проведення процедури, як і куди подавати заяву.
Банкрутство фізичної особи – це визнання неплатоспроможності конкретного громадянина. Дана судова процедура дозволяє позбутися від боргів, з якими фізична особа з якихось причин не може розрахуватися своїми силами.
Хто може подати на банкрутство з фізичних осіб
Якщо вас цікавить питання про те, як подати на банкрутство фізичної особи, значить, найімовірніше, розмір заборгованості за кредитами не відповідає загальному рівню сукупного доходу вашої сім’ї. Завдяки цій статті ви зрозумієте, хто може подати позов про банкрутство фізичної особи, і що для цього потрібно.
Звернутися до суду з заявою про визнання неплатоспроможності може тільки сам боржник. До даної заяви додаються такі документи:
- Копія трудової книжки із зазначенням відомостей про роботодавця.
- Перелік всіх відкритих кредитів із зазначенням суми заборгованості.
- Опис активів.
- Документи, що підтверджують факт здійснення операції щодо рухомого і нерухомого майна, цінних паперів та інших активів.
- Декларація про майновий стан боржника.
- План реструктуризації наявної заборгованості перед кредиторами.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Процедура банкрутства може здатися досить простий. Однак такий спосіб списання боргів має ряд правових особливостей. Саме тому перш ніж подати заяву про банкрутство фізичної особи, необхідно звернутися за допомогою до юриста.
Подати заяву в суд на банкрутство фізичної особи
Звернутися до суду з заявою про банкрутство може будь-який громадянин. Однак, для того щоб суд виконав позовні вимоги, слід дотримуватись таких умов:
- невиплата за кредитними зобов’язаннями перевищує 50% від загальної суми щомісячних платежів;
- боржник припинив сплачувати кредити більш 2 місяців назад;
- щодо боржника винесено постанову про відкриття виконавчого провадження;
- у майбутнього банкрута немає майна, на яке можна звернути стягнення.
Багато громадян задаються питанням при якій сумі боргу можна подати на банкрутство фізичної особи. Відповідь проста: сукупна заборгованість перед кредиторами повинна бути більше 30 розмірів мінімальної заробітної плати на день подачі заяви.
Важливо: підстав подати заяву в суд на банкрутство фізичної особи достатньо багато. У деяких випадках ініціювати процедуру можна, не чекаючи прострочення по обов’язкових платежах.
Куди подати заяву на банкрутство фізичної особи
Приступати до процесу оголошення себе банкрутом можна після того, як громадянин переконався в тому, що потрапляє під перераховані вище ознаки.
Цікавитесь, куди і як подати заяву про банкрутство фізичних осіб?
Заява подається до господарського суду за місцем проживання. При цьому пакет документів, який додається до нього, повинен повністю відповідати законодавчим вимогам.
Декларація про майновий стан боржника – документ, що викликає найбільшу кількість запитань. Саме в ньому перераховується все майно боржника, а також досконально розписуються доходи і витрати майбутнього банкрута і всіх членів його сім’ї.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Декларація про майновий стан, а також перелік кредиторів і боржників – документи, від яких залежить рішення суду. Поставтесь до складання цих документів максимально відповідально.
Подати позов на банкрутство фізичної особи
Тепер давайте детально обговоримо судову процедуру банкрутства.
Подати позов про банкрутство фізичної особи можна тільки після оплати суми винагороди арбітражного керуючого.
Після прийняття заяви, суд призначає арбітражного керуючого. Подальший розвиток подій умовно можна розділити на наступні етапи:
- Встановлення заборони на розпорядження майном і заборони на виїзд за кордон( не обов’язково).
- Введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
- Зупинка всіх відкритих виконавчих проваджень.
- Скликання зборів кредиторів.
- Затвердження плану реструктуризації заборгованості.
Що буде, якщо подати на банкрутство фізичній особі? Більшість громадян сподівається, що фінальною стадією даної процедури є повне звільнення від наявних боргів. Однак, такий результат можливий не у всіх ситуаціях.
При наявності будь-яких активів, основним завданням процедури банкрутства стає збереження майна. Саме тому до процесу банкрутства слід залучати профільних юристів.