Юридична компанія «ПІК»

ВИЗНАННЯ ФІЗИЧНОЇ ОСІБИ БАНКРУТОМ

Визнання банкрутом фізичної особи стало можливо відносно недавно – «Кодекс України про процедури банкрутства» набув чинності 21 жовтня 2019 року, – тому у простих громадян залишається безліч питань по цій процедурі. Давайте розглянемо алгоритм дій людей, які стали неплатоспроможними.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Підстави для визнання фізичної особи боржника банкрутом

Згідно з Кодексом, підстави для визнання банкрутом фізичної особи такі:

 • загальна сума непогашених боргів становлять не менше 30 мінімальних заробітних плат (до 1 грудня 2021 року ця 180 тис. грн.);
 • протягом останніх двох місяців кредити та інші фінансові зобов’язання погашають більше ніж наполовину від суми щомісячних платежів;
  немає майна, вартість якого покриє боргові зобов’язання;
 • існують інші обставини, що вказують на те, що найближчим часом боржник не може виконувати свої фінзобов’язання.

Заява фізичної особи про визнання банкрутом

Для запуску процедури відновлення платоспроможності (саме так називається в законодавстві процедура банкрутства для звичайних громадян), боржник повинен подати до господарського суду за місцем своєї реєстрації заяву про визнання банкрутом фізичної особи з пакетом необхідних документів, які підтверджують неможливість виконувати фінзобов’язання і з проектом плану реструктуризації боргів .

У разі відсутності підстав для відмови, позов про визнання банкрутом фізичної особи приймається судом до розгляду, вводиться 120-денний мораторій на зобов’язання боржника і за допомогою випадкового автоматичного відбору призначається арбітражний керуючий.

До відома! Мораторій не поширюється на зобов’язання по сплаті аліментів.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Потрібно бути готовим до того, що суд може обмежити боржника у праві розпоряджатись рухомим і нерухомим майном, а також накласти арешт на майно та на кошти на банківських рахунках, а цінні речі можуть бути передані на зберігання.

Порядок визнання банкрутом фізичних осіб

Порядок визнання фізичної особи банкрутом складається з декількох етапів:

 • Протягом дії 120-денного мораторію на фінзобов’язання, фізособа спільно з арбітражним керуючим розробляє план реструктуризації боргів, який повинен бути узгоджений з кредиторами і поданий на розгляд суду.
 • Після відкриття судом провадження у справі про неплатоспроможність, інформація про боржника розміщується на сайті Prozorro, щоб в 30-денний термін всі зацікавлені в справі кредитори мали можливість заявити про свої вимоги до фізособи.
  У наступні 60 днів вимоги кредиторів розглядаються судом.
 • Порядок визнання фізичних осіб банкрутами також включає в себе процедуру погашення боргів за допомогою продажу майна до повного покриття фінзобов’язань боржника. У разі, коли боржник не виконує план реструктуризації, він не узгоджений кредиторами або не затверджений судом – фізособа стає банкрутом.

Важливо! Квартира до 60 кв.м. і будинок до 120 кв.м. не можуть бути продані в рахунок погашення боргів, якщо це єдине житло боржника і воно не знаходиться в іпотеці.

Наслідки визнання банкрутом для фізичної особи

Наслідки визнання банкрутом для фізичної особи в Україні найбільш м’які в порівнянні з іншими європейськими країнами, де збанкрутілий особа не може стати депутатом і працювати в органах держвлади, займатися підприємницькою діяльністю і отримувати кредити.

Наслідки визнання банкрутом фізичних осіб можна розділити на дві категорії:

 • Обмеження під час судового процесу – неможливість відчуження майна внаслідок його арешту, заборона на виїзд за кордон і блокування банківських рахунків. Варто зауважити, що ці заходи застосовуються до боржника у вигляді виключення, коли є ризики ухилення від зобов’язань.
 • Обмеження після відновлення платоспроможності зводяться до того, що боржник не може повторно збанкрутувати протягом найближчих 5 років і при укладанні угод повинен повідомляти про своє банкрутство, наприклад, при оформленні кредиту.

До відома! Плюсом в процедурі відновлення платоспроможності фізособи є можливість боржника почати життя з «чистого аркуша» і не платити додаткові штрафи, пені та неустойки за кредитами, які спишуться під час судового процесу.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Починаючи процес банкрутства, не варто намагатися приховати інформацію про свій майновий стан. Коли ця інформація стане відома суду або кредиторам, судове провадження буде закрито, а майно може бути продано в рахунок погашення фінзобов’язань боржника.

Процес визнання банкрутом фізичної особи

Процес визнання банкрутом фізичних осіб займає від кількох місяців, якщо боржник увійде в процедуру погашення боргів, до 5 років, якщо мова йде про виконання фінзобов’язань відповідно до плану реструктуризації. Терміни визнання фізичної особи банкрутом можуть розтягнутися на 15 років, якщо мова йде про іпотечний кредит.

Не варто виключати варіант розвитку подій, при якому арбітражний керуючий вступить у змову з кредиторами для придбання майна боржника за заниженою вартістю. Тому перед початком процедури, ми радимо звернутися за допомогою до фахівця в юридичній сфері.

Як подати на банкрутство фізичної особи?

Визнання фізичної особи банкрутом! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн