
Юридична компанія «ПІК»
ОГОЛОШЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ БАНКРУТОМ

Подати на банкрутство фізичної особи в Україні стало можливо з 21 жовтня 2019 року, вступив у дію новий «Кодекс про процедури банкрутства». До цього банкрутувати могли виключно юридичні особи. З’ясуємо, які додаткові можливості дає процедура банкрутства, і як здійснити.
ЧИТАТИ ЩЕ: ЯК ПОДАТИ НА БАНКРУТСТВО В УКРАЇНІ
Банкрутство при вирішенні проблеми боргів
Стандартний варіант стягнення боргу передбачає наступні етапи:
Рішення проблеми в досудовому порядку. На цьому етапі використовуються звернення до боржника, а іноді і використання колекторських методів.
Звернення в суд або до нотаріуса, отримання виконавчого листа про примусове стягнення боргу. Правило про те, що борги потрібно платити, ніхто не відміняв.
Звернення до виконавця та відкриття провадження. Одночасно з відкриттям провадження позичальник потрапляє у базу даних Єдиного реєстру боржників. Після цього взяти позику або продати цінне майно неможливо.
Арешт, конфіскація, розпродаж майна боржника. Виручені кошти йдуть на погашення боргу.
Якщо для повного розрахунку майна не вистачило, позичальник залишається без нічого і з боргом. Будь-які отримані ним засоби і будь-яке придбане майно можуть бути конфісковані і спрямовані на погашення боргів. Відновити платоспроможність у цій ситуації майже неможливо.
Процедура банкрутства фізичних осіб призначена якраз для того, щоб несприятливий сценарій, описаний в останньому пункті, не був реалізований. При банкрутстві, судом призначається арбітражний керуючий, який розробляє план розрахунку по боргах. Варіанти вирішення проблеми можуть бути різними, але якщо майна недостатньо, борги, що перевершують його ціну, списуються. Позичальник позбавляється більшої частини майна, але виходить з процедури без боргів. При цьому не може бути конфісковано єдине житло, не можна забирати гроші з пенсійних рахунків та накопичення у фондах соціального забезпечення.
Процедура банкрутства може бути використана для захисту прав позичальника. Після її проходження, відновити платоспроможність набагато простіше, ніж опинившись у ситуації, коли все зароблене негайно вилучається для погашення боргу.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
Юридична допомога при банкрутстві фізичних осіб
Подати на банкрутство фізичної особи повинен сам позичальник. Однак, щоб домогтися бажаного результату, більшості українських громадян потрібна юридична допомога. Причин для цього дві:
Недостатня теоретичної і практичної підготовки більшості українців в юридичних питаннях. Суд — змагальний процес, щоб виграти його, потрібно вміти правильно реагувати на перешкоди. Юристи це вміють, а звичайні громадяни — ні.
Банкрутство фізичних осіб – нова процедура. Усталеної судової практики поки немає. Рішення суду може бути непередбачуваним. Тільки допомога адвокатів здатна захистити позичальника від неприємних несподіванок.
Юридична компанія ПІК успішно захищає права боржників понад 10 років. Надаємо юридичну допомогу з банкрутства фізичної особи. Зверніться по допомогу в компанію ПІК, дізнайтеся варіанти вирішення кредитних проблем.