Юридична компанія «ПІК»

ТЕРМІН ДАВНОСТІ ВИКОНАВЧОГО ЛИСТА ПО КРЕДИТАХ

У середовищі позичальників, нездатних своєчасно погашати кредити, циркулює маса різних чуток, загальний вміст яких зводиться до того, що можна взяти в борг, не платити і за це нічого не буде. Одна з цих чуток – термін давності судового рішення по кредиту. Нібито, якщо ховатися від кредитора, нічого йому не сплачуючи, через кілька років, борг спишеться автоматично. Розберемося, чи має цей слух під собою підстави.

ЧИТАТИ ЩЕ: ТЕРМІН ДАВНОСТІ ПО КРЕДИТУ

Що говорить закон

В Україні, як і в усьому цивілізованому світі, законодавство захищає права всіх громадян, в тому числі і кредиторів. Позичені гроші повинні бути повернуті в повному обсязі у встановлений термін. Якщо це встановлено договором кредитування, борг повинен бути повернутий, разом з нарахованими на нього відсотками і штрафами. Все це передбачено в кожному кредитному договорі. За боргами кожен позичальник відповідає всім своїм майном, незалежно від того, передавалося це майно в заставу по конкретному кредиту.

Таким чином, не платити борги і очікувати, коли їх пробачать, не можна. Борг не буде списаний автоматично. Навпаки, він буде збільшуватись за рахунок нарахування відсотків і штрафів.

Про терміни давності

Термін давності – це проміжок часу, після закінчення якого правопорушник не може бути притягнутий до відповідальності. У нашому випадку мова йде про матеріальну відповідальність позичальника перед кредитором щодо погашення боргу.

Термін давності виконавчого листа в Україні не встановлено. Якщо рішення суду винесено, то воно повинно бути виконано позичальником добровільно або примусово. Пропустити термін давності може тільки кредитор, але таке трапляється вкрай рідко. Є ще й термін дії виконавчих документів. Отримавши рішення суду, кредитор повинен звернутися до виконавчої служби протягом 3-х років. Цей термін він теж пропускає рідко. Якщо після закінчення трьох років кредитору не вдається погасити виконавчий лист, його відзивають в кінці терміну і пред’являють знову. Якщо кредитор не пропустить ці терміни, лист буде дійсний десятки років.

Термін давності по виконавчому провадженню в законі не встановлено, і за загальним правилом він теж становить 3 роки. Однак в цей термін не входить час, протягом якого боржник переховувався. Відповідно, якщо боржник не ховається, за 3 роки у нього стягують борг, а якщо ховається, борг стягнуть після його виявлення. Не платити і зберегти майно не вдасться.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: КОЛИ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ТЕРМІН ДАВНОСТІ ПО КРЕДИТУ

Термін давності виконавчого збору

За роботу по стягненню боргу виконавча служба отримує оплату, звану виконавчим збором. Покладають її на боржника, і важливо розуміти, що невиплата цих коштів теж борг. Виконавчий збір терміну давності не має, і виникає відразу після закриття виконавчого провадження. Разом з постановою виконавець може накласти новий арешт на все майно боржника. Поки збір не буде погашений, арешт не буде знятий. Навіть якщо кредитор збанкрутував, банк закрився, виконавчий збір доведеться платити або оскаржити в суді. Такі рішення вже є, суд вважає, що якщо борг не був стягнутий, то і виконавчий збір платити не потрібно.

Якщо у вас виникло питання в терміни давності виконавчого листа, судового рішення або виконавчого збору, зверніться до юриста.

Який термін давності рішення суду або виконавчого провадження? Як застосувати термін давності і не платити кредит? Онлайн консультація. Знайдемо рішення вашої проблеми, з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить компанию ПИК и юриста Елену. Столкнулся в феврале с внушительной проблемой (долги родственника в 11 МФО с шестизначной суммой только по телу кредитов), обратился за помощью в ПИК. Корректно определили тактику, затем закрыли вопросы последовательно и с минимальными потерями. Сегодня получили справку о закрытии финального 11го кредита. Искренне рекомендую и желаю успехов!

  thumb Роман Городовой
  19.08.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить Олега Секрета за оказанную помощь. Наконец то наша семья освободилась от 2-х кредитов 2008 года. До обращения в компанию "Пик" обращались к нескольким юристам, но профессиональную помощь получили в "Пик". Желаем всех благ! Обязательно будем рекомендовать ваши услуги знакомым.

  thumb Юрий Нижник
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить благодарность юристу ЮК ПИК Егору за грамотную, квалифицированную помощь в моём деле. Благодаря его опыту был достигнут положительный результат. Спасибо!

  thumb Светлана Дорошенко
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить свою огромную благодарность компании ЮК ПИК и особенно Егору и Денису. Благодаря их опыту, высокому профессионализму, терпению и настойчивости они довели до конца и положительно завершили, как мне казалось уже безнадежным, мое дело. Если меня спросят, к какой юридической компании я рекомендовал бы обратиться за помощью - ЮК Пик.

  thumb Vasyl Albul
  25.07.2021
Коментарі

 • Альона

  22.04.2021 в 23:55

  Маю 12 мікрозаймів. Допоможіть розгребтися з боргами

  Відповіcти
  • admin

   19.05.2021 в 17:23

   Вітаємо. +38 (095) 150 0501 або +38 (097) 050 0501. Позакриваємо зі знижкою, телефонуйте.

   Відповіcти
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн