Юридична компанія «ПІК»

ЯКІ МФО ПОДАЮТЬ ДО СУДУ

МФО подали в суд і по суті, у боржника всього кілька варіантів: не звертати увагу, суд ухвалить рішення без боржника, яке все одно можна переглянути, або одразу вступити в судову суперечку з МФО.

Суди з МФО відбуваються все частіше, причина тому – заборона на використання виконавчого напису нотаріуса на початку 2022 року. Звернення МФО до суду – єдиний спосіб стягнути борг з боржника, який “не боїться колекторів”, і можна з упевненістю констатувати, що кількість звернень МФО до судів буде тільки зростати.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

МФО суд

Суд з МФО був рідкістю аж до 2023 року, навіщо подавати до суду, коли можна було зробити напис: швидко; дешево; ефективно, а арештувати рахунки боржника і списати гроші можна з таким самим успіхом. Тепер все не так, МФО потрібно звертатися до суду і суди з МФО, найімовірніше, будуть звичайним явищем, таким самим, як і за іншими кредитами.

Хто судився з МФО, той знає, що такі організації не поспішають зі зверненням до суду, чекаючи, доки набіжить кругленька сума відсотків, до яких ще приплюсують штрафи і пеню (заборонені на час воєнного стану). При цьому боржник не може знати, до яких методів вирішить вдатися кредитор: до залучення колекторів і “вибивання” грошей погрозами чи буде суд із мікрофінансовою організацією.

МФО подали до суду – це не привід для паніки, але й бездіяти також не можна. У разі вашої неявки на засідання і відсутності заперечень, суд з великою часткою ймовірності задовольнить вимоги МФО, і якщо не оскаржити рішення, проблем буде більше. Все майно і рахунки заарештують і можуть списати гроші з рахунку.

Важливо! У кого був суд з МФО, і хто як слід до нього підготувався, часто домагаються можливості погасити борг зі списанням величезних сум неустойки і закривають кредит на пільгових умовах.

Чи подають МФО в суд

Чи подають мікрозайми в суд, так, можуть подати, але ніхто не може дати однозначну відповідь на питання – коли мікрозайм це зробить. Однак не варто вірити і твердженням, що МФО взагалі не подають до суду. Хоча насправді МФО частіше погрожують судом, ніж подають позови.

Мікрозайм подав до суду і у вас є кілька місяців до розгляду справи і щоб підготуватися до слухань. На першому засіданні суди не виносять рішення і представники МФО навіть не ходять на них. На другому засіданні, навіть за неявки боржника, рішення буде ухвалено, але його все ще можна оскаржити.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Чи можуть МФО подати до суду на боржника? Мікрозайми подають до суду досить рідко, але щоб убезпечити себе від можливого “сюрпризу”, проконсультуйся з юристом.

МФО не подають до суду

Чому мікрозайми не подають до суду? Звернення до суду – не найпопулярніший серед мікрофінансових організацій шлях стягнення боргів, оскільки:

  • розгляд у суді вимагає часу і грошей, і не гарантує повернення займу;
  • розгляд справи судом, а потім примусове стягнення грошей можуть затягнутися на довгі місяці.

Список МФО, які не подають до суду, відсутній навіть у юристів. Точного списку українських МФО, які не подають до суду на боржників, ви не знайдете ніде, якщо десь є в інтернеті – це приблизний і дуже неточний список. При цьому будь-який кредитор має право стягнути заборгованість у судовому порядку і може почати готувати позов уже після першого прострочення.

Важливо! Якщо МФО не подає до суду, це ще не означає, що вам пробачили борг. Причому судовий розгляд – не найгірший наслідок прострочення боргу. Принаймні в суді у вас є всі шанси, спираючись на закон, захистити свої інтереси, на відміну від терору колекторів.

Які мікрозайми подають в суд

Які МФО подають до суду, можна визначити, лише ґрунтуючись на судовій практиці та відгуках на форумах боржників. До них в основному належать великі фінансові організації: “ШвидкоГроші”, “ЄвроГроші”, “Dinero”, “Alexcredit”, “Ваша готівочка”. Через який час МФО подає до суду і чи станеться це взагалі – нікому не відомо. Через скільки днів прострочення МФО подає до суду – так питання взагалі не варто розглядати, не варто чекати суду з МФО через 30 днів, і навіть через 90 днів прострочення, більшість позовів подається МФО після 180 – 360 днів прострочення. Строк позовної давності для всіх кредитних договорів однаковий і становить 3 роки, саме стільки є часу у МФО, щоб подати до суду на боржника.

Як швидко МФО подають до суду, відповімо прямо – це не буде одразу після прострочення, алгоритм стягнення боргів за мікрозаймами передбачає тривалий період колекторського стягнення. А якщо ви ще й платите після погроз – процес ще більше затягнеться. Через який час мікрозайми подають до суду, зокрема, залежить від суми боргу, стягнути тисячу гривень не вигідно, а двадцять тисяч – це вже гроші.

Рада юридичної компанії “ПІК”

На список МФО, які подають до суду, орієнтуватися не варто. Якщо кредитор вважав за краще не судитися, це не означає, що позов не можуть подати колектори, яким продано борг. До речі, колектори набагато жорсткіше стягують борги, ніж МФО.

Мікрозайми судова практика

При простроченні у виплаті мікрозайму, онлайн-кредиту, досудове стягнення МФО застосовують найчастіше. Деякі компанії мають власний відділ, який займається проблемними боржниками, зокрема примусовим стягненням. Інші продають борги фінансовим компаніям (колекторам). Основний сенс досудового стягнення МФО полягає в залякуванні та маніпуляціях, психологічному тиску, лякають і позовом до суду. Якщо вважаєте, що вимоги щодо сплати боргу завищені, чекайте суду або звертайтеся до юристів.

У більшості випадків суди відмовляють у задоволенні позовних вимог про розірвання договору мікропозики або про недійсність її умов. Суди виходять з того, що позичальник діє вільно, використовує гроші за договором у своєму інтересі та має можливість обирати між різними кредитними пропозиціями на ринку. Якщо для позичальника його електронний підпис для отримання заповітних грошей здається віртуальним, то для суду – аргумент на користь добровільного прийняття на себе зобов’язань за договором. Що стосується оскарження суми стягнення за мікрозаймом, ситуація не така однозначна і позичальникам, за участю адвоката, вдається списати більшу частину боргу.

Мікрозайми судова практика – ще жодному МФО не вдалося стягнути всю заявлену в позові суму боргу, звісно, якщо боржник звернувся до адвоката і був присутній на суді. Судова практика щодо мікропозик за відсутності боржника на суді навпаки – вся на користь МФО і суми стягнення позамежні.

До відома! Судова практика щодо онлайн-позик підтверджує, що у боржника є всі шанси виграти суд з МФО або колекторами. Необхідно тільки розробити грамотну стратегію захисту своїх прав, зібрати докази порушень з боку МФО.

Що робити, якщо МФО подали до суду

Як судитися з мікрозаймами, скажемо одразу, без адвоката не обійтися, а крім того, іноді потрібне і залучення судового експерта для перерахунку заборгованості. Саме неправильні розрахунки та неправильний розподіл сплачених боржником коштів є хибними та незаконними у спорі з МФО. І від того, на чию сторону стане суд, і залежатиме, яку суму доведеться сплатити боржнику в кінцевому рахунку.

Що буде, якщо МФО подасть до суду – все просто, буде судовий процес і не один, який ніяк не вплине на життя боржника до його закінчення. Якщо процес не контролювати, суд винесе рішення і МФО отримає виконавчий лист, далі – арешт майна і рахунків, списання грошей з рахунку або зарплати та інші неприємності. Як судитися з МФО все одно доведеться вирішувати боржнику, але відсутність інтересу до суду з МФО загрожує фінансовими втратами.

До відома! Якщо МФО подало до суду, боржнику необхідно доводити свою неплатоспроможність, незаконність нарахування відсотків і неустойки, надати вагомі аргументи. В іншому випадку, будуть автоматично задоволені вимоги МФО.

Як подати в суд на МФО

Подати в суд на МФО, таке бажання боржників криється в непомірних відсотках і штрафних санкціях, нарахованих МФО, і відповідно, в неможливості виплатити борг або незгоді з грабіжницькими сумами. Але при подачі позову на МФО самим боржником, у більшості випадків, боржникам відмовляють у розгляді або судовий процес затягується і боржники самі втрачають інтерес до подальшого судового розгляду. Про судові процеси, пов’язані з мікрозаймами, коротко розповімо нижче.

Боржник повинен звернутися до суду на МФО, коли договір потрібно визнати виконаним або недійсним, або коли потрібно оскаржити виконавчий напис нотаріуса. Просто подати позов в суд на МФО, у зв’язку з незгодою з нарахованими відсотками, пенями і штрафами – НЕ МОЖНА. Не слухайте “горе”-юристів – витратите час і гроші. Подати до суду на мікрофінансову організацію варто, якщо борг сплачено в рамках виконавчого провадження, і ви хочете уникнути повторних стягнень, а також коли після закінчення кредитного договору та повного погашення було нараховано відсотки або штраф, і якщо ви не брали кредит і стали жертвою шахраїв.

Безумовно, взятий кредит платити потрібно, проте не варто задовольняти непомірні та незаконні вимоги МФО. Юристи компанії “ПІК” знають як виграти суд з МФО, допоможуть знайти правильний вихід зі складної ситуації

ЯКІ МФО ПОДАЮТЬ ДО СУДУ?

Подати в суд на МФО. Мікрозайми судова практика. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


Очень доволен данной компанией, в частности руководителю юридического отдела Денису. Выслушав ситуацию и обсудив условия, в короткие сроки решили проблему, на любые вопросы был ответ, отвечали сразу. Пользуюсь услугами второй раз, поэтому могу советовать обращаться. Надежная компания, прекрасные сотрудники, всегда доводят ситуацию до конца и сопровождают качеством на каждом этапе

роман Дым Avatar роман Дым
10.01.2024

Я очень благодарен юридической компании "ПИК", и в частности моему юристу Станимак Денису Дмитриевичу за помощь в решение моего вопроса. Следуя рекомендации Дениса Дмитриевича я нашёл выход из сложившейся ситуации с банком. Мира Вам и процветания!!! РЕКОМЕНДУЮ!!!

Игорь К. Avatar Игорь К.
05.01.2024

Хочу сказать большое спасибо юристу Олегу, очень квалифицированный специалист. Помогает решить мне мои проблемы с МФО. Так как у меня много кредитов, я уже не первый раз обращаюсь к нему и никаких жалоб как говорится нету. Обращайтесь не пожалеете

Виктория Сафьяник Avatar Виктория Сафьяник
01.11.2023

Очень благодарна вашей компании,а особенно Олегу Григорьевичу Секрет!!! Вопрос,который я не могла решить годами Олег решил за неделю!!! Прекрасный специалист! Человек на своем месте!!! Буду рекомендовать всем,кто нуждается в помощи такого компетентного юриста! Спасибо вам большое Олег Григорьевич!

Ирина Конышева Avatar Ирина Конышева
09.10.2023

Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

Надежда Слесаренко Avatar Надежда Слесаренко
04.10.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн