
Юридична компанія «ПІК»
Закриття іпотечного кредиту

У нинішній економічній ситуації дозволити собі покупку нерухомості можуть далеко не всі, тому іпотека – популярний вид кредитування в Україні. Вдаючись до кредитування, можна отримати зручний фінансовий інструмент і вирішити споживчі проблеми. Але може спрацювати і на шкоду, в зв’язку як з особистими обставинами позичальника – втрата роботи, банкрутство бізнесу, втрата годувальника, хвороба та інше – так і з суспільною ситуацією. Так вже траплялося з валютними позичальниками в 2008 і 2014 роках, коли через різкий стрибок курсу щомісячні платежі стали для багатьох непід’ємними. У випадку з іпотекою ситуація загострюється: якщо не погасити кредит, можна втратити не тільки грошей, але і житла.
Як закрити іпотечний кредит в банку?
Коли позичальник втрачає можливість продовжувати виплати за кредитним договором, банк відносить його до проблемних. Далі починається стандартний комплекс заходів щодо стягнення боргу. На початку, боржника чекають наполегливі дзвінки від менеджерів кредитора, що, звичайно, малоймовірно, але не тягне за собою великих проблем. Звичайно, варто пам’ятати і про додаткові штрафи і пені, які зазвичай передбачені в разі прострочень і нараховуються з першого дня. Якщо ігнорувати банк, справа може закінчиться дуже плачевно – примусовим відчуженням не тільки заставного, а й іншого майна боржника.
За статистикою, близько 10% позичальників зловживають довірою банку і навмисно уникають платежів по кредиту. Решта – жертви обставин, чиї фінансові можливості раптово погіршилися. У такій ситуації люди задаються питанням: «як зберегти іпотечну квартиру?». Це залежить від етапу суперечок з банком, але однозначно не варто ігнорувати проблему – сама собою вона не зникне.
Якщо позичальник розуміє, що його фінансові проблеми носять не короткочасний характер, вірним рішенням буде вдатися до послуг професіоналів. Юристи, які спеціалізуються на проблемних кредитах, володіють достатньою кваліфікацією, щоб передбачити всі дії банку і знайти потрібні важелі тиску на нього і знають як закрити іпотеку. Вони зміцняють позиції боржника та зроблять кредитора більш поступливими. У багатьох випадках грамотні фахівці допоможуть навіть списати частину боргу по іпотеці і заощадити позичальнику до 50% від суми.
Існує велика кількість шляхів закриття проблемного кредиту. Багато з них здатні зберегти позичальникові чималі гроші. Головне – не пускати справу на самоплив. Активна участь боржника на всіх етапах спору з банком збільшує шанси на успішний результат. А залучення до цього процесу профільних юристів – гарантує успіх.