
Юридична компанія «ПІК»
ЧИ МАЮТЬ ПРАВО КОЛЕКТОРИ ПОГРОЖУВАТИ

Погрожують колектори, погрози можуть бути як самому боржнику, так і його оточенню, родичам і навіть сусідам.
Чи мають право колектори погрожувати боржнику словесно і що вони можуть зробити боржнику. Як позбутися тиску з їхнього боку, питання хвилююче тисячі українців.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Погрози від колекторів
Чи можуть колектори погрожувати? Нерідко боржники стикаються із погрозами з боку колекторських компаній. Так, на жаль, це трапляється. Закон про “Колекторську Діяльність” передбачає штрафи та позбавлення ліцензії за таку поведінку, але, схоже, це лякає не багатьох. Дзвінки з прихованих номерів та повідомлення у Вайбері від “інкогніто”, без вказівки кредитора, швидше за все, продовжаться.
Колектори можуть погрожувати, але це незаконно, є право лише інформувати боржника або поручителя щодо позики про наявність боргу та отримувати кошти виключно на добровільній основі. Повноваженнями щодо примусового стягнення, а тим більше у вигляді погроз боржнику, колектори не наділені.
До відома! Якщо колектори погрожують, запишіть дзвінок на диктофон. Це може стати доказом при зверненні до Нацбанку із заявою щодо неправомірних дій колекторів або поліції, якщо неможливо встановити хто дзвонить із погрозами.
Чи мають право погрожувати колектори
Погрози колекторів, безкінечні дзвінки, шантаж, здирництво – все це є порушенням законодавства.
Згідно із законом, колекторам заборонено:
- Телефонувати клієнту з 20:00 до 9:00, у вихідні та святкові дні.
- Використовувати функцію автодозвону необмежено.
- Приховувати вихідний номер телефону, назву та адресу компанії.
- Проводити незаплановані зустрічі з боржником.
- Передавати інформацію про заборгованість третім особам.
- Продовжувати взаємодію Космосу з боржником, якщо їм надані документи, що підтверджують його недієздатність.
- Вчиняти дії, які можуть зашкодити репутації.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Колектори погрожують лише у випадках, коли боржник не платить за кредитом. Правильно складена скарга може зменшити тиск та скоротити кількість дзвінків. Кредит таким чином не закрити – зверніться до юристів для врегулювання боргу.
Що можуть зробити колектори родичам боржника
Колектори загрожують родичам, які не підписували кредитний договір – це також є порушенням закону. Погрози колекторів, неприємне спілкування з колекторами щодня, а тим більше загрози родичам та знайомим, стимулюють багатьох боржників до необдуманих дій, а іноді зовсім крамольних думок.
Кредитні відносини не несуть для самого боржника, родичів боржника, кримінальної відповідальності, вилучення майна без виконавчого документа, заборони залишати Україну та інші неприємності, якими загрожують колектори. Юридична компанія “ПІК” допоможе знизити “градус тиску”, скласти скаргу на погрози колекторів та вирішити проблему з кредитом.