img Термін давності арешту на майно - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Чи існують в Україні терміни давності арештів майна

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Питання про термін давності арешту на майно виникає в процесі зняття такої санкції. Заарештовану власність неможливо продати, подарувати і іншими способами їй розпорядитися.

Звісно, власників такий стан речей не влаштовує, і від арешту вони прагнуть звільнитися. З’ясуємо, що собою являє термін давності, застосуємо він до арешту майна, і як діяти власникам заарештованої власності.

Застосуємо чи термін давності до арешту власності

Згідно з визначенням, в юриспруденції, терміном давності називається проміжок часу, після якого якесь вже настало подія не викликає настання нових юридичних подій. Йдеться про те, що для певних порушень може бути встановлений період, після закінчення якого, винну особу не може бути притягнуто до відповідальності.

Українським законодавством термін давності арешту на майно не встановлено. Це означає, що вже накладений арешт не може бути знятий просто через те, що закінчився якийсь період часу.

Розберемося як накладається арешт на майно:

  • Позивач звертається до суду щодо спірного питання.
  • Суд виносить рішення на його користь.
  • З цим рішенням позивач звертається до виконавчої служби.
  • Виконавець виносить постанову про накладення арешту. Метою цієї санкції, є виконання рішення суду.

Таким чином, майно не може бути звільнено з-під варти до усунення причин його накладення. Рішення про зняття арешту, у формі постанови про це, виносить той, хто застосував цю санкцію. Наприклад, позичальник сплатив борг. Арешт після цього автоматично не знімається. Потрібно звернутися до виконавця, підтвердити факт сплати боргу і просити його зняти арешт.

Що робити власнику арештованого майна

Якщо майно арештоване, необхідно усунути причини, які до цього призвели і отримати постанову відповідного органу. Інших способів, за умови, що арешт накладено законно не існує. Однак, буває, що арешт накладено неправомірно. У цьому випадку за свої права потрібно боротися. Термін давності арешту на майно не встановлено, зате, наприклад, встановлені строки позовної давності за різними спорах. Якщо ці терміни пропущені, а арешт накладено, то його потрібно оскаржити в суді.

Існують і інші юридичні підстави для зняття арештів з власності. Якщо власність заарештована і ви шукаєте шляхи вирішення проблеми, зверніться за допомогою до юристів. Вони вивчать справу і зуміють запропонувати рекомендації для вирішення виниклих труднощів.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(5 голосов, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img