
Юридична компанія «ПІК»
ПІДСТАВИ ДЛЯ ПРИПИНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Припинення виконавчого провадження – це процедура, яка тягне за собою ряд певних правових наслідків, пов’язаних з поверненням боржникові всіх прав на майно.
Невиконання вимог судового акту призводить до виникнення нових прав і обов’язків у сторін виконавчого провадження. Саме тому в таких ситуаціях необхідно розібратися в тому, на яких підставах виконавець може винести постанову про закінчення провадження.
Підстави для припинення виконавчих проваджень
Виконавець не може закрити (припинити) виконавче провадження за власним бажанням. Для цього необхідні певні передумови, точніше – підстава припинення виконавчого провадження:
- суд визнав виконавчий документ таким, що не підлягає до виконанню;
- сторони уклали мирову угоду;
- смерть, визнання померлим або безвісно відсутнім однієї зі сторін виконавчого провадження;
- ліквідація юридичної особи, яка є стороною провадження;
- закінчення строків для відповідного стягнення заборгованості;
- банкрутство боржника;
- фактичне виконання вимог судового акта;
- інші обставини, передбачені ч.1 ст. 39 ЗУ “Про виконавче провадження”.
До відома: Підстави припинення виконавчого провадження мають бути зазначено у відповідній постанові. При цьому виконавець зобов’язаний у своєму рішенні посилатися на конкретний підпункт закону №1404-VIII.
Заява про припинення виконавчого провадження
Заява про припинення виконавчого провадження подається у ситуаціях, при яких виникає необхідність припинити виконавчі дії. У тексті документа перераховуються обставини, які перешкоджають виконанню вимог судового акта.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Перш ніж подавати заяву про припинення виконавчого провадження в відповідну інстанцію (в суд або виконавчу службу), радимо попередньо проконсультуватися з адвокатом і визначити аргументи, які можна використовувати.
Як припинити виконавче провадження
Припинити виконавче провадження виконавець може самостійно (за наявності вагомих причин) або на підставі заяви від зацікавленої особи.
Закінчення строку давності, відсутність майна у боржника або відмова стягувача від своїх вимог є найбільш частими причинами винесення постанови про припинення провадження. В даному випадку юридична допомога сторонам може не знадобитися.
Важливо розуміти, що найбільш значущим наслідком припинення ІП є зняття арешту з майна боржника та скасування інших заходів щодо примусового стягнення. Дана обставина говорить про необхідність отримання грамотної правової допомоги.
Юристи компанії “ПІК” готові представляти інтереси боржника. Ми розуміємо, що в процесі виконання вимог судового акта можуть бути порушені права боржника і готові надати правову підтримку на всіх етапах виконавчого провадження.