
Юридична компанія «ПІК»
ЧИ МОЖНА В УКРАЇНІ НЕ ПЛАТИТИ ВИКОНАВЧИЙ ЗБІР

В інтернеті все частіше розміщують пошуковий запит: «як закрити виконавче провадження Україна». Відповідь на нього розчаровує – зупинити провадження вдасться тільки тоді, коли рішення про примусове стягнення боргу винесено з порушенням законодавства.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Досвідчені юристи здатні розтягнути в часі виконавче провадження на кілька років та знайти для своїх клієнтів найменш витратні варіанти погашення боргу.
Значну частину витрат боржника під час виконавчого провадження становить виконавчий збір. З’ясуємо, що це таке, і як не платити виконавчий збір в Україні.
Що таке виконавчий збір
Виконавчому збору присвячена ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження». Розмір цього збору становить 10% від стягуваної з боржника суми.
До відома! Фактично це плата за те, що борг доводиться стягувати державному виконавцю, що стягується з боржника. Зобов’язання зі сплати збору у проблемного позичальника виникають відразу після відкриття виконавчого провадження. Засоби збору в повному обсягі надходять до бюджету України.
Коли виконавчий збір можна не платити
Тим, хто шукає відповіді на питання: «як не платити виконавчу службу», слід вивчити ту ж ст.27 закону. У ній перераховані 10 випадків, в яких виконавчий збір не стягується, не будемо описувати їх всі, перерахуємо лише основні.
- При закритті виконавчого провадження на підставі скасування рішення, яке виконувалося. В цьому випадку, раніше отримані кошти виконавчого збору підлягають поверненню.
- При передачі стягнення від державного виконавця приватному, якщо збір не був отриманий раніше. Якщо збір був отриманий повністю або частково державним виконавцем до передачі провадження приватному, кошти поверненню не підлягають.
- При виконанні судового рішення, раніше, ніж було відкрито виконавче провадження.
Як повернути кошти стягнені в якості виконавчого збору
Рада юридичної компанії “ПІК”
Запам’ятайте: єдиний встановлений законом випадок, коли кошти виконавчого збору можна повернути – скасування рішення суду на підставі якого здійснювалося виконавче провадження.
Як домогтися такого скасування, можуть підказати юристи-антиколектори, після вивчення вашої справи. Крім того, вони підкажуть:
- як зняти арешт за виконавчим провадженням з майна;
- як розтягнути в часі виконавче провадження і уникнути конфіскації майна;
- як погасити борг повністю, виплативши тільки частину заборгованості.
До юристів потрібно звертатися, як тільки з платежами за кредитом виникли проблеми, але і на етапі виконавчого провадження їх допомога вкрай важлива.