
Юридична компанія «ПІК»
ХТО ТАКІ ПРИВАТНІ СУДОВІ ВИКОНАВЦІ, І ЯК З НИМИ БОРОТИСЯ

Пошуковий запит: «приватні судові виконавці Україна» розміщується в інтернеті часто. Судових виконавців в Україні більше немає, вони називаються просто — виконавцями, але запит друкують саме так. Боржники за кредитами налякані тим, що приватні особи виконують функції, які раніше довіряли тільки державним службовцям. Розберемося, хто це і як боротися з приватними виконавцями.
Хто такі приватні виконавці
У 2016-му році в Україні прийнято новий закон «Про виконавче провадження», яким примусове виконання рішень суду та інших органів допускається не тільки державними, але й приватними виконавцями. Такі виконавці діють у відповідності із ще одним новим українським законом «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів».
Порада юридичної компанії “ПІК”
Хоча діяльність приватних виконавців має ряд обмежень, стосовно боржників за кредитами вони мають у своєму розпорядженні такі ж права щодо примусового стягнення боргів, як і державні.
Важливо! До якого саме виконавця звернутися, вибирає кредитор.
Як діють приватні виконавці
Перші звістки про те, що приватний виконавець арештував майно, почали надходити в 2017-му році. Потрібно зазначити, що приватні виконавці заробляють саме на примусовому виконанні рішень і діють більш напористо, ніж державні. Виконання судових рішень в 2017-му році збільшилася втричі.
Якщо приватний виконавець арештував рахунок або інше майно боржника, значить до того у нього були підстави. Щодо проблемних кредитів такими підставами є:
- рішення суду про примусове стягнення боргу;
- виконавчий напис нотаріуса на іпотечному договорі.
Отримавши заяви кредитора та документ, що підтверджує наявність підстав для відкриття виконавчого провадження, приватний виконавець його відкриває. Одночасно позичальник вноситься до Єдиного реєстру боржників України і втрачає можливість для нових позик та відчуження майна. Далі виконавець арештовує рахунки і майно боржника, для забезпечення виконання рішення. Матеріальні засоби конфіскують, розпродають майно, виручені кошти перераховують кредитору.
Хто допоможе в боротьбі з виконавцями
Арешт рахунків, списання з них вилучення коштів і розпродаж майна — це те, чого будь боржник повинен уникнути. Продаж на торгах здійснюються за цінами нижче ринкових. Позичальник не отримує повної вартості майна.
Порада юридичної компанії “ПІК”
Арешти потрібно оскаржувати, а конфіскації і розпродажу майна перешкоджати. Інакше може статися так, що все майно розпродано, а частина боргу залишилася”.
Важливо! Потрібно звертатися за юридичною допомогою. Слід розуміти, що кожна справа індивідуальна. Рекомендації для одного позичальника можуть не підходити іншому. Тому, замість набору запиту «приватні судові виконавці Україна» в інтернеті, зверніться за консультацією до юридичної компанії ПІК. 10 років успішної роботи і тисячі клієнтів, яким допомогли, гарантують, що і ви отримаєте необхідну допомогу.