
Юридична компанія «ПІК»
Як вийти з чорного списку Приватбанку

Приватбанк входить у число найбільших фінансових організацій і має великий портфель проблемних кредитів. Незважаючи на державний статус банку, в частині збору боргів діє він як будь-яка комерційна організація, тобто прагне отримати всю суму, разом з відсотками і штрафами, в найкоротший термін. Методи збору заборгованості можуть бути сумнівними, як з моральної, так і з юридичної точки зору.
Один з сумнівних методів – знаходяться у відкритому доступі списки боржників по кредитах Приватбанку. Списки розташовані в інтернеті на сайті банку і досить інформативні. Є розбивка по областям. По кожному боржнику представлена фотографія, прізвище та ініціали, рік народження. У заголовку боржники названі шахраями.
Слід розуміти, що шахрайство – це злочин, переслідуваний по ст.190 КК України. Оголосити людину злочинцем можна тільки за рішенням суду. Таким чином, список боржників по кредитах Приватбанку сам по собі вже порушує права внесених до нього людей.
Саме визнання людини боржником теж має відбуватися в суді. Самих фактів позики і її неповернення, недостатньо. У позичальника і банку може бути суперечка, в якому боржник вважає, що він нічого не винен чи винен менше, ніж з нього вимагають.
Позичальник потрапляє в чорний список Приватбанку в перший же день прострочення платежу. При цьому порушується його право на збереження банківської таємниці.
Хоча розміщення подібних списків у відкритому доступі і не заборонено законом прямо, воно порушує законодавство. Домогтися видалення зі списку боржників-шахраїв Приватбанку можна в суді.
Що робити людям які потрапили в список боржників
Зверніться в юридичну компанію ПІК. Вона працює по всій Україні і спеціалізується на захисті прав боржників. Юристи компанії добиваються виключення клієнта з чорних списків. Крім того, вам запропонують можливі варіанти вирішення основної проблеми – погашення кредиту.