Юридична компанія «ПІК»

ЗААРЕШТОВАНИЙ РАХУНОК І ЗАРПЛАТА ПО КРЕДИТУ В МІКРОЗАЙМАХ

Згідно статистичних даних, в Україні на сьогоднішній день діють приблизно 8,8 мільйонів кредитних договорів з мікрофінансовими організаціями, так званими МФО або мікропозиками. Навіть якщо допустити, що один громадянин оформив не один, а кілька кредитів МФО, то все одно кількість боржників буде значною. Відповідно і обсяг проблемного портфеля у таких організацій обчислюється тисячами і сотнями тисяч.

Більшість боржників таких організацій не є власниками нерухомості, автомобілів і інших дорогих речей, все що у них є – це зарплата або пенсія. Як раз ці доходи і є тими засобами, за рахунок яких кредитор може задовольнити свої вимоги до боржника.

Чи можуть МФО заарештувати карту або рахунок

Після того, як ви дізналися, що вам заарештували карту і ви з’ясували, що це виконавець по кредиту в одному з МФО, ви питаєте: чи можуть мікрозайми заарештувати карту? Так, можуть і роблять це. З кожним днем, кількість МФО, які арештовують зарплату і пенсію боржників зростає.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Зверніть увагу на те, хто стягувач вашого боргу. Можливо, мікрофінансова організація продала (переуступила) право вимоги по мікропозиці колекторам.

Колектори теж можуть заблокувати рахунки. Тому відповідь на питання: чи можуть колектори заблокувати рахунки, також позитивна.

Як можуть заарештувати зарплатну картку або пенсію

Для початку пояснимо, що арешт накладається на рахунок в банку, а не на зарплатню на підприємстві. Тепер з’ясуємо, яким способом МФО може домогтися арешту вашого зарплатного і пенсійного рахунку. Є два способи притягнення вас до відповідальності після настання прострочених зобов’язань за кредитом:

 • Судовий (звернення з позовом до суду);
 • Позасудовий (виконавчий напис нотаріуса);

Борг за мікрозаймом – суд

У цьому випадку, кредитор звертається до суду і в судовому порядку отримує рішення та виконавчий лист, який він передає на виконання державному або приватному виконавцеві.

У цьому випадку буде як мінімум два судових засідання і тільки після цього буде відкрито виконавче провадження по мікрозайму.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Не пропустіть судове засідання! За новими правилами боржнику можуть не повідомляти про те, що судове засідання призначене.

Боржник повинен самостійно контролювати можливе судове слухання, бо знає про наявність у нього проблем з кредитом. Арешт заробітної плати, власне грошей і рахунка, відбудеться тільки після відкриття виконавчого провадження.

Варто зауважити, що думку про те, що мікрозайми не подають до суду, ви можете успішно спростувати, просто зайшовши до реєстру судових рішень. Рішень суду про стягнення суми боргу по мікрозайму можна знайти кілька тисяч. Мікрозайми, судова практика тут однозначно на користь кредитора.

Борг по мікрозайму і нотаріальний напис

Йдеться про так зване досудове врегулювання. Один із способів, це виконавчий напис нотаріуса або нотаріальний напис на кредитному договорі по мікропозиці. «Що? – скажете ви. – Виконавчий напис нотаріуса та МФО кредит?»

Так, такою практикою все частіше користується кредитор для накладення арешту і списання коштів з боржника в рахунок боргу за кредитом. Реєстру виконавчих написів не існує, і ви, швидше за все, дізнаєтеся про арешт після того, як цей арешт буде накладений. Відкривають виконавчі провадження щодо нотаріального напису майже завжди приватні виконавці.

У повноваження приватного виконавця входить у тому числі і стягнення боргів по виконавчому напису нотаріуса. Спосіб стягнення з залученням нотаріуса все більше використовується в Україні.

Ви можете бути дуже здивовані, коли, при наявності коштів на карті, ви не зможете розплатитися за покупку в магазині. Відмова. Зателефонувавши в банк, ви дізнаєтеся, що ваша кредитна, як всі звикли її називати, заарештована. «Хто заарештував?»- запитаєте ви? Приватний виконавець за виконавчим написом нотаріуса.

Що робити, якщо виконавець арештував рахунок?

Неважливо, приватний або державний виконавець відкрив провадження і наклав арешт, неважливо, кредитором було отримано рішення суду або зроблений виконавчий напис нотаріуса. Вас чекає суд. Якщо оскаржити нотаріальний напис можливо з вірогідністю до 99 відсотків, то рішення суду – далеко не факт. Тому вибирайте кваліфікованих юристів та адвокатів, особливо при наявності судового спору з МФО.

Байки про те, що ніхто в суд не подає, тільки дзвонять колектора, можуть доставити масу проблем у майбутньому. Строк позовної давності по кредиту становить три роки, але це не означає, що після закінчення трьох років ви нічого не винні. Так, кредитор не може стягнути всю суму боргу, все тіло кредиту, пеню і штрафи. Але, і це дуже велике але, кредитор може стягнути проценти за останні три роки, задайте собі питання, яка буде сума? Правильно, велика.

Тому не забувайте про борг за кредитом, звертайтеся за юридичною допомогою. Борги можна списати, придбати свій борг у кредитора через факторинг, погасити зі знижкою, реструктурувати, оскаржити в судовому порядку. Навіть якщо борг великий або у вас багато боргів і ви потрапили в боргову яму.

Чи можуть колектори заблокувати рахунки?

Колектори заблокували карту! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн