
Юридична компанія «ПІК»
АРЕШТ РАХУНКІВ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Арешт рахунків – міра забезпечення виконання їх власниками різних зобов’язань. Зобов’язань у громадянина може бути безліч, і завдання виконавця – погасити борг, списавши гроші з рахунку боржника.
З введенням військового стану, арешт рахунків боржників був відрегульований внесенням змін до законодавства, розповімо, що змінилося і чи дотримуються норм закону на практиці.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Накладення арешту на рахунки боржника
Найчастіше, арешт рахунку ініціює виконавець, а причиною стають борги. На рахунок надходять “живі” кошти, які можна списати за борги. При арешті рахунку, його власник не може зняти готівку або іншим чином витратити гроші. При цьому, всі надходження будуть зараховуватися, а потім списуватись на користь кредитора. Після того, як виконавець заарештував рахунок, починається процес списання коштів на користь кредитора.
Під час військового стану в Україні відновлено блокування банківських рахунків, згідно зі змінами в законі, з 06.05.2023 р. рахунок боржника блокується і за погодженням з виконавцем боржник може використовувати тільки один рахунок, при цьому зняти з рахунку можна не більше двох мінімальних заробітних плат на місяць, на 01.05.2023 р. – це 13400 грн.
До відома! Виконавець може блокувати доступ до коштів під час воєнного стану і списувати гроші з рахунку також дозволено.
Арешт на рахунок фізичної особи
Арешт на рахунки боржника може бути накладено навіть у воєнний час, і це може позбавити людей коштів для існування, на жаль, такі випадки є реальними. Тому, якщо у вас є причини, які можуть призвести до арешту рахунку, не варто думати, що з вами цього не станеться. Арешт рахунку є найпростішим способом повернення боргів, особливо коли сума боргу невелика. Користуються цим:
- банки, щоб повернути невеликі позики на картку;
- МФО, для повернення онлайн кредитів;
- комунальні компанії, для повернення боргів за послуги.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Юридична грамотність середнього українця є недостатньою для швидкого з’ясування обставин накладення арешту. Втрата часу на цьому етапі може бути причиною списання грошей з рахунку.
Закон про арешт рахунків боржника
Накладення арешту на рахунок звичайно зменшились, новий закон про арешт рахунків, а точніше зміни, що внесені до законів України, у зв’язку з війною, дозволили скоротити кількість арештів рахунків, але не позбавити і не позбавлять вас кредитних проблем.
Арешт рахунків під час воєнного стану відбувається і надалі. А отже важливо, хто за що наклав арешт. З’ясування цих обставин є початковим завданням визначення подальших дій. Як бути в такій ситуації, кожен вирішує по-своєму, але ми радимо, не гаючи часу, звернутися до юристів.
Досвідчений юрист не лише може зняти арешт, не припустити списання коштів, а й підкаже, як вирішити головну проблему – погашення боргу.
ТОП ПУБЛІКАЦІЙ
- ПРО НАС
- ВАРТІСТЬ НАШИХ ПОСЛУГ
- КОНСУЛЬТАЦІЇ АДВОКАТА ПО КРЕДИТАХ
- УДАЛЕНИЕ ИЗ РЕЕСТРА ДОЛЖНИКОВ
- ОСКАРЖЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
- ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ СТЯГНУТИХ ЗА ВИКОНАВЧИМ НАПИСОМ
- АРЕШТ КОШТІВ НА БАНКІВСЬКИХ РАХУНКАХ
- ЯК ДІЗНАТИСЯ ПРО АРЕШТ РАХУНКУ
- НА ЯКІ РАХУНКИ НЕ НАКЛАДАЄТЬСЯ АРЕШТ
- БАНК ЗААРЕШТУВАВ РАХУНОК, ЩО РОБИТИ