
Юридична компанія «ПІК»
АРЕШТ КОШТІВ НА БАНКІВСЬКИХ РАХУНКАХ

Арешт банківського рахунку відбувається після видачі і отримання банком відповідної постанови, виданої уповноваженими органами.
Постанова може бути отримана банком у електронному вигляді або отримано поштовим відправленням. У цій статті відповімо на найчастіші запитання, розповімо, як повернути активність заарештованим рахунках.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Арешт коштів на банківському рахунку
Арешт на банківські рахунки може накласти державний або приватний виконавець після формування відповідного запиту в системі. Дізнавшись, яка сума є на рахунках боржника, виконавець:
- відправляє банку вимогу про списання коштів з рахунків;
- надає реквізити банку, куди необхідно здійснити переказ коштів.
У разі накладення арешту, банк сповіщає про це клієнта, зазвичай приходить СМС повідомлення або повідомлення в банківському додатку.
До відома! Рішення про арешт рахунку виноситься судом або виконавчою службою. Зняти арешт, якщо ви не готові виконати вимоги (оплатити), можна виключно через суд.
Арешт банківського рахунку в Україні
За умовами Постанови НБУ №163 від 29.07.2022 р., арешт може бути накладений на будь-який тип рахунків (картковий, депозитний, поточний). Якщо у клієнта є арештовані рахунки, то вся сума, доступна на рахунках, буде заборонена до користування та відома виконавцю.
Арешт коштів на банківському рахунку, як операція, полягає в обмеженні прав власника користуватися грошовими коштами, тому це є болючим заходом для боржника.
Рада юридичної компанії “ПІК”
При наявності боргу або прострочень за щомісячними платежами більш, ніж за 90 днів, необхідно бути готовими до того, що гроші на рахунку заблокують і спишуть в рахунок погашення боргу.
Накладення арешту на банківський рахунок
Станом на сьогодні, банки виконують вимоги розпорядження КМУ 198-р “Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану”. Завдяки цьому, у триваючий період воєнного стану, банк може дозволити видаткові операції з рахунку, на який накладено арешт, якщо загальна сума арешту не перевищує 100 000 грн. Однак сам стан рахунку, в системі банку, не змінюється – банківський рахунок арештовано.
Арешт банківських рахунків не тільки позбавляє боржника можливості користуватися коштами на рахунку, але є і способом стягнення. Гроші, якщо вони є на рахунках, спишуть в рахунок погашення боргу. Щоб арешт був знятий, потрібно оскаржити або виконати вимоги відповідної постанови про арешт. У разі позитивного результату, рахунки знову стануть активними.
Запорука успіху – це грамотне складання позову. Впоратися з поставленим завданням зможе тільки досвідчений юрист. Зверніться в компанію “ПІК”, ми швидко вирішимо проблему з арештом банківського рахунку.
ТОП ПУБЛІКАЦІЙ
- ПРО НАС
- ВАРТІСТЬ НАШИХ ПОСЛУГ
- КОНСУЛЬТАЦІЇ АДВОКАТА ПО КРЕДИТАХ
- УДАЛЕНИЕ ИЗ РЕЕСТРА ДОЛЖНИКОВ
- ОСКАРЖЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
- ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ СТЯГНУТИХ ЗА ВИКОНАВЧИМ НАПИСОМ
- АРЕШТ РАХУНКІВ ПІД ЧАС ВІЙНИ
- ЯК ДІЗНАТИСЯ ПРО АРЕШТ РАХУНКУ
- НА ЯКІ РАХУНКИ НЕ НАКЛАДАЄТЬСЯ АРЕШТ
- БАНК ЗААРЕШТУВАВ РАХУНОК, ЩО РОБИТИ