Юридична компанія «ПІК»

АРЕШТ КВАРТИРИ ЗА БОРГИ

Арешт на квартиру при невиплаті кредитної заборгованості, інших боргів можливий, навіть якщо квартира не перебуває в заставі.

При арешті житлової нерухомості існує ризик втрати в разі непогашення боргу. Якщо на вашу квартиру накладено арешт, не зволікайте із зверненням за допомогою до юриста. Фахівець із кредитів, детально ознайомившись із усіма нюансами, знайде найефективніший спосіб зняти обтяження та не втратити майно.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Накладено арешт на квартиру

Арешт квартири з юридичної точки зору є мірою забезпечення виконання її власником боргових зобов’язань. Якщо погашення заборгованості не очікується з інших джерел, позивач може отримати кошти з реалізації нерухомого майна.

Слід розрізняти поняття «заборона відчуження» та «арешт майна». У першому випадку йдеться виключно про обмеження вільного розпорядження майном, у другому – про заборону розпорядження до визначення подальшої долі об’єкта нерухомості.

До відома! Квартира в арешті може опинитися за будь-якої суми заборгованості, а до реалізації квартири виконавець приступає, коли борг становить 20 мінімальних зарплат, з 01.12.2021 р. це 130 тис. грн.

За що можуть накласти арешт на квартиру

Житлова нерухомість може бути арештована лише у межах виконавчого провадження, відкритого державної виконавчою службою чи приватним виконавцем.

Хто може заборонити продаж квартири? За законом це вправі зробити:

 • суд;
 • державний чи приватний нотаріус – шляхом проставлення виконавчого напису на кредитному договорі;
 • прокуратура, поліція, податкова інспекція – у межах справ, що розслідуються.

Арешт на квартиру за борги можливий за кредитом у банку, МФО, а також щодо непогашення комунальних платежів, аліментів, штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Арешт квартири за рішенням суду чи на підставі нотаріального виконавчого напису можна оскаржити. Однак у цьому випадку варто бути готовими до судового процесу та грамотно скласти позов.

Чи можуть накласти арешт на частку у квартирі

Арешт частки у квартирі або, як ще кажуть, «частини» квартири, також можливий, якщо ця частка належить боржнику. Власники інших частин (часток) квартири можуть надалі користуватися майном.

Для стягнення частки боржника у квартирі кредитор домагається у суді продажу не всієї квартири, а частки квартири. Найнегативнішим наслідком буде реалізація частки з торгів та придбання її третіми особами. Купівля частини квартири загрожує старим власникам вселенням до них третіх осіб. Часто це люди з дуже шкідливими звичками.

Важливо! Накладення арешту частку у квартирі несе у собі ті самі правові наслідки, як і арешт об’єкта нерухомості повністю. Без зняття обтяження квартиру не можна продати або переоформити на іншу особу.

Як продати квартиру, якщо накладено арешт

Як продати квартиру під арештом? Відповідь залежатиме від того, який арешт і ким накладено, а також як купували квартиру, це іпотека чи ні.

Чинний в Україні Закон «Про виконавче провадження» забороняє продавати нерухомість, на яку накладено арешт. Будь-які юридично значущі події з нерухомістю, яка перебуває під арештом (обмін, відчуження), тягнуть за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність. Щоб продати нерухомість, необхідно насамперед закрити виконавче провадження зняти обтяження, а у разі іпотеки краще проконсультуватися з адвокатом.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Продати квартиру в арешті, коли відкрито виконавче провадження неможливо. Як варіант, можна домовитись із кредитором про відкликання виконавчого документа. Для ведення переговорів із кредитором про відстрочку, реструктуризацію боргу обов’язково потрібна допомога юриста.

Що робити, якщо на квартиру накладено арешт

Якщо на квартиру накладено арешт, можливі такі шляхи вирішення проблеми:

 • Погашення боргу та зняття санкції.
 • Оскарження рішення суду або скасування виконавчого напису нотаріуса в судовому порядку.
 • Домовленість із позивачем. Якщо ви заборгували за кредитом, варто спробувати досягти поступок у кредитора.
 • Погашення іпотеки шляхом продажу заставного майна.

Що робити, якщо наклали арешт на квартиру саме у вашому випадку – підкаже адвокат компанії «ПІК». Для складання ефективного плану дій необхідно глибоко вникнути у проблему та розглянути всі можливі варіанти. Наші фахівці готові допомогти навіть у найскладніших ситуаціях.

Арешт квартири. Арешт на квартиру за борги!

Що робити, якщо на квартиру накладено арешт? Продати житло з арештом. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо, вирішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн