Юридична компанія «ПІК»

ЗАБОРОНА НА ПРОДАЖ КВАРТИРИ

Арешт квартири при невиплаті кредитної заборгованості, інших боргів можливий, навіть якщо житлова площа не перебуває в заставі, крім того, може бути накладений арешт на власника квартири.

При арешті квартири існує ризик її втрати в разі непогашення боргу. Якщо на вашу квартиру накладено арешт, не зволікайте із зверненням за допомогою до юриста. Фахівець із кредитів, детально ознайомившись із усіма нюансами, знайде найефективніший спосіб зняти обтяження та не втратити квартиру.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Накладено арешт на квартиру

Арешт на квартиру, з юридичної точки зору, є мірою забезпечення виконання її власником боргових зобов’язань. Якщо заборгованість не буде погашена з інших джерел, позивач може отримати гроші з продажу нерухомого майна.

Що таке арешт квартири? Слід розрізняти поняття “заборона на продаж квартири” та “арешт квартири”. У першому випадку йдеться виключно про обмеження вільного розпорядження квартирою, у другому – про заборону на розпорядження до визначення подальшої долі вашої квартири.

До відома! Заборона на реєстраційні дії на квартиру може виявитися за будь-якої суми заборгованості, а до реалізації квартири виконавець приступає, коли борг становить 20 мінімальних зарплат, з 01.01.2023 р. це 134 тис. грн.

Арешт на квартиру за борги

Арешт квартири за борг по кредиту є юридичною процедурою, спрямованою на стягнення суми, заборгованості, розрахованої згідно з кредитним договором.

У цьому випадку арешт квартири включає процедуру, згідно з якою суддя має право стягнути суму, зазначену в договорі, з метою задовольнити вимоги кредитора та дати боржнику час усунення прострочення. Якщо боржнику вдається задовольнити вимоги кредитора, суддя може зняти арешт. Інакше арешт квартири може бути продовжений, і суддя може дозволити продаж квартири, щоб задовольнити вимоги.

Арешт квартири за борги можливий за кредитом у банку, МФО, а також за боргами за комунальні платежі, аліментами, штрафами за порушення правил дорожнього руху.

Хто може накласти арешт на квартиру

За що можуть накласти арешт на квартиру, ми з’ясували, основна причина це борги. Як відбувається арешт квартири? Квартира може бути заарештована лише у межах виконавчого провадження, відкритого державною виконавчою службою чи приватним виконавцем.

Хто може заборонити продаж квартири? За законом це вправі зробити:

 • суд;
 • державний чи приватний нотаріус – шляхом проставлення виконавчого напису на кредитному договорі;
 • прокуратура, поліція, податкова інспекція – у рамках справ, що розслідуються.

Арешт квартири за несплату аліментів та арешт квартири у кримінальній справі є найскладнішими щодо їх зняття. За несплату аліментів вносять до Реєстру боржників, що рівносильно арешту і, до закриття виконавчого провадження, арешт зняти не можна. Кримінальні арешти часто заплутані, змінюється слідчий та зняти їх іноді просто неможливо.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Арешт квартири за рішенням суду чи на підставі нотаріального виконавчого напису можна оскаржити. Однак у цьому випадку варто бути готовими до судового процесу та грамотно скласти позов.

Арешт на долю у квартирі

Арешт долі у квартирі або, як ще кажуть, «частини» квартири, також можливий, якщо ця частка належить боржнику. Власники інших частин (часток) квартири можуть повністю користуватися майном.

Для стягнення частки боржника у квартирі кредитор домагається у суді продажу не всієї квартири, а частки квартири. Найнегативнішим наслідком буде реалізація частки з торгів та придбання її третіми особами. Купівля частини квартири загрожує старим власникам вселенням до них третіх осіб. Часто це люди з дуже шкідливими звичками.

Продати частку квартири в арешті, коли відкрито виконавче провадження, неможливо. Як варіант можна домовитися з кредитором про відкликання виконавчого документа. Для ведення переговорів із кредитором про відстрочку, реструктуризацію боргу обов’язково потрібна допомога юриста.

Важливо! Накладення арешту частку у квартирі несе у собі ті самі правові наслідки, як і арешт квартири повністю. Без зняття обтяження квартиру не можна продати або переоформити на іншу особу.

Як продати квартиру в арешті

Як продати квартиру, якщо накладено арешт? Відповідь залежатиме від того, який арешт і ким накладено, а також як купували квартиру, це іпотека чи ні.

Чинний в Україні Закон «Про виконавче провадження» забороняє продавати нерухомість, на яку накладено арешт. Будь-які юридично значущі дії з квартирою, яка перебуває під арештом (обмін, відчуження), тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність. Щоб продати квартиру, необхідно насамперед закрити виконавче провадження, зняти обтяження, а у разі іпотеки краще проконсультуватися з адвокатом.

Якщо на квартиру накладено арешт, можливі такі шляхи вирішення проблеми.

 • Погашення боргу та зняття санкції.
 • Оскарження рішення суду чи скасування виконавчої написи нотаріуса у судовому порядке.
 • Домовленість із позивачем. Якщо ви заборгували за кредитом, варто спробувати досягти поступок у кредитора.
 • Погашення іпотеки шляхом продажу заставного майна.

Що робити, якщо на квартиру накладено арешт, саме у вашому випадку – підкажуть юристи компанії «ПІК». Для складання ефективного плану дій необхідно глибоко вникнути у проблему та розглянути всі можливі варіанти. Наші фахівці готові допомогти навіть у найскладніших ситуаціях.

Арешт квартири. Арешт на квартиру за борги!

Що робити, якщо на квартиру накладено арешт? Продати житло з арештом. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо вирішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн