Юридична компанія «ПІК»

Як дізнатися, чи є заборона на виїзд за кордон

Тим, хто збирається в закордонний вояж, варто дізнатися чи можна виїжджати за кордон. З’ясувати, що вас не випустять в аеропорту або на прикордонному пункті вкрай неприємно. Пропадуть путівки, зірвуться плани, будуть засмучені ті, хто вирушав у подорож з вами. З’ясуємо, як дізнатися чи є заборона на виїзд за кордон завчасно.

Хто і як забороняє виїзд за кордон

Список причин, за якими українські громадяни стають невиїзними, досить довгий. Тут і допуск до державних секретів і судові рішення у кримінальних справах, і багато іншого. Однак основна причина, по якій громадяни задаються питанням про те, як перевірити чи немає заборони на виїзд за кордон – неоплачені борги. Українське суспільство сильно закредитовано, своєчасно кредити платять не всі. До боргів, крім позик, відносяться несплачені аліменти, штрафи, комунальні послуги та інші обов’язкові платежі.

Саме боржники складають основну частину людей, котрі дізнаються про заборону виїзду прямо на кордоні. Причина в тому, що про встановлені обмеження громадян інформують письмово, за адресою їх постійної реєстрації. Туди ж відправляють і повістки до суду. Багато хто живе в інших місцях, суди проводяться без їх участі, а про накладені на них зобов’язання такі люди дізнаються постфактум.

Виконавча служба, відкривши виробництво, аналізує можливості примусу громадянина до погашення боргів. Один з інструментів такого примусу – заборона на виїзд за кордон. Якщо виконавець вирішить, що в даному випадку цей захід ефективний, він звернеться до суду з відповідною заявою. Отримане рішення подається в прикордонну службу і, з цього моменту, виїзд закривається.

Потрібно зрозуміти, що сам по собі факт наявності боргу і навіть рішення про примусове його стягнення не заважає перетинати кордон.

Але питання про те, як перевірити заборону на виїзд за кордон, повинен бути актуальним для кожного, який планує зарубіжну поїздку.

Де дізнатися, що виїзд за кордон заборонений

Перевірку можна швидко провести через:

 • реєстр судових рішень;
 • реєстр виконавчих проваджень;
 • реєстр боржників;
 • у виконавчій службі за місцем реєстрації.

«Єдиний реєстр боржників України». В цей реєстр відомості про боржника потрапляють одночасно з відкриттям виконавчого провадження. Якщо виробництва немає, то з високою ймовірністю можна припустити, що і заборони немає. А ось якщо провадження відкрито, чи закритий виїзд невідомо.

Варіант отримання точної відповіді на питання про наявність заборони виїжджати з країни – приватне письмове звернення в прикордонну службу. Відповідь ви отримаєте протягом 30 днів, поштою. Тому з’ясовувати можливість виїзду потрібно завчасно, безглуздість ситуації в тому, що поки вам буде йти відповідь, що заборони немає, він може з’явитися.

У будь-якому випадку, якщо ви збираєтеся за кордон, краще проконсультуватися з адвокатом або юристом, щоб поїздка не закінчилось не розпочавшись.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн