Юридична компанія «ПІК»

Блокування рахунку

Рух грошей у все більшій мірі переходить в безготівкову форму. Навіть зарплати, пенсії та допомоги перераховують на рахунок, ключем від якого є банківська карта. Блокування рахунків і карт відбуваються досить часто. Основна причина цього – наявність несплачених боргів. З’ясуємо, хто може заблокувати банківську карту, які наслідки блокування і що робити власнику рахунку.

Хто і на яких підставах блокує банківські рахунки

Багато хто задається питанням, чи має право банк заблокувати карту, відповідь на нього – так. Однак причини такого рішення можуть мати два джерела:

1. З ініціативи банку рахунок блокується у випадках:

 • Неправильного набору коду три рази. Банк вважає, що розпорядитися грошима намагається сторонній. Рахунок тимчасово блокується.
 • Підозріла активність по рахунку. Таке блокування теж проводиться в інтересах клієнта, хоча і може доставляти йому незручності. Алгоритми у банків різні, але, наприклад, якщо ви весь час отоварюватися в одному магазині і раптом спробували розплатитися карткою за кордоном, транзакцію і рахунок можуть заблокувати.
 • Банки зобов’язані боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Якщо банк, або його електронний алгоритм, вирішить, що ваші операції відносяться до такої діяльності, рахунок заблокують.

Блокування, накладені самим банком, зняти досить просто. Потрібно звернутися до фінансової установи і розвіяти його сумніви.

2. З ініціативи осіб і органів, що мають на це право. Безпосередньо рішення про блокування карти може прийняти суд або виконавець.

Власників рахунків цікавить, за що можуть накласти арешт на карту, причин для цього може бути безліч: несплачені аліменти або штрафи; майнові суперечки з фізичними або юридичними особами та т.д. Найбільш частою причиною є наявність прострочених боргів.

Блокування рахунку за вимоги кредитора

Проблемних кредитів зараз безліч. Кредитори прагнуть їх повернути. Для цього вони або отримують рішення суду про примусове стягнення боргу або виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі. Рішенням суду нанесення напису нотаріуса на таких договорах заборонено. Однак правова колізія дозволяє нотаріусам наносити напис, а виконавцям відкривати провадження по ній. Потім такі рішення скасовуються судом, але рахунок вже може бути заарештований.

Відповімо відразу і на питання про те, чи мають право колектори заблокувати рахунки. Самі колектори не мають. Але, якщо вони викупили права вимоги, вони отримують права кредитора і можуть звернутися до суду або до нотаріуса.

Блокування рахунків за борги здійснюється за постановою державного або приватного виконавця. Він же може і скасувати цю постанову.

Є ще одне питання, чи блокується рахунок при блокуванні карти. Заблокований рахунок не дозволяє власнику витрачати кошти з нього. Відправлені гроші зараховуються. Із заблокованою картою не можна робити витрати. Рахунок можна вважати заблокованим.

Що робити, якщо рахунок заблокований

Насамперед потрібно зв’язатися з банком і з’ясувати, хто заблокував рахунок і на якій підставі. Далі слід діяти виходячи з отриманої інформації.

Якщо рахунок заарештований виконавцем за борги, є два шляхи вирішення проблеми:

 • Погасити борг, надати докази виконавцю і дочекатися скасування постанови про арешт.
 • Домогтися скасування постанови в суді. Більшості громадян для отримання позитивного рішення суду знадобиться допомога адвоката.

Зверніться в юридичну компанію ПІК. Вона захищає права боржників і зняла тисячі арештів з рахунків і майна.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн